Robinsonův ostrov: Pradlenky, kostičky a nová definice ženského pohlaví

10. 5. 2018 16:00 Co se děje
Robinsonův ostrov: Pradlenky, kostičky a nová definice ženského pohlaví

Další díl a další důkaz o tom, že Nova míchá dobré nápady s naprosto mizernými, a to naprosto hlava nehlava. Z Ostrova odchází další soutěžící a do finále je zas o den blíže. Takže copak se to včera stalo?

7. 11. 2018Vyhněte se těmto častým frázím, které značí strach či agresi

Ženou se jedna rodí, členkou ženské aliance se teprve stává

Na ostrově zuřila zákopová válka mezi Bizonem a Blankou. Počty byly jednoduché a na své straně je měla ženská aliance. Čtyři ku třem, neboť Zina není považována za dostatečnou ženu, aby byla k alianci připuštěna. To a také to, že si s Blankou vzájemně lezou na nervy i pouhou svojí existencí. Vtipné bylo poslouchat jejich konverzaci při praní, střet dvou různých světů. Šaškovská Zina, která má soutěž na salámu, versus velevážná Blanka, která přes soutěžní stromy nevidí lidský les. Jedna z hovoru vyšla jako nedospělá dvanáctiletá holčička, druhá zase jako přehánějící intrikánka.

Proslovy k hluchým

Bizon se snažil shánět hlasy, kde se dalo. Jenže slečny, zejména Terri, ho okamžitě prášily hlavě aliance Blance. Poslední chlapík s Kalingy taky několikrát marně apeloval na Katku a jejich starou dohodu, ale zdálo se, že buší na dveře, když nikdo není doma. Situace se trochu změnila, když na ostrově přistál „poštěp“, tedy poštovní oštěp, s oznámením výhody pro Bizona na příští kmenové radě. V kombinaci s trestem pro tři dámy vypadalo, že nás čeká zajímavá kmenovka.

Tohle byla sázka na špatného koně...

Odměna za trest

Taky že čekala, ale z trochu jiného důvodu. Zina, Martina a Blanka, které si ukradly zubní pastu a mýdlo, dostaly krutý, překrutý trest, že by na něj nepomyslelo ani NKVD, zatímco Ženevské konvence ho zakazují již od roku 1526 před Kristem. Za to, že si vypraly kradeným mýdlem, pojedou pomáhat jedné filipínské rodině s jejich velkým prádlem. Mám pocit, že v amerických verzích se tomuhle říkalo „výhra v soutěži o odměnu“, čekal jsem třeba jeden trestný hlas pro každou z nich.

Věčná remíza

Když si Bizon rozbalil odměnu, zjistil, že může zatrhnout hlasování jednomu ze soutěžících. Nepřekvapivě to byla Blanka.  Jenomže první kolo dopadlo nerozhodně, tři hlasy pro něj, tři pro šéfku ženské aliance. I když svou výhodu mohl použít i v dalším kole hlasování, opět se sudý počet hlasujících nedohodl a znova byla remíza.

Soutěž stavitelů

Tady je na místě udělit Nově vzácnou pochvalu. Nelíbí se mi americký zvyk nechat soutěžící v případě dvojité remízy tahat kameny o to, kdo vypadne. Snad jedině ve finálové čtveřici spolu kandidáti na vyloučení soupeří v rozdělávání ohně. Soutěž ohněstrůjců by se mi pro rozhodnutí remízy líbila asi o maličko víc, ale i novácký způsob byl povedený. Blanka a Bizon dostali pytlík značně neeukleidovských kostiček a úkol z nich postavit stabilní věž s písmenem „R“ na špici. I když po celou dobu vel Bizon, ukázalo se, že práce kvapná málo platná. Blančin přístup „pomalu ale jistě“ se osvědčil víc. Předposlední chlap ve hře tak zamířil na Ostrov vykoupení.

22. 10. 2018Pohlaví jsou pouze dvě – mužské a ženské – a jsou neměnná, tvrdí Trumpova administrativa. Smete všechna práva translidí pod stůl?

Příště nás čeká trosečnická aukce a další kmenová rada. Myslím, že tyhle ingredience by mohly zajistit další zábavný díl.

Zdroj: Nova TV, Facebook
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop