5 tipů, jak doma odstranit zubní kámen a mít krásné bílé zuby!

Buďte zubařem sami sobě a neutrácejte tisíce za odstraňování zubního kamene a bělení zubů. My vám přinášíme několik rad, jak docílit krásných a zdravých zubů v…

Buďte zubařem sami sobě a neutrácejte tisíce za odstraňování zubního kamene a bělení zubů. My vám přinášíme několik rad, jak docílit krásných a zdravých zubů v pohodlí domova.

I vzdělávání může být pestré. Ve Skotsku se zaměří na dospívající drag queens, v Pákistánu na trans lidi. Co bude předmětem výuky?29. 7. 2021

Co je vlastně zubní kámen?

Zubní kámen je žlutá nebo hnědá minerální usazenina na zubech, která může vést až k paradontóze, pokud s ní nic neděláte.

Většina z vás tedy pravidelně navštěvuje zubaře kvůli dentální hygieně a platí za ni nemalé peníze. Vy si ale můžete tu samou službu udělat i doma a sami.

Ideální je navštívit zubaře, nechat si proceduru udělat odborně od něj a následně pomocí našich triků udržujte chrup ve formě.

Skvrny na zubech už můžou být minulostí

5 triků pro zářivý úsměv

1. Smíchejte hrnek peroxidu vodíku s půlkou hrnku teplé vody a propláchněte si ústa. Směs v ústech držte po dobu jedné minuty. Následně propláchněte ústa půlkou hrnku studené vody.

2. Nejběžnějším a nejefektivnějším způsobem, jak se zbavit zubníh kamene, je jedlá soda. Smíchejte tedy jednu polévkovou lžíci jedlé sody s půlkou čajové lžičky soli. Poté opláchněte zubní kartáček teplou vodou a ponořte ho do roztoku. Vyčistěte si zuby a samozřejmě směs vyplivněte. Celý proces opakujte do dobu pěti minut.

3. Vyplachujte si ústa přírodní antiseptickou ústní vodou každý druhý den.

4. Jezte sýry. Konzumace sýrů švýcarského typu nebo cheddaru napomáhá neutralizovat kyseliny, které vytváří zubní kámen.

5. Jahody a rajčata jsou zase skvělým pomocníkem pro udržení ústního zdraví, protože jsou bohaté na vitamín C. Dále mohou vybělit zubní sklovinu a změkčit zubní kámen, když je vetřete přímo do zubů a necháte pět minut působit. 

Legendární herečka a „královna křiku“ Jamie Lee Curtis odhalila, že její dcera je transgender2. 8. 2021

Rada závěrem

Když si čistíte zuby, používejte jemný zubní kartáček a dělejte vertikální pohyby. Vždy se také ujistěte, že si vyčistíte místa mezi dásněmi a zuby.

 

Zdroj: Pinterest, Pixabay