Proč se (ne)dívat na Štiky? Reality show téhle rodiny je něco, co jste ještě neviděli!

18. 5. 2018 16:00 Co se děje
Proč se (ne)dívat na Štiky? Reality show téhle rodiny je něco, co jste ještě neviděli!

Tak mi kolegové řekli, ať se podívám aspoň na jeden díl Štik, že to prý je zážitek na celý život. Inu, obrnil jsem se lahvovým pivem a po pečlivé přípravě jsem si pustil třetí díl se slibným jménem „Pár facek“. Spaste moji duši.

Když se podíváte dnešní optikou na Addamsovu rodinu, zjistíte, že se vlastně jedná jen o partu trochu excentrických hipsterů. Jejich místo v panteonu šílených rodin vedle té z Texaského masakru motorovou pilou a Freyů z Hry o trůny dnes zaujímají právě Štikovi. Kdyby měly „mamynky“ z mimibazaru přítup k nevysychajícímu zdroji peněz a kameru věčně za zadkem, pravděpodobně by se chovaly smysluplněji.

19. 11. 2018Čekáte pod stromečkem měkké dárky? Pořiďte si žehlicího panáka!

V minulých dílech jste viděli: hysterické záchvaty Moniky Štikové, která se prý už asi po dvousté chce rozvést se svým manželem Michalem, synka Ornelly jménem Quentin, který celý svůj pětiletý život strávil zíráním do počítače a také roztomilou britskou modrou kočku. Na tu se ovšem kamera zaměřuje minimálně, ke škodě jak zmíněné miciny, tak i diváka.

Vezměte ten nejšílenější díl z Prostřena, okořeňte těmi nejhysteričtějšími soutěžícími z českých reality show, zasypejte nejčistší omítkou, která se dá koupit jedině v Karlových lázních a některých pražských vilových čtvrtích, a podávejte se dvěma kýbly. Jeden by měl být až po okraj naplněný slivovicí, druhý vám poslouží, kdyby se vám udělalo nevolno.

Monika Štiková, která dokáže vyvolat rodinný wrestlingový zápas v supertěžké váze a volat policii jen kvůli špatně odloženým klíčům. Charlotte, která za nejvýznamnějšího českého krále považuje Ludvíka XIV. A do toho se sérií potácejí dva podpantofláčtí zmatení medvídci v pokročilém středním věku Josef a Michal. 

Ať už se peče cukroví, domlouvá trávení Vánoc, nebo se jen vyrazí na Staromák, můžete si být jistí, že z toho udělá Monika scénu. Ale pozor, neodporujte jí, nebo vám nedá na fotku lajk, i když jste její rodina.

Co se v téhle rodině netočí okolo strhávání pozornosti na sebe, to se točí okolo peněz. „Hlavně nedělej to cukroví moc tlustý, jinak nebudeme mít nic,“ říká Monika Charlottě. Rada, kterou by člověk čekal někde v pastoušce na Starých Hamrech, a ne v luxusní vile v Hostivicích. Stejně tak si všichni počítají, kdo kolik utratí za dárky, a hlavně aby neutratil víc než ten druhý.

Ještě bych zapomněl. Asi každá famílie se na Vánoce stresuje. Asi každá se někdy pohádá, někde i létají talíře. Ale u Štiků prostě snad nejde ani vynést koš bez toho, aniž by se to obešlo bez řevu před kamerou. Něco mi říká, že děti, které vyrostou v takovém prostředí, začínají u pálení mravenců s lupou, pokračují u topení koťátek a končí ve svěrací kazajce.

15. 11. 2018Boháči prozradili své tajné zvyky. Jak to dělají, že mají tolik peněz?

Na druhou stranu, Štiky fungují skvěle jako guilty pleasure ke sledování ve chvílích, kdy si připadáte mizerně a máte už něco v žíle. Už po pěti minutách vám dojde, že ať děláte cokoliv, pořád jste na tom lépe než tahle podařená rodinka. Za střízliva se ale téhle show vyhněte obloukem.

Zdroj: Pima Play, Facebook
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop