Pokud jste jako malí měli v pokoji nepořádek, mluvili sprostě a nechtěli chodit brzy spát, pak jste prý nadprůměrně inteligentní!

Možná jste také vy jako malé děti slyšeli, jací jste bordeláři, že nesmíte mluvit sprostě, ať už si jdete laskavě lehnout a koukáte si přestat vymýšlet, že se…

Možná jste také vy jako malé děti slyšeli, jací jste bordeláři, že nesmíte mluvit sprostě, ať už si jdete laskavě lehnout a koukáte si přestat vymýšlet, že se vám nechce spát. Teď se tomu ale můžete tak maximálně smát! Vědci totiž zjistili, že tyto neřešti jsou známkou vysoké inteligence.

CUPRA nejsou jen auta, ale také stylové a udržitelné tenisky6. 10. 2022

Chytří lidé mluví sprostě

Určitě jste také zaznamenali názor, že sprostě mluví jen hloupí lidé, kteří nemají dostatečnou slovní zásobu. Opak je ale podle amerických vědců pravdou. Ti provedli experiment, ve kterém požádali skupinu lidí, aby vyjmenovala všechny nadávky, na které si jen vzpomenou. Výsledky mluvily jasně, ti, kteří si jich pamatovali nejvíce, měli také nejvyšší IQ a i jejich řečnické schopnosti byly na lepší úrovni. Navíc si také tato skupina lidí uvědomuje, kdy je vhodné nadávky použít a kdy nikoliv.

Talentovaní lidé chodí pozdě spát

Vědci pozorovali skupinu lidí s nadprůměrným IQ a zjistili, že většina z nich chodí pozdě spát. I když se podíváme do historie, spousta talentovaných umělců tvořila v noci a rozhodně nechodila spát se slepicemi.

Pět let se smyšlenou přítelkyní: Matka pro ni vymyslela i jméno, povolání a koníčky. Za syna gaye by se prý styděla před sousedy10. 10. 2022

Nepořádní lidé jsou prudce inteligentní

Minnesotská univerzita uvedla dle výsledků průzkumu, že chaos na něčím stole neznamená, že je dotyčný zmatený, nepořádný nebo dokonce hloupý. Naopak, spíše se soustředí na práci a psychologové jsou přesvědčeni, že chaotické prostředí je ideálním stimulantem pro kreativní myšlení.

Zdroj: Pinterest