EXKLUZIVNĚ: Renato Salerno o prvním díle druhé série Zlaté mládeže, která startuje dnes večer! Na co se můžete těšit?

V premiérové druhé řadě pět mladých Čechů na vlastní kůži poznává, zda zvládnou žít a pracovat mimo svoji komfortní zónu. Čtyři nové aktéry, zpěvačku Sharlotu,…

Autor: Petra Járková / Zdroj: Renato Salerno, Michaela Buchtová / Česká televize / 16. 5. 2018

V roce 2015 vtrhla na naše obrazovky unikátní reality show, ve které se pětice rozmazlených dětí ze zbohatlických rodin musela utkat se všedním životem okořeněným netradičními situacemi. 

10. 3. 2019Nadpozemsky krásný Petr Dočkal: “Nahota mi nevadí. Pokud je vkusná, nikoho neuráží ani nešokuje”

Zlatá mládež se tenkrát odehrávala na jatkách, ve vojenském výcvikovém středisku, romském ghettu, ale třeba i v domově seniorů, což vzalo snad celou pětici za srdce nejvíce.

Co nás však čeká letos?

I v premiérové druhé řadě pět mladých Čechů na vlastní kůži poznává, zda zvládne žít a pracovat mimo svoji komfortní zónu. Čtyři nové aktéry - zpěvačku Sharlotu, youtubera Mikea, začínajícího politika Petra, servírku a modelku Kláru, doplní hvězda první řady, zpěvák Renato.

Ten o sobě říká: „Nemám rád prázdný lidi, ale miluju ty veselý a vyrovnaný s životním nadhledem." 

Mladík se obklopuje svým stabilním okruhem nejbližších. Nejvíce ho naplňují láska, radosti a úspěchy. Když může, pomáhá seniorům nebo opuštěným psům.

Všichni aktéři žijí v Praze, proto v prvním díle poznají odvrácenou stranu života v tomto velkoměstě. Stanou se z nich lidé bez domova, bez peněz a bez možnosti využít své sociální kontakty. Málokdo ví, že jedna třetina bezdomovců pracuje, a tak i zlatou mládež zaměstnáme na noční směně třídící linky odpadu.

Jak se aktéři vyrovnají s životem na ulici? Zvládnou spát pod mostem nebo v ubytovně pro bezdomovce?

Jak na natáčení a především život bezdomovce vzpomíná hvězda první řady, která za ta léta od natáčení první řady zmoudřela, začala si vážit peněz i možností, které se jí díky mediálně slávě dostalo - Renato Salerno?

"Na natáčení prvního dílu nikdy nezapomenu! Ač jsme točili i v zahraničních lokacích, tak tohle bylo opravdu velký sousto. Nejdřív jít zametat Karlův most (to se ale vystřihlo) a centrum, který naštěstí nebylo vyjímečně poblitý. Měli jsme štěstí, že bylo fakt horko a člověk se přitom alespoň opálil, tedy potom, co jsem si z kavárny v Karlově ulici vypůjčil nůžky a odstřihl si u montérek nohavice," směje se Pražák pracující v mediální sféře.

Mnohem náročnější na psychiku pro něj však bylo bavit se s bezdomovci, poslouchat jejich příběhy o shánění noclehu či jídla nemluvě.

"Největší hardcore pro mě ale byl udělat takovej rozhovor, briefing s lidmi bez domova v Bolzanově ulici u Hlavního nádraží, pak jsme dostali rozchod, abychom si dali obídek, drink. No a pak bum! Sdělili nám, že z nás budou na 24 hodin bezdomovci. Já a spát a shánět peníze někde na ulici? Byl to masakr, takže se určitě dívejte!" 

22. 2. 2019Co nás mohou houby naučit o sexualitě? Pekařské kvasinky by mohly vyprávět!

Takže si nenechte první díl druhé série této unikátní reality show ze života Zlaté mládeže ujít dnes ve 20:55 na ČT1.