VIRÁL: Příznivci krajní pravice se zase vyznamenali. Dobyje bílý muž svět, když není schopný ani přetrhnout transparent?

9. 5. 2018 13:00 Co se děje
VIRÁL: Příznivci krajní pravice se zase vyznamenali. Dobyje bílý muž svět, když není schopný ani přetrhnout transparent?

Mnoho lidí dnes mluví o krizi maskulinity, málo co ji ale vystihuje tak dobře jako nedávné video z pochodu americké krajní pravice. Na něm je zachycen jeden z pochodujících, kterak se snaží zničit transparent LGBT aktivistů. Jak už to tak bývá, v souboji vyhrál ten moudřejší, tedy zalaminovaný plakát v duhových barvách.

20. 9. 2018Batman v novém komiksu ukáže svou chloubu a tohle jste rozhodně nečekali

Video, pořízené minulý týden, zachycuje muže v tričku „Patriot Prayer“, jak se na prvomájovém pochodu krajní pravice v Seattlu snaží zničit jeden z transparentů aktivistů, protestujících proti pochodu.

Jak se zdá, jednalo se o zábavu pro všechny zúčastněné. Ačkoli si mladík na videu pomáhal tím, že plakát několikrát překládal a rýhoval, přetrhnout se mu ho nepodařilo. Pobavení z toho byli i samotní antifašističtí aktivisté, kteří ho na videu ještě hecují, radí mu, jak má správně zabrat a kde trhat. Na konci videa mu pro jistotu odklopí i odpadkový koš, kdyby se náhodou šikovný mladík netrefil, či se ho snažil otevřít u pantů.

3. 9. 2018VIDEO: Herec Bradley Cooper září po boku Lady Gaga. Ve svém režijním debutu „Zrodila se hvězda“ také sám zpívá

Organizace Patriot Prayer se označuje za hnutí mladých rozzlobených křesťanů, kteří stojí za prezidentem Donaldem Trumpem. Bojují například proti potratům, právům LGBT, ale také proti vládnímu zasahování do volného trhu. Její příslušníci jsou kromě jiného známí vyvoláváním šarvátek na pochodech levicových aktivistů. Zakladatel hnutí Joey Gibson se sice označuje za libertariána, hnutí je ale americkými úřady vedeno jako krajně pravicové.

Zdroj: Vice, Youtube, Facebook
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop