EXKLUZIVNĚ: Renato Salerno o prvním díle druhé série Zlaté mládeže, která startuje dnes večer! Na co se můžete těšit?

16. 5. 2018 12:00 Co se děje
EXKLUZIVNĚ: Renato Salerno o prvním díle druhé série Zlaté mládeže, která startuje dnes večer! Na co se můžete těšit?

V roce 2015 vtrhla na naše obrazovky unikátní reality show, ve které se pětice rozmazlených dětí ze zbohatlických rodin musela utkat se všedním životem okořeněným netradičními situacemi. 

18. 5. 2018FOTO: Nejpamátnější královské svatby – kdo žil „šťastně až do smrti“ a komu se nevyhnuly skandály a tragédie?

Zlatá mládež se tenkrát odehrávala na jatkách, ve vojenském výcvikovém středisku, romském ghettu, ale třeba i v domově seniorů, což vzalo snad celou pětici za srdce nejvíce.

Co nás však čeká letos?

I v premiérové druhé řadě pět mladých Čechů na vlastní kůži poznává, zda zvládne žít a pracovat mimo svoji komfortní zónu. Čtyři nové aktéry - zpěvačku Sharlotu, youtubera Mikea, začínajícího politika Petra, servírku a modelku Kláru, doplní hvězda první řady, zpěvák Renato.

Ten o sobě říká: „Nemám rád prázdný lidi, ale miluju ty veselý a vyrovnaný s životním nadhledem." 

Mladík se obklopuje svým stabilním okruhem nejbližších. Nejvíce ho naplňují láska, radosti a úspěchy. Když může, pomáhá seniorům nebo opuštěným psům.

Všichni aktéři žijí v Praze, proto v prvním díle poznají odvrácenou stranu života v tomto velkoměstě. Stanou se z nich lidé bez domova, bez peněz a bez možnosti využít své sociální kontakty. Málokdo ví, že jedna třetina bezdomovců pracuje, a tak i zlatou mládež zaměstnáme na noční směně třídící linky odpadu.

Jak se aktéři vyrovnají s životem na ulici? Zvládnou spát pod mostem nebo v ubytovně pro bezdomovce?

Jak na natáčení a především život bezdomovce vzpomíná hvězda první řady, která za ta léta od natáčení první řady zmoudřela, začala si vážit peněz i možností, které se jí díky mediálně slávě dostalo - Renato Salerno?

"Na natáčení prvního dílu nikdy nezapomenu! Ač jsme točili i v zahraničních lokacích, tak tohle bylo opravdu velký sousto. Nejdřív jít zametat Karlův most (to se ale vystřihlo) a centrum, který naštěstí nebylo vyjímečně poblitý. Měli jsme štěstí, že bylo fakt horko a člověk se přitom alespoň opálil, tedy potom, co jsem si z kavárny v Karlově ulici vypůjčil nůžky a odstřihl si u montérek nohavice," směje se Pražák pracující v mediální sféře.

Mnohem náročnější na psychiku pro něj však bylo bavit se s bezdomovci, poslouchat jejich příběhy o shánění noclehu či jídla nemluvě.

"Největší hardcore pro mě ale byl udělat takovej rozhovor, briefing s lidmi bez domova v Bolzanově ulici u Hlavního nádraží, pak jsme dostali rozchod, abychom si dali obídek, drink. No a pak bum! Sdělili nám, že z nás budou na 24 hodin bezdomovci. Já a spát a shánět peníze někde na ulici? Byl to masakr, takže se určitě dívejte!" 

18. 5. 2018Mít postavu jako ze žurnálu i po padesátce? Ano, je to možné. Anthony Varrecchia, přezdívaný "stříbrný lišák", je toho důkazem! Foto uvnitř

Takže si nenechte první díl druhé série této unikátní reality show ze života Zlaté mládeže ujít dnes ve 20:55 na ČT1.

Zdroj: Renato Salerno, Michaela Buchtová / Česká televize
Petra Járková

Autor

Petra Járková

Vystudovala Literární akademii, obor tvůrčí psaní a mediální komunikace, kde získala titul MgA. Poté pracovala několik let v největším vydavatelství v naší zemi jako redaktorka, reportérka a PR specialistka. Miluje dobré jídlo, pití, cestování, společnost a drby. Nyní je však jejím největším koníčkem malá dcera Laura.

E-shop