Barack a Michell Obamovi budou natáčet nejrůznější filmy a dokumenty pro online televizi Netflix

Americký placený online poskytovatel filmů, seriálů a dokumentů Netflix podepsal smlouvu s bývalým prezidentským párem USA Barackem a Michelle Obamovými. …

Autor: Jan Witek / Zdroj: Jan Witek, NME / 22. 5. 2018

Americký placený online poskytovatel filmů, seriálů a dokumentů Netflix podepsal smlouvu s bývalým prezidentským párem USA Barackem a Michelle Obamovými.

Společnost Netflix oznámila uzavření dohody s Barackem a Michell Obamovými, kteří se budou produkčně podílet na tvorbě filmů a televizních pořadů pro tento online streamující gigant, a to prostřednictvím nově založené společnosti Higher Ground Production.

22. 2. 2019Čínským LGBT občanům se žije hůř než za císaře, možná se však blýská na lepší časy

Nebude to však žádná jednorázová práce. Manželé Obamovi podepsali několikaletou dohodu. "Jednou z největších radostí, které se nám dostávalo, když jsme sloužili službách veřejnosti bylo to, že jsme měli možnost potkat spoustu lidí ze všech oblastí života a s nejrůznějšími příběhy," dodal ke spolupráci bývalý prezident Barack Obama.

"To je také důvod, proč jsem já i Michelle ze spolupráce s Netflixem nadšení a doufáme, že budeme kultivovat společnost poukázáním na talentované, inspirativní a tvůrčí tváře, které pomohou podpořit větší empatii a porozumění mezi jednotlivými lidmi a pomůžou jim sdílet jejich příběhy se světem," dodává Barack Obama.

25. 1. 2019Největší módní výstřelky aneb Čeho všeho jsou módní návrháři schopni

O formování této spolupráce informoval již v březnu The New York Times, kde se mimo jiné řešilo také to, že pro Obamu bude tato tvorba jakousi náhradou za post prezidenta USA. A to z toho důvodu, aby i po odchodu z funkce měl Barack Obama stále globální nástroj, skrze které bude šířit své myšlenky a úvahy. Kromě toho by měli publikovat také seriály, dokumentární, ale i hrané filmy.

V jejich tvorbě se budou hlavně zaměřovat na nejrůznější inspirativní příběhy, místo toho, aby kritizovali současnou vládu a prezidenta Donalda Trumpa. Vzhledem k tomu, že je Netflix od roku 2016 dostupný také v České republice a na Slovensku, pořady od Obamových budeme moci sledovat také, a tak uvidíme, s čím nás bývalý prezidentský pár překvapí.