Vítejte na odvrácené straně Youtube! Nejlepší videa ke sledování, když jste zhulení

Server Vice nedávno sestavil seznam nejlepších videí a Youtube kanálu ke sledování ve stavu mírně změněného vědomí. Musíme říct, nechali jsme se inspirovat a…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Youtube, Vice / 17. 5. 2018

Server Vice nedávno sestavil seznam nejlepších videí a Youtube kanálu ke sledování ve stavu mírně změněného vědomí. Musíme říct, nechali jsme se inspirovat a část jsme z něj přebrali, některá videa ale pro Čechy nebudou zrovna srozumitelná. Rozhodli jsme se ho proto doplnit i o českou produkci a surreálné animace bez hranic.

2. 2. 2019„Čechy zajímá, jak správně pečovat o zuby, často ale spoléhají na zbytečné ´zázračné´ produkty,“ říká dentální hygienistka Veronika Zákopčaníková

Will It Blend?

Tenhle tip od serveru Vice v nás probouzí nostalgii. Už je to dvanáct let, co se na Youtube objevily pokusy s mixérem Blendtec a nekonečná série videí, ve které se mixovaly dlažební kostky, zirkon, iPhony nebo dokonce samotný mixér. Hlavně to se toho nenadechujte...

Českoslovenští vojáci na LSD

Opět jedna stará dobrá klasika, tentokrát z naší zahrádky či spíše laboratoře. Archivní záznamy z pokusů s LSD prováděných na důstojnících české armády nemají chybu. I ti nejbojechtivější soudruzi se mění ve vysmáté zevláky neschopné si správně navléknout plynovou masku. Kdyby Miloš Forman točil huličské komedie, vypadaly by asi takhle.

Soupé Opera

Nebojte se, nebudeme vás nutit, abyste se zhulení dívali na nekonečné seriály pro hospodyňky. I když i to asi může být docela sranda. Tahle francouzská dětská show beze slov působí asi jako kdyby se u jednoho stolu sešli Jan Švankmajer a Giuseppe Arcimboldo. Myslíme, že po shlédnutí už budete navždy vidět zeleninu v jiném světle.

Gambrz Reprs - Kanystr

Malůvky jako od Terryho Gilliama, k tomu nervózní těkavý beat a příval volných asociací na téma Kanystr. I když je tenhle song i klip už trochu starší, rozhodně se pánům z Gambrz Reprs podařil na jedničku

Primitive technology

Další tip od serveru Vice. Bezeslovná videa, ve kterých se dozvíte, jak si s technikou dostupnou jeskynímu muži udělat třeba vysokou pec, vlastní keramiku nebo třeba postavit vlastní vesničku. Doma to ale raději nezkoušejte.

Kouzelník s tubou

K tomuhle videu nebudeme nic prozrazovat. Snad jedině to, že při opakovaném shlédnutí léčí ploché nohy.

Skrytý půvab byrokracie - Seznam vybraných hudebních uskupení v Čechách a na Moravě

Konceptuální album téhle netradiční hudební skupiny přináší přesně to, co slibuje ve svém názvu. A musíme říct, kreativita českým hudebníkům nechybí, alespoň co se pojmenování kapel týče. K tomu si přidejte hypnotickou basovou linku a myslíme, že máte na hodinu o zábavu postaráno.

Turecké Hvězdné války

Bylo nebylo, v roce 1982 se známý turecký režisér Cetin Inanc rozhodl vrátit lahváče a odvést noviny do sběru, což mu vyneslo asi pět korun, dva knoflíky a zdechlou krysu. S takto uvysokýmrozpočtem natočil tureckou verzi Star Wars. Těšit se můžete na vybuchující mumie, hrdiny, co s polystyrenovými balvany na nohou skákají po horách a rozpůlené padouchy. K tomu přičtěte spoustu ukradené hudby a celých scén z jiných, lepších filmů a vznikne vám naprosté dada. Film je na youtube pouze v turečtině s španělskými titulky, ale věřte, že proslovům hlavních hrdinů radši ani nechcete rozumět.

Neovlivnitelný

Zrovna u tohohle kanálu nechápeme, jakto že má tak málo shlédnutí. Stačí vzít vlogy šáhlého konspiračního teoretika Jana Hrouzka, přidat hudbu a trochu je vizuálně zremixovat. Vzniká něco, co budete rádi sledovat po dlouhých zelených večerech. Pytlíky křupek do ruky a pozor na bioroboty!

Kompilace triků s vaporizérem

Zrovna tady je těžké doporučit jeden kanál. Takže se zkuste nechat unášet autoplayem Youtube a pozorujte kuřácké kouzelníky. Kam se na ně hrabe Gandalf s plachetnicí. Hned jeden dostane chuť si zabafat.