Chcete, aby vaše pleť byla svěží a zdravá? Pak se vyvarujte červeného vína. Které další alkoholy pleti škodí?

Ačkoliv samozřejmě existují prokazatelné důkazy o tom, že např. víno a pivo v přiměřených dávkách lidskému zdraví spíše prospívají, co se pleti týká, zase…

Autor: Mirka Dobešová / Zdroj: independent.co.uk / 27. 4. 2018

Ačkoliv samozřejmě existují prokazatelné důkazy o tom, že např. víno a pivo v přiměřených dávkách lidskému zdraví spíše prospívají, co se pleti týká, zase taková hitparáda to není. I relativně střídmá konzumace alkoholu totiž může způsobit poškození buněk a urychlit proces stárnutí pleti. A který alkohol vám s pletí nadělá největší „paseku“? Paradoxně tolik vychvalované červené víno, které je jinak považováno za nápoj, který např. pozitivně ovlivňuje srdeční funkce…I jedna sklenice červeného vína vás tak (minimálně v rovině vizuální) může připravit v součtu o cenné roky vašeho života.

22. 2. 2019ROZHOVOR: Psychicky nemocný gay. Může to být důvod k automatickému společenskému odepsání?

Podle lékařky Isabel Shakar je tedy červené víno tím nejhorším alkoholickým nápojem pro pokožku napříč veškerým alkoholem. Podle ní i stávající výzkumy naznačují, že nefiltrovaná fermentovaná hroznová šťáva může velmi negativně působit na lidskou pokožku. Po konzumaci vína tak v prvé řadě pokožka rudne a začínají se na ní objevovat skvrny. Kromě toho – jako po každém alkoholu, který z podstaty věci rozšiřuje cévy – je pleť následně oteklá, opuchlá.

Dalším problémem je pak cukr. Ten podle specialistů také přetěžuje játra, kvůli čemuž se do krve dostává surový cukr, jenž se rovnou promítá do tvorby tukových zásob. Ostatně, právě cukr je problémem i v případě jiných alkoholických nápojů. I proto jsou další hrozbou pro vaši pokožku rozličné koktejly, v nichž klasicky právě sladké přísady jako různé sirupy a šťávy rozhodně neschází. Ačkoliv tedy pinacolada jistě skvěle chutná, účinky obsaženého cukru mohou zvýšit poškození kožních buněk a vést i k tvorbě akné. Vedle toho existují přímo „cukrové kocoviny“ – kdy přílišné množství sladkých koktejlů vede k matné pokožce a krvavým očím.

4. 2. 2019Martin Ditmar byl krůček od smrti, ale nyní vlastní nejlepší boutique hotel v Evropě

Zabijáky v péči o pleť jsou ale také pivo, whisky nebo rum. I když samozřejmě nejlepším řešením, jak ochránit pleť, je nepít alkohol vůbec, je třeba stát nohama na zemi. Jako realističtější řešení se tak jeví konzumace pouze čistě destilovaných alkoholů. V nich je obsaženo nejméně přídavných látek, a tak projdou tělem mnohem rychleji a způsobí na druhý den nejméně škod. Klasické doporučení pak je proložit konzumaci alkoholu, který dehydratuje celý organismus, také spoustou čisté vody…