Pokud jste jako malí měli v pokoji nepořádek, mluvili sprostě a nechtěli chodit brzy spát, pak jste prý nadprůměrně inteligentní!

Možná jste také vy jako malé děti slyšeli, jací jste bordeláři, že nesmíte mluvit sprostě, ať už si jdete laskavě lehnout a koukáte si přestat vymýšlet, že se…

Autor: Petra Járková / Zdroj: Pinterest / 30. 5. 2018

Možná jste také vy jako malé děti slyšeli, jací jste bordeláři, že nesmíte mluvit sprostě, ať už si jdete laskavě lehnout a koukáte si přestat vymýšlet, že se vám nechce spát. Teď se tomu ale můžete tak maximálně smát! Vědci totiž zjistili, že tyto neřešti jsou známkou vysoké inteligence.

4. 6. 2019ROZHOVOR: Tomáš Vintr – český skateboardista, který by mohl ČR poprvé reprezentovat na olympiádě

Chytří lidé mluví sprostě

Určitě jste také zaznamenali názor, že sprostě mluví jen hloupí lidé, kteří nemají dostatečnou slovní zásobu. Opak je ale podle amerických vědců pravdou. Ti provedli experiment, ve kterém požádali skupinu lidí, aby vyjmenovala všechny nadávky, na které si jen vzpomenou. Výsledky mluvily jasně, ti, kteří si jich pamatovali nejvíce, měli také nejvyšší IQ a i jejich řečnické schopnosti byly na lepší úrovni. Navíc si také tato skupina lidí uvědomuje, kdy je vhodné nadávky použít a kdy nikoliv.

Talentovaní lidé chodí pozdě spát

Vědci pozorovali skupinu lidí s nadprůměrným IQ a zjistili, že většina z nich chodí pozdě spát. I když se podíváme do historie, spousta talentovaných umělců tvořila v noci a rozhodně nechodila spát se slepicemi.

28. 5. 2019Z manželství těží pouze muži – jsou zdravější a žijí déle. Ženy si sňatkem a dětmi "ničí život"

Nepořádní lidé jsou prudce inteligentní

Minnesotská univerzita uvedla dle výsledků průzkumu, že chaos na něčím stole neznamená, že je dotyčný zmatený, nepořádný nebo dokonce hloupý. Naopak, spíše se soustředí na práci a psychologové jsou přesvědčeni, že chaotické prostředí je ideálním stimulantem pro kreativní myšlení.