Chceme zkušené partnery? Ano, chceme, ale ne zas tak moc. Je pro vás sexuální historie partnera důležitá?

Jak moc je důležitá sexuální historie partnera? Je rozdíl, pokud hledáte nějakou rychlovku nebo vážný vztah? A jak moc velký je rozdíl mezi muži a ženami?…

Autor: Tomáš Boroš / Zdroj: sexhealthmag.com / 20. 5. 2018

Jak moc je důležitá sexuální historie partnera? Je rozdíl, pokud hledáte nějakou rychlovku nebo vážný vztah? A jak moc velký je rozdíl mezi muži a ženami? Tradiční moudrost tvrdí, že lidé jsou více tolerantní vůči mužům, kteří mají tendence mít více sexuálních partnerů. Naopak u žen se stejnou sexuální historií se sbíhají mračna kritiky. Tyto myšlenky jsou dost zastaralé, ale i tak se tento postoj nezměnil natolik, abychom ho považovali za přežitek.

22. 2. 2019Není mléko jako mléko. Proč (ne)měnit to kravské za rostlinné varianty?

Když se dva lidé dají dohromady a rozvinou mezi sebou vážný vztah, dřív nebo později přijde téma na ex partnery, potažmo jejich počet. Je důležité znát sexuální historii svého partnera. Nejen kvůli souvisejícím případným zdravotním problémům, ale také kvůli tomu, abychom věděli, kolik má zkušeností. Pokud se chystáme jednat s někým, kdo má méně zkušeností, znamená to, že se postavíme do role učitele. A najdou se tací, kteří zrovna nejsou trpěliví a nechtějí někoho zaučovat. Prostě chtějí někoho, kdo ví, jak na věc a bez zbytečných průtahů a keců okolo.

30. 1. 2019GALERIE: Tento tatínek se svým synem provádí neuvěřitelné kousky. Co by na to řekli sociální pracovníci?

Obecně pak můžeme tvrdit, že většinou partneři nějaké zkušenosti mají. Ale jak určit kolik je moc a kolik je málo? Je někdo, kdo neměl sex lepší partií než ten, co má na každém prstě několik „zářezů“? Nedávno se tým výzkumníků zajímal o to, jak moc ovlivňuje sexuální historie partnera to, jestli s ním chceme být či nikoliv. Studie se účastníků ptala na to, kolik předchozích partnerů by u toho svého partnera dokázali ještě zkousnout. Výsledek byl cekem překvapivý. S narůstajícím číslem sexuálních partnerů se zvyšoval i zájem o tyto lidi z hlediska vážného vztahu. Tedy, většinou chceme někoho, kdo už nějaké zkušenosti má. Ale pozor, ne zas tak moc. Pokud jde o extrémní počty, klesá i zájem o tyto lidi. V hodnocení partnerů nebyl nalezen žádný rozdíl mezi muži a ženami.

Lidem se do zaučování moc nechce, chtějí zkušenosti, ale ne moc

Dnes zde máme dobu, která přináší otevřenou mysl, a to i v případě sexuální historie partnera. Tím, že mnozí z nás chtějí prozkoumávat svou sexualitu i identitu, zkušenosti se sbírají velice rychle. Odjakživa byly informace velice cenným nástrojem, stejně jako zkušenosti. Ale přemíra informací dokáže člověka zmást a zároveň z něj udělat někoho, koho se ostatní bojí. V našem případě je přemíra zkušeností podobným zabijákem zájmu ostatních lidí. Jak se říká - "všeho s mírou". To je údajně značka ideál v případě sexuální historie a zkušeností. Jak to vidíte vy?