Věříte na „pravidlo pěti sekund, nebo že maso byste měli před vařením omývat? Vyvracíme pro vás ty nejrozšířenější mýty o jídle!

Zvedáte rychle spadlý chleba ze země, protože bakterie se na něj nestihnou dostat do pěti sekund? Myslíte, že mikrovlnné trouby ničí všechny živiny v jídle? A…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Vice, RD, BestLife, dTest / 17. 5. 2018

Zvedáte rychle spadlý chleba ze země, protože bakterie se na něj nestihnou dostat do pěti sekund? Myslíte, že mikrovlnné trouby ničí všechny živiny v jídle? A co třeba mléko, které prý zahleňuje. Inu, je to jenom pověst.

 

22. 2. 2019Zapomeňte na nákupy a vyzkoušejte „no-buy“ trend. Bez nových věcí se žije lépe!

Pravidlo pěti sekund

Opravdu myslíte, že bakterie jsou tak trpělivé?

Stará dobrá lidová moudrost říká, že pokud vám jídlo upadne na zem, máte pět sekund na to abyste ho zvedli. Prý bakterie nestihnout zareagovat dřív než za zmíněnou dobu a váš dlabanec je v bezpečí. Kdepak. Podle vědců z Clemson Univeristy platí, že bakterie se do spadlého pokrmu dostanou už během zlomku jedné sekundy od pádu na zem. Naštěstí asi nehrozí, že byste měli doma v koberci či na podlaze bakterie, které by vám v žaludku udělaly výraznou neplechu.

Mikrovlnky ničí jídlo

Mikrovlnky jsou věčným strašákem příznivců konspiračních teorií

Internetový folklór tvrdí, že minuta v mikrovlnné troubě spolehlivě likviduje všechny vitamíny a prospěšné živiny a ohřívaný pokrm mění v kus radioaktivního plastu. To opět není pravda. Je sice faktem, že každý způsob ohřevu zničí část živin, pokus vědců z Harvardu ale ukázal, že brokolice ohřívaná v mikrovlnce ztrácí pouhých 11 % vitamínů a antioxidantů, oproti celým 77 % při ohřevu na pánvi.

Maso musíte před přípravu umýt

Maso před přípravou nemyjte, bakterrie zničíte lépe ohřevem

Učila vás maminka, že když chcete vařit maso, musí se nejdřív umýt? Chyba lávky. Pokud už na mase nějaké bakterie jsou, pod studenou či vlažnou vodou je pouze roznesete po celém povrchu. Zato tepelnému ohřevu už neodolají. Takže si zapište: Umývat maso je kontraproduktivní, radši si pořádně umyte nože a prkýnka.

Mléko zahleňuje

Mléko není jed

Ach to mléko. Podle některých nepřirozený jed, který krademe nebohým telátkům (zde si v hlavě pusťte tklivou melodii pro klavír a housle), po kterém řídnou kosti, a ještě navíc nás zahleňuje. Kdepak. Studie Mayo Clinic ukazuje, že mléko ani konzumace mléčných výrobků nemá na produkci hlenu žádný vliv. V nejhorším případě hlen pouze zahušťuje. Takže mléko stačí vynechat při chřipce, jinak si s ním nemusíte lámat hlavu.

16. 3. 2019Kompletně nekorektní typologie leseb: Hasbians končí s chlapy a femme lesby by nejraději vyhladily jeřábnice, jenže je nepřeperou

Z tučného se tloustne

I při vyšší konzumaci tuku se dá hubnout

Jak se říká, dávka dělá jed. Pokud se budete ládovat každý den bůčkem a k tomu stále sedět na zadku, asi rozhodně neshodíte. Na druhou stranu, tuk už dávno není největším dietním strašákem. Podle současného výzkumu se tloustne spíše z cukrů, naopak mnoho lidí hubne i při vysokíém příjmu tuků, například s populární ketodietou.