6 nejotravnějších věcí, které dělají vaši kolegové v práci, a vy máte občas chuť je kvůli tomu zabít sešívačkou

Práce je nádherná a šlechtí a v pondělí ráno nikdo z nás nemůže ani dospat, jak se těší, až vyrazí autem nebo metrem plným krásných a ohleduplných lidí na…

Autor: Nikol Šubrtová / Zdroj: FOTO: Pinterest, Youtube / 17. 5. 2018

Práce je nádherná a šlechtí a v pondělí ráno nikdo z nás nemůže ani dospat, jak se těší, až vyrazí autem nebo metrem plným krásných a ohleduplných lidí na další turnus to ofisu. Jinak nádherné pracovní chvíle vám ale mohou trochu zkalit nepříjemné zvyky kolegů. Děje se vám to také?

Stoupnou si k vašemu stolu a čumí

Když vám někdo něco v práci chce, je to vždycky malá osobní tragédie. Nejlepší ale je, když kolega přijde k vašemu stolu a nic neříká a jakoby vám dává čas si ho sami všimnout a optat se ho, jestli něco nepotřebuje, nebo jestli naopak jen u vašeho kompu stojí nějakou imaginární frontu. Nicméně vaše ignorace a předstírané zaujetí prací zase na druhou stranu prakticky nikdy nikoho neodradí, tak proč rovnou neřeknou, co chtějí, a neodejdou (rychle, daleko, navždy)… Někdy je to fakt souboj myslí a trpělivostí. Nejlepší je, když k vám přistupují hodně na těsno, to má rád prakticky každý.

Mnozí dokonce přistupují zezadu, což na vás pak klade velké sportovní nároky, abyste stihli pozavírat všechna okna prohlížeče, která nesouvisí s prací. Mnozí na počítači v určitých chvílích nemají pracovního otevřeného vůbec nic, a tak se jako nejlepší úniková strategie jeví srazit monitor pěstí na zem v předstíraném záchvatu. Nicméně výpočetní technika těchto dnů je poměrně odolná, takže možná docílíte jen toho, že na zemi uprostřed kanclu bude ležet monitor s puštěným videem, na kterém kočka kouří a hraje paralelně na činely.

6. 3. 2019Druhý muž na světě se zbavil HIV, vzbudil naději na léčbu pro všechny. Lékaři však nadšení mírní

Chovají se, jako by v kanceláři byli sami

Také už jste vyslechli tisíc hlasitých hovorů vašeho vedle sedícího kolegy, který se ženou zaníceně probíral, na jaký způsob si večer udělají vajíčka, nebo s řemeslníkem řešil, jak mu natočí dlaždičky v koupelně a jestli by to nešlo nalepit o trochu levněji, třeba klidně i bez fakturky. Nebo se nedobrovolně stáváte účastni mentálního života své kolegyně, která s kamarádkou řeší, co si ten večer vezme na své důležité rande s tím zřejmě výborně situovaným a ne neatraktivním polozáhadným třicátníkem.

Někteří lidé se nebojí před kolegy po telefonu probírat ani svůj sexuální život, a tak máte před obědem občas nečekaně v uchu i pár odstínů šedi s aktéry, u kterých tu představu z hlavy jen tak nedostanete, i když si to budete moc přát a budete si kvůli tomu muset najít terapeuta. Mnozí také při poslechu hudby a videí nepoužívají sluchátka, protože je jim to chudákům nepohodlné. Takže mnohdy vás potom, co se omylem zaberete do práce, k smrti vyděsí náhlý nástup kapely. Když to nečekáte, šok vám dokáže způsobit i taková Enya hodně nahlas. True story.

A co jsme asi tak všichni zase dělali o víkendu...

Mnozí jsou také nesmírně sebestřední, a tak ve chvíli, kdy už fakt musíte udělat to, co jste čtrnáct dní odkládali a onen úkol už ani nehoří, ale spíš dohořívá, vám začnou detailně popisovat průběh svého víkendu včetně toho, jakým směrem jim rotovala u snídaně vločka v mléce a jaké pocity z toho měli. Vás život je samozřejmě vůbec nezajímá, klidně by to vyprávěli i sešívačce, ale ta jeví málo zaujetí. Někdo zase zájem o vás projevuje, tak nějak ze zvyku a tedy stále stejně. A tak někdy máte pocit, že až se vás někdo další zeptá, co jste dělali o víkendu, řeknete jim, že jste se zbavovali těla, abyste snížili jejich touhy ptát se příště znova lehkou vlnou obav.

22. 2. 2019Za každým úspěchem stojí alespoň deset neúspěchů, říká podnikatel Patrik Babinec

Pomluvy

V práci se všichni musíme ovládat, poněvadž kdybychom si všichni naráz řekli, co si o sobě myslíme, do pár minut by z vysokých kancelářských budov začali létat lidé, a to pro hladký chod společnosti není žádoucí. Ale děsně někomu přisírat a hned jak odejde ze dveří, ho pološeptem začít natírat jako plot, to prostě není hezké. Ano, někteří lidé jsou idioti, ale někteří jsou prostě jen jiní než vy, a to neznamená, že jim musíte třikrát denně zasunout kudlu do zad. Pomlouvat občas šéfy je samozřejmě v pořádku, to nejsou pomluvy ale kancelářský sport umožňující lidem zachování duševního zdraví v dlouhodobém měřítku.

Jdu a nic mě nezastaví

Sexuální fantazie o brzkém odchodu z práce prožíváme asi skoro všichni. Jenže někdy je potřeba se trochu kousnout. Takže potřebujete, aby váš kolega něco udělal, co měl udělat už před týdnem, ale on vás odbyde se slovy: „Já už jsem si sbalil a musím jít, udělám to zítra.“ Vy ale víte, že se to musí udělat ještě dnes. Jediné štěstí je, že vy nikam nemusíte, protože vy žádný život nemáte, a tak to ochotně uděláte vy sám a s úsměvem.

Porady na téma efektivita práce

Nejefektivněji strávené dvě hodiny v dějinách práce, kdy uvažujete o různých způsobech, jak všechny zúčastněné poslat k bohu, kde je to opravdu hezké a jistě naprosto efektivní a plné nadšení. Už jste si také někdy představovali, jak máte kopírku přivázanou na řetězu a točíte s ní kolem sebe v konferenční místnosti?