Vědci zjistili, jaká je skutečná průměrná délka pánského přirození

24. 4. 2018 18:00 Co se děje
Vědci zjistili, jaká je skutečná průměrná délka pánského přirození

Také vás štvou ty nesmyslné výzkumy délky penisu, u kterých si říkáte, že je vyplňují jen ti, co nosí v kalhotách dvacet čísel v klidovém stavu? Tým urologů z King’s College v Londýně zveřejnil výsledky výzkumu, který by měl ze statistik odstranit zkreslení. Výzkumníci přináší zprávy o tom, jaká je skutečná průměrná délka pánského přirození.

30. 11. 2018Vynálezy slavných osobností: Víte, na co drží patent Prince nebo Abraham Lincoln?

Průměrný muž podle rešerše tým britských urologů ukrývá ve spodním prádle přirození, které je v klidovém stavu dlouhé něco málo přes 9 centimetrů. V pozoru pak naměří 13,2 centimetru. Co se týče obvodu žaludu, tak je „za měkka“ 9,3 centimetrů a při vzrušení 11,6 centimetrů.

Podcast The Know před třemi lety zveřejnil trochu jiné výsledky

K těmto výsledkům došli výzkumníci tak, že vzali data sedmnácti různých výzkumů, které se zabývaly délkou penisu na celkovém vzorku patnácti tisíců mužů. Devadesát procent mužů se podle studie se svou délkou mužství pohybuje mezi 10 a 16 centimetry při erekci.

Výzkum také vyvrací babské pověry o tom, že by byste délku přirození poznali třeba podle velikosti chodidla, nosu či délky některého z prstů. „Jediné, co jsme zjistili, bylo že vyšší muži mívají v průměru delší přirození,“ říká dr. David Veale, jeden z výzkumníků. Platilo to ovšem pouze při erekci, v klidovém stavu nikoliv. Rozdíl také nebyl příliš velký.

10. 12. 2018Aktuální studie zjistila, že jeden velmi opomíjený nápoj může zásadně prodloužit váš život

Výzkumníci také radí mužům s menším přirozením, aby nevěšeli hlavu. „Osmdesát pět procent žen uvádí, že jim u partnera na délce přirození vůbec nezáleží. Některé z žen také vysloveně preferují menší penisy,“ dodává dr. Veale.

Zdroj: Men's Health
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop