Rita Ora a Cardi B se podělily o své zkušenosti se ženami! Jejich píseň Girls však snesla vlnu kritiky

Zpěvačka Rita Ora vydala minulý týden singl Girls, na kterém spolupracovala s Charlie XCX, Bebe Rexha a Cardi B. Píseň se však setkala s odporem LGBTQ komunity…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Jan Witek, YouTube, Twitter, NME / 16. 5. 2018

Zpěvačka Rita Ora vydala minulý týden singl Girls, na kterém spolupracovala s Charlie XCX, Bebe Rexha a Cardi B. Píseň se však setkala s odporem LGBTQ komunity a kritizovaly ji například zpěvačka Hayley Kiyoko a R&B umělkyně Kehlani.

Heyley Kiyoko prohlásila, že píseň přináší pro LGBTQ komunitu více škody než užitku, zatímco Kehlani naráží hlavně na "nevhodný" text. Na tuto kritiku reagovala hlavní postava této písně Rita Ora na svém Twitteru: "Ahoj všichni. Píseň Girls byla napsána tak, aby reprezentovala mě a mé zkušenosti ze života. Měla jsem romantické vztahy s ženami i muži. Omlouvám se, pokud mé vyjádření v písni někoho urazilo, nikdy bych záměrně nepoškodila lidi z LGBTQ komunity ani nikoho jiného. Těším se a doufám, že vyjádření sebe sama skrze mé umění posilní mé fanoušky, aby také byli sami sebou a pyšní. Vždycky jsem byla a budu silným podporovatelem LGBTQ komunity. S láskou, Rita."

12. 3. 2019Mužské znásilňování, kastrace a mrzačení pohlavních orgánů – běžná, ale přehlížená praxe v syrských věznicích

Následně se k vlně kritiky vyjádřila také zpěvačka a rapperka Cardi B, která se na scéně objevila poměrně nedávno, ale neuvěřitelně rychle vystoupala mezi nejúspěšnější a nejsledovanější světové umělce. "Ta skladba je výborná a vzpomínám na své zkušenosti s dívkami," napsala Cardi B.

Cardi B poté sdílela odkaz na píseň na svém Twitteru, kde přidala další sdělení: "Poslouchejte song Girls. Nikdy se nepokoušíme prostřednictvím písně někomu ublížit nebo mít špatné úmysly. Já osobně mám zkušenosti s několika, no vlastně s mnoha ženami! Myslím si, že ta skladba je skvělá a vzpomínám na spoustu chvil, které jsem prožila s ženami." Později také dodala: "Vím, že jsem občas použila slova, která mohou být pro LGBTQ komunitu urážlivá a omlouvám se za to. Ne každý hned ze začátku ví, jaké jsou ty správné pojmy a také já jsem se to musela postupem času naučit."

10. 3. 2019Nadpozemsky krásný Petr Dočkal: “Nahota mi nevadí. Pokud je vkusná, nikoho neuráží ani nešokuje”

Cardi B také překvapila svým nedávným zrušením účtu na Instagramu, kde ji sledovalo několik milionů lidí. Stalo se tak po incidentu, kdy ji Azealia Banks nazvala "karikaturou černé ženy". Cardi B byla totiž známá tím, že na Instagramu často vysílala živě a stále si na něco stěžovala a někoho okřikovala.

Na píseň Girls se můžete podívat ve videu níže: