Znáte jídla, která jsou jinde ve světě zakázána, ale Češi je milují?

Všichni víme, že třeba v Číně se jedí psi, ve Vietnamu krysy a na Filipínách kuřecí pařátky. Ani jednu z těchto laskominek si u nás v supermarketu samozřejmě…

Autor: Petra Járková / Zdroj: Pinterest, Pixabay / 17. 5. 2018

Všichni víme, že třeba v Číně se jedí psi, ve Vietnamu krysy a na Filipínách kuřecí pařátky. Ani jednu z těchto laskominek si u nás v supermarketu samozřejmě nekoupíme, ale také tu nejsou zakázané, takže pokud si je budeme chtít dopřát, nikdo nám nemůže bránit.

11. 3. 2019Proces změny pohlaví v ČR připomíná středověkou torturu. V čem všem jsou systémové požadavky nesmyslné?

Existují však úplně obyčejná jídla, v Česku navíc dost oblíbená, která si v některých jiných světových zemích prostě nedáte.

1. Kečup

Ve Francii je ve školách zakázáno podávat kečup. Je ho možné konzumovat jen jednou týdně k hranolkám. Jde prý o to, aby si děti od dětství nekazily tradiční francouzské pokrmy.

2. Prejt

Českou zabijačkovou laskominku si budete muset odepřít například v USA, kde je společně s jinými pokrmy z krve zakázána kvůli hygieně.

3. Sója

Možná budete překvapeni, ale sója se nemůže konzumovat v polovině Evropy. V zemích jako je Rakousko, Bulharsko, Řecko či Maďarsko je zakázána geneticky modifikovaná sója, která například na americkém trhu tvoří 90%.

4. Dochucovadla

V Norsku a Rakousku je kompletně zakázáno přes 3 000 nejrůznějších barviv a dochucovadel z důvodu jejich možné zdravotní závadnosti.

Lososa z farem si nedáte na Novém Zélandu

5. Kuřata omytá v chlóru

Tato delikateska je zakázána pouze v Evropě a asi se budete divit, ale je povolena V USA. Prý tím nakažená kuřata dezinfikují. Dobrou chuť!

6. Losos z farem

V Austrálii a na Novém Zélandu je zakázána konzumace lososů z farem, protože obvykle vyrůstají na geneticky upravených poživatinách a jsou dokrmováni syntetickým astaxanthinem, což dělá jejich maso růžovější.

7. Žvýkačky

V Singapuru jsou zakázané už od roku 1992. Stát chce totiž mít čisté ulice. Pokud vás někdo přistihne se žvýkačkou, můžete zaplatit pokutu v přepočtu až 25 000 Kč.

8. Sýry

V Rusku už došli tak daleko, že zakázali v roce 2014 dovoz veškěrých sýrů a masa z jných zemí, zejména z Francie. Raději je sami začali napodobovat.

12. 3. 2019Nosorožci umírají, abyste měli pevnější erekci! Jaká jsou ta nejšílenější přírodní afrodiziaka?

9. Tropické ovoce

Ackee, národní ovoce Jamajky, nesmí být konzumováno ve Spojených státech amerických. Jde o to, že nezralé obsahuje vysoké hodnoty jedovatého hypoglycinu, který může způsobit i smrt. Tato nebezpečná látka se ale objevuje i v ličí, které je však všude po světě volně k dostání.