Být slavný a úspěšný není záruka na šťastný život. Tyto světově známé tváře se otevřely světu se svými boji proti psychickým poruchám

S každým novým kasovním trhákem kin nebo hudebním videoklipem se nám představuje plejáda amerických hvězd. Masírují naše představy o tom, jak bychom chtěli…

Autor: Tomáš Boroš / Zdroj: menshealth.com / 11. 5. 2018

S každým novým kasovním trhákem kin nebo hudebním videoklipem se nám představuje plejáda amerických hvězd. Masírují naše představy o tom, jak bychom chtěli vypadat a žít. Mnohdy se z herců a zpěváků stávají idolové či nedotknutelné modly a tak trochu je přesouváme na božský Olymp, protože jsou nedosažitelní. Není potřeba diskutovat o tom, zda to je nebo není správné, každý má svého idola a svůj stupeň „uctívání“. Ale je důležité si připomenout, že světové celebrity nejsou bohové, ale jsou to lidé jako my. Neexistuje záruka, že být slavný a úspěšný (a bohatý), je vstupenka do dokonalého a bezstarostného života. I oni řeší své osobní problémy, někdy i horší, než my sami. Zde je důkaz.

22. 2. 2019Blíží se konec peněz v hotovosti? Odborníci jsou rozděleni na dva tábory

Ryan Reynolds

Ryan sice může být hollywoodskou superhvězdou, ale trpí problémy, jako každý z nás. Herec, představující Deadpoola, otevřeně hovořil o svém boji s úzkostí. „Ano, mám strach. Vždycky jsem trpěl úzkostí,“ uvedl Ryan Reynolds. Navzdory jeho kariéře, úspěchu a slávě, je stále nervózní před každým natáčením. Z večírků se snaží tajně vykrást tak, aby ho nikdo nespatřil. Dokonce prozradil, že se často probouzí uprostřed noci – ochromený myšlenkou na přítomnost i nejistou budoucnost.

17. 1. 2019Nová "léčba" homosexuality je tu - postačí aplikace z Googlu. Vlna odporu na sebe nenechala dlouho čekat

Dwayne „The Rock“ Johnson

Někdejší wrestler a současný úspěšný hollywoodský herec působí vždy pozitivně s úsměvem od ucha k uchu. Ale nestydí se sdílet i to negativní v jeho životě. Hvězda filmu Jumanji sdílí se svými fanoušky svou osobní cestu a boj s depresí. „Spousta z nás si prochází srač**mi a deprese si nevybírá, prostě zaútočí. Trvalo mi to dlouho, než jsem si to uvědomil, ale klíčem je, že se nebojíte otevřít. Zvlášť muži mají tendence to dusit v sobě, což není dobré,“ uvedl Dwayne. Sdílel svou zkušenost, když se jeho matka pokusila o sebevraždu před jeho očima, ale stihl ji zachránit. Doporučuje, abychom si všímali lidí, na kterých nám záleží a byli tak schopni poznat, když je něco trápí.

Dwayne Johnson

Camila Cabello

Bývalá členka Fifth Harmony rozjela svou sólovou hudební kariéru. Slaví obrovský úspěch a mohlo by se zdát, že žije bezstarostný život. Možná to pro vás bude novinka, ale Camila trpí OCD (obsedantně kompulzivní poruchou). „OCD je divné, teď se tomu směju. Každý má různé způsoby zvládání stresu. Když jsem pod opravdu velkým stresem a tlakem, mám v hlavě pořád jednu a tu samou myšlenku honící se dokola. Bez ohledu na to, kolikrát dospěju k nějakému uklidňujícímu závěru, stále cítím, že se něco stane. Když se mamky zeptám na jednu věc po čtvrté, upozorní mě, že jde o OCD a ať to nechám plavat,“ uvedla Camila.

Camila Cabello

Ve výčtu dalších osobností, které to nemají v životě jednoduché a bojují s mentálními poruchami, bychom mohli hravě pokračovat. Úzkostí trpí i Shawn Mendes, Bella Hadid, Ryan Tedder (OneRepublic) nebo Kendal Jenner. Mariah Carey se nedávno otevřela světu ohledně jejího boje s bipolaritou. Depresi pak propadli například James Franco, Naomi Judd či Miranda Kerr. Ve svém biosnímku Lady Gaga mluví o svém boji s posttraumatickou stresovou poruchou. Každý z nás s něčím bojuje. Někdo to má jednodušší, někdo to nemá vůbec jednoduché. Možná bychom ty slavné měli trochu více šetřit. Negativita neprospívá nikomu.