Naše země žije nejen hokejem, ale i Eurovizí! Podruhé v historii postoupil do finále Čech

9. 5. 2018 12:00 Co se děje
Naše země žije nejen hokejem, ale i Eurovizí! Podruhé v historii postoupil do finále Čech

Konečně se České republice opět povedl majstrštyk a září v zahraničí! V celosvětově uznávané soutěži pěveckých talentů se totiž probojoval do finále náš zástupce. Na rozhovor pro LUI se s tímto zpěvákem můžete podívat ZDE!

13. 12. 2018Zájem o luxusní hodinky v Česku roste! Veletrh Umění času dokázal, že umí konkurovat světoznámým veletrhům s hodinkami

Není jím nikdo jiný než krásný, charismatický a talentovaný zpěvák Mikolas Josef (22), který vystoupí v sobotu s vlastní písní Lie To Me.

"Je to pro mě obrovská radost. Byla to jedna z největších výzev v mém životě. Tu podporu, kterou jsem dostával od lidí, jsem opravdu nečekal a moc jsem za ni vděčný. Slibuju už ted, že v sobotu ve finále dám ze sebe všechno, abych dobře reprezentoval Českou republiku. Ještě jednou všem děkuji," řekl Blesku nadšený Mikolas.

Soutěže se účastní přes čtyřicet národních delegací, přičemž do finále vždy postupují zástupci pěti zemí, které nejvíce přispívají do rozpočtu organizace, která Eurovizi pořádá. Jedná se o Británii, Francii, Německo, Itálii a Španělsko. Jelikož letos soutěž hostí Portugalsko, je její zástupce ve finále samozřejmě také.

Své místo si tedy Mikolas musel opravdu zasloužit a díky jeho talentu se zadařilo a my se tak společně s Rakouskem, Estonskem, Kyprem, Litvou, Izraelem, Bulharskem, Albánií, Finskem a Irskem.

Česká republika se soutěže zúčastnila v letech 2007, 2008, 2009, 2015, 2016 a 2017. Nejlepšího výsledku zatím dosáhla v roce 2016, kdy Gabriela Gunčíková postoupila do finále a s písní I Stand obsadila 25. místo.

30. 11. 2018Braňte se bakteriím! Pořiďte si do domácnosti bezdotykové pomocníky

My ale věříme, že ji Mikolas trumfne a přiveze domů stejně jako čeští hokejisté zlato. Každopádně držíme všechny palce!

Zdroj: Reuters
Petra Járková

Autor

Petra Járková

Vystudovala Literární akademii, obor tvůrčí psaní a mediální komunikace, kde získala titul MgA. Poté pracovala několik let v největším vydavatelství v naší zemi jako redaktorka, reportérka a PR specialistka. Miluje dobré jídlo, pití, cestování, společnost a drby. Nyní je však jejím největším koníčkem malá dcera Laura.

E-shop