FOTO: Nejšílenější a zároveň ty nejkrásnější stavby na světě

27. 4. 2018 13:30 Co se děje
FOTO: Nejšílenější a zároveň ty nejkrásnější stavby na světě

Architekti nejrůznějších světových budov občas opravdu popustí uzdu své fantazii a mnohdy vzniknou neskutečná díla. Takto je tomu také u níže zmíněných budov, které jsou z jedné stránky dosti šílené, ale zároveň patří mezi jedny z nejkrásnějších budov na světě.

Tančící dům (Praha – Česká republika)

Budova, na které se podílel český architekt chorvatského původu Vlado Milunić a také americký architekt Frank Gehry. Dnes je to jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí.

Bubble House (Cannes – Francie)

Bubble House nebo také Palais Bulles se nachází na útesech s výhledem na Středozemní moře a jeho majitelem je módní návrhář Pierre Cardin, který pro něj momentálně hledá kupce. Dům je často pronajímán k nejrůznějším večírkům či focení.

Crooked House (Sopot – Polsko)

Crooked House se v originálu nazývá Krzywy Domek a do češtiny bychom to mohli přeložit jako "křivý dům". Nachází se v přímořském městečku Sopot a jeho stavba a design byly inspirovány pohádkovými budovami.

10. 7. 2018Víte, jak správně na masáž obličeje? Není to nic těžkého, zvládnete to sami

Waldspirale (Darmstadt – Německo)

Tato duhově spirálovitá budova funguje jako bytový komplex v německém městě Darmstadt. Střecha této budovy je pokryta trávou, stromy a keři. Také byste si dokázali představit bydlet v něčem podobném?

Hang Nga Guesthouse (Dalat – Vietnam)

Tento dům slouží jako hotel a každý pokoj má svůj specifický design. Celkově má pak budova být nerušeně zasazena do přírody okolo. Co myslíte? Podařilo se to architektům?

Hotel Galéria Spirit (Bratislava – Slovensko)

Teď na chvíli zavítáme k našim sousedům na Slovensko. Také ti zde mají neobvyklý hotel, který je doslova výbuchem barevného moderního umění. Hotel se nachází nedaleko od Starého města v Bratislavě.

16. 7. 2018Váš muž s vámi pravděpodobně měl mockrát sex, když vůbec nechtěl. Studie šokuje zjištěními o skutečném přístupu mužů k sexu

Upside Down House (Szymbark – Polsko)

Vypadá to, že Poláci mají pro tyto šílené stavby slabost. Další se totiž nachází v Szymbarku a původně byla určena jako umělecké dílo odrážející pocit nejistoty v letech po konci komunistické éry. Jeden takový podobný dům jste mohli letos vidět na Matějské pouti v Praze.

Hotel Marqués de Riscal (Elciego – Španělsko)

Budova byla navržena stejným architektem, který pracoval také na českém Tančícím domě, a to Frankem Gehrym. Nyní funguje jako hotel a jeho struktura je tvořena z různě zakřivených tvarů. Stala se také jednou z nejzajímavějších budov místní známé vinařské oblasti.

Zdroj: Facebook.com, Pinterest.com, BuzzFeed.com
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop