Chcete si osvojit nějaký zdravý návyk? Začněte vstávat dříve!

Pokud se snažíte do svého života zařadit nějaký nový zdravý návyk a stále se vám to nedaří, zkuste si trochu přivstat a budete mít větší šanci. Stačí tedy…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Mensjournal.com, Pinterest.com, NYpost.com / 16. 4. 2018

Pokud se snažíte do svého života zařadit nějaký nový zdravý návyk a stále se vám to nedaří, zkuste si trochu přivstat a budete mít větší šanci.

Stačí tedy nařídit budík a vstát někdy kolem sedmé hodiny ranní. Je totiž potvrzeno, že právě kolem této hodiny má lidské tělo nejvyšší hladinu hormonu kortizolu, který je mimo jiné přímo napojen na tvorbu nejrůznějších návyků.

3. 2. 2019Trendy v gastronomii pro rok 2019: Jednoduchost a ekologie až v první řadě

Důkazem toho, že to opravdu funguje, je také několik studií. Jedna z nich zkoumala lidi, kteří si měli každé ráno, ihned po probuzení, udělat rozcvičku a protáhnout se. Lidé, kteří tento zdravý návyk zařadili na ráno, byly o třetinu více úspěšnější v jeho pokračování oproti lidem, kteří tento návyk zařadili na večer.

Pro mnoho lidí však brzké vstávání z důvodu práce a dalších povinností může být problémem, nicméně pokud budete mít silnou vůli a pro nějaký zdravý návyk se rozhodnete, mělo by vám být úplně jedno, v jakou denní dobu to bude. Stačí zkrátka vyzrát nad svými výmluvami a vytvořit si jasný plán, který budete dodržovat.

22. 1. 2019Lidé s touto barvou očí mají vyšší pravděpodobnost, že budou trpět zimními depresemi

Mezi nejčastější výmluvy patří to, že nemáte dost času. Právě k dosažení více času může pomoct dřívější vstávání, případně důkladná revize toho, jak svůj čas trávíte, a kde by se dalo několik minut (někdy dokonce i hodin) ušetřit. Další skupina lidí pak často věci odkládá s tím, že začne později, případně s tím, že teď nic dělat nebude, a pak toho udělá dvakrát víc. Výsledek je pak většinou vždy stejný, odkládání probíhá do nekonečna.

Nejlepší tak bude nové zdravé návyky přesně zasadit do vašeho kalendáře, stejně jako každou jinou aktivitu či schůzku a zavázat se k jejich dodržování. Teprve tak se dostanete k nějakým výsledkům a získáte motivaci k překonání jakékoliv další překážky, která vás v životě potká.