Víte, jak si vypracovat široká ramena? Stačí na to jeden jednoduchý cvik!

Když už jednou vezmete do ruky jednoruční činky, nejspíš si asi procvičujete bicáky a tricáky. Nic proti tomu, ale repertoár cviků je daleko širší. Navíc si…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Men's Health / 28. 5. 2018

Když už jednou vezmete do ruky jednoruční činky, nejspíš si asi procvičujete bicáky a tricáky. Nic proti tomu, ale repertoár cviků je daleko širší. Navíc si můžete perfektně procvičit i ramenní svaly, čili deltoidy, a vypracovat si postavu do šířky v místech, kde je to nejen povolené, ale i žádoucí.

22. 2. 2019Nové francouzské prémiové SUV, kterým jezdí i prezident Macron. Otestovali jsme novou DS 7 CROSSBACK

Není to žádná věda, ani náročný cvik, na který byste museli absolvovat deset jogínských seminářů, ani trávit hodiny v posilovně pilováním mrtvého tahu. Stačí si vzít do rukou dvě činky, zpočátku ideálně některé z těch lehčích.

Správný postup cviku

Začněte v pozici s volně spuštěnýma rukama. Držte tělo rovně, činky u boků, lokty mírně pokrčené. Pomalu a pozvolna rozpažujte do tvaru písmene T. Dbejte na to, abyste se nehrbili, nepředkláněli. Jakmile zvednete činky, chviličku v postoji vydržte a zase je spouštějte do stejné polohy, v jaké jste začali. Takové cvičení opakujte ve třech setech, každý s deseti až patnácti zdvihy.

Takové cvičení není nijak náročné, zato vám pomůže v posilování leckdy zanedbávaných zevních deltových svalů. Právě tyto svaly vám dělají široká ramena.

18. 1. 2019Další ročník Muže roku se blíží. Kde se můžete přihlásit a kdo soutěž vyhrál v minulých ročnících?

Server Men’s Health také doporučuje dvě obměny pro starší a pokročilé. Pro rychlejší výsledky doporučují redaktoři jen mírně pootočit rukou do strany, tak abyste měli malíčky výše než palce. Právě tato drobnost vám umožní z jednoduchého cviků vymáčknout ještě více. Druhou obměnou pro pokročilé vzpěrače je zkusit si odpažování a připažování s vytočenými zápěstími. Taková obměna zvýší obtížnost, ale procvičí i další svaly.

Takže už žádné výmluvy. Čas popadnout činky a dát se do práce. Myslíme, že pohled na sebe samého v zrcadle bude stát za to.