Nechce se vám cvičit? Známe nejčastější výmluvy, proč nechodit do posilovny, i jak se jich zbavit

Určitě znáte ty dny, kdy se vám nic nechce. Maximálně se tak schoulit do klubíčka, otevřít si brambůrky a pustit si oblíbený seriál. Na něco jako návštěvu…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Fitrated, Men's Health / 16. 5. 2018

Určitě znáte ty dny, kdy se vám nic nechce. Maximálně se tak schoulit do klubíčka, otevřít si brambůrky a pustit si oblíbený seriál. Na něco jako návštěvu posilovny nemáte vůbec náladu, a tak hledáte výmluvy, proč to dnes vynechat. Server Fitrated sestavil žebříček nejčastějších výmluv a pro každou z nich našel odpovídající řešení.

25. 2. 2019VIDEO + FOTO: Bolívie a Peru s báglem na zádech. Aneb jak najít sama sebe v drsné krajině Jižní Ameriky

Jistě, ne pokaždé, když nedorazíte do posilky, tak jsou za tím výmluvy. Každému se někdy změnil program, každý byl někdy utahaný jako kotě po náročném dni, o nemocích a úrazech nemluvě. Jenomže jsou dobré důvody, proč si dát oraz a pak jsou výmluvy. Reportéři ze serveru Fitrated se zaptali tisíce mužů a žen, jaké jsou nejčastější důvody, proč nedorazí do posilovny. Ty se dají rozdělit do třech skupin: Nedostatek sebedůvěry, obavy a pak hloupé výmluvy.

Nejvíce mužů a žen se podle výzkumu posilovnám vyhýbá, protože si nevěří. Děsí je různé exotické přístroje, jejichž jméno neznají, necítí se dobře ve společnosti vysvalených korb, které se narcisticky prohlížejí v zrcadle, často také nevědí, jak správně cvičit a posilovat.

Řešení není nijak obtížně. Co se neznalosti týče, stačí se poptat obsluhy, jak že se který nástroj jmenuje a jak se používá., Žádný učený z nebe nespadl, většinou vám ochotně poradí. Sebedůvěru v posilovně také většině mužů a žen zvedá vhodně zvolená hudba. Do posilky se také vyplatí nechodit single, ale zajít si tam s kamarádkou nebo s kamarádem.

Dalším důvodem, proč někteří necvičí, jsou obavy. Dotazovaní se jednak obávali toho, že některá cvičení jsou příliš náročná, zároveň se ale také báli předsudků ostatních, kdyby zjistili, že dělají tento sport. Muži i ženy se shodně nejvíce báli cvičit bojová umění, oblibě se z důvodu obtížnosti netěší ani jednoruční činky nebo posilování vlastní vahou. Naopak z důvodu posměchu okolí se vyhýbají běžícím pásům, sportům a opět bojovým uměním.

Tady Fitrated radí: „Pokud se vám nějaký cvik nebo sport zdá příliš těžký jsou tři možnosti. Zkuste si nechat poradit, možná ho cvičíte špatně. Pokud vám ani po vysvětlení nepůjde, zkuste radši cvičt něco méně náročného. No a za třetí, pokud vám nějaký druh cvičení přijde těžký z toho důvodu, že ho nesnášíte a nemůžete se k němu donutit, necvičte ho a najděte si za něj alternativu.“

23. 1. 2019Přemýšlíte nad dokonalým doplňkem vašeho večírku? Vyzkoušejte "party zrcadlo"

Třetí kategorií jsou hloupé výmluvy. „Nemusím dělat kardio, protože mám dostatek sexu,“ vyjádřil se jeden ze čtenářů. Druhý přidal svou zajímavou zkušenost, pravděpodobně ze života starého mládence. „Nešel jsem do posilovny, protože jsem nebyl schopný najít dvě stejné ponožky do páru.“ Ale i tady má Fitrated řešení. „Pokud myslíte, že nemáte čas, zkuste si dát desetiminutový intenzivní zápřah. A neříkejte, že nesnášíte kardio. To nesnáší skoro každý, ale stejně je potřeba ho cvičit.

LUI říká: „Počítá se posunování hodinové ručičky očima při tréninku jako cvik?“