Barack a Michell Obamovi budou natáčet nejrůznější filmy a dokumenty pro online televizi Netflix

22. 5. 2018 10:00 Co se děje
Barack a Michell Obamovi budou natáčet nejrůznější filmy a dokumenty pro online televizi Netflix

Americký placený online poskytovatel filmů, seriálů a dokumentů Netflix podepsal smlouvu s bývalým prezidentským párem USA Barackem a Michelle Obamovými.

Společnost Netflix oznámila uzavření dohody s Barackem a Michell Obamovými, kteří se budou produkčně podílet na tvorbě filmů a televizních pořadů pro tento online streamující gigant, a to prostřednictvím nově založené společnosti Higher Ground Production.

4. 12. 2018První elektrický vůz automobilky Jaguar nezklamal. I-Pace je opravdu tvrdou konkurencí pro všechny elektromobily

Nebude to však žádná jednorázová práce. Manželé Obamovi podepsali několikaletou dohodu. "Jednou z největších radostí, které se nám dostávalo, když jsme sloužili službách veřejnosti bylo to, že jsme měli možnost potkat spoustu lidí ze všech oblastí života a s nejrůznějšími příběhy," dodal ke spolupráci bývalý prezident Barack Obama.

"To je také důvod, proč jsem já i Michelle ze spolupráce s Netflixem nadšení a doufáme, že budeme kultivovat společnost poukázáním na talentované, inspirativní a tvůrčí tváře, které pomohou podpořit větší empatii a porozumění mezi jednotlivými lidmi a pomůžou jim sdílet jejich příběhy se světem," dodává Barack Obama.

6. 12. 2018Je pití piva opravdu zdravé? V čem nám tento nápoj může pomáhat?

O formování této spolupráce informoval již v březnu The New York Times, kde se mimo jiné řešilo také to, že pro Obamu bude tato tvorba jakousi náhradou za post prezidenta USA. A to z toho důvodu, aby i po odchodu z funkce měl Barack Obama stále globální nástroj, skrze které bude šířit své myšlenky a úvahy. Kromě toho by měli publikovat také seriály, dokumentární, ale i hrané filmy.

V jejich tvorbě se budou hlavně zaměřovat na nejrůznější inspirativní příběhy, místo toho, aby kritizovali současnou vládu a prezidenta Donalda Trumpa. Vzhledem k tomu, že je Netflix od roku 2016 dostupný také v České republice a na Slovensku, pořady od Obamových budeme moci sledovat také, a tak uvidíme, s čím nás bývalý prezidentský pár překvapí.

Zdroj: Jan Witek, NME
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop