FOTO: I po sobotní královské svatbě jsou někteří princové stále k mání. Kteří členové královských rodin to jsou?

Možná jste o víkendu sledovali, jak si své "ano" řekl britský princ Harry a jeho přítelkyně, americká herečka Meghan Markle. Možná jste zamáčkli slzu dojetí a…

Autor: Mirka Dobešová / Zdroj: elle.com / 21. 5. 2018

Možná jste o víkendu sledovali, jak si své "ano" řekl britský princ Harry a jeho přítelkyně, americká herečka Meghan Markle. Možná jste zamáčkli slzu dojetí a možná jste si říkali, že minimálně na dalších dvacet let (než dospěje nejstarší ze synů prince Charlese, George) mají vdavekchtivé ženy toužící po šlechtickém titulu utrum. Ovšem není tomu tak – členové královských rodin se totiž rozhodně nevyskytují jen v Británii. A minimálně pět princů je aktuálně stále k mání!

22. 2. 2019AUDI Q8: Vyzkoušeli jsme tohoto dravce na čtyřech kolech, kterému jiní budou těžko konkurovat

1. Korunní princ Husajn bin Abdullah (Jordánsko)

Třiadvacetiletý syn krále Abdduláha a královny Ranije není jen tak nějakým členem královské rodiny. Je také hvězda Instagramu s více jak milionem fanoušků (a fanynek). Princ se na jednu stranu rád zvěčňuje s dalšími státníky či vůdčími osobnostmi jiných zemí (třeba Angelou Merkel), na stranu druhou se rozhodně nebojí publikovat ani fotky ryze neformálního charakteru. A jasné je, že jednou se Husajn stane také králem, takže rozhodně dobrá partie! (Na snímku vlevo, samozřejmě...)

2. Šejk Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum (Dubaj)

Nejen výše zmiňovaný jordánský princ to umí se sociálními sítěmi. Dubajský korunní princ svými posty baví již více jak šest milionů odběratelů a faktem je, že zvládá dokumentovat prakticky každý svůj pohyb. Princ je navíc velký sportovec, je úspěšným jezdcem na koni ověnčeným několika prestižními tituly, stejně tak je odborník na sokolnictví, jeskynní potápění a cyklistiku. A pozor – věnuje se také tvorbě poezie! A to je prostě kombinace, která z něj dělá „pana božského“.

3. Princ Sébastien (Lucembursko)

I v centrální Evropě ještě pár nezadaných princů zbylo. Jedním z nich je lucemburský princ Sébastien (na fotce se sestrou, princeznou Alexandrou). Pětadvacetiletý důstojník lucemburské armády je ale nejmladší z pěti dětí, takže jeho šance na to stát se králem, jsou téměř nulové. Snad i proto, že ho panování může nechávat naprosto chladným, věnuje se princ horolezectví, lyžování, plavání a také rugby. Stejně tak dle vlastních slov rád „poznává nové kultury“, takže žádný strach, že byste po jeho boku trávili (či spíše trávily) dlouhé večery jen v miniaturním Lucembursku.

4. Princ Joachim (Belgie)

Další z princů, který na trůn rozhodně neusedne, jelikož je „jen“ synovcem belgického krále Philippa. Jeho budoucnost bude nejspíše spjata s námořnictvem, kde působí. A to je zároveň i kvalitní tip na první rande s Joachimem – hezky na vodě, ve vodě či pod vodou.

5. Princ Jean Christophe Napoleon Bonaparte

Ano, čtete správně, Napoleon Bonaparte. Jedná se totiž pra-pra-pra-prasynovce slavného jmenovce. Ačkoliv tedy francouzská monarchie zanikla v 18. století, někteří Jeana uznávají jako člena šlechty, tzv. Imperial House, a v podstatě je císařem. Má také profil na LinkedIn, takže se s Jeho Imperiální Výsostí směle můžete spojit…