Nový a odvážný typ cestovatelských selfie fotografií! Inspirujte se profesionálem, který se toho opravdu nebojí

Profesionální fotograf a tanečník, Franklin Liranzo, přichází s novým „trendem“ cestovatelských selfie fotografií. Díky své profesi hodně cestuje. Chtěl najít…

Autor: Tomáš Boroš / Zdroj: gaystarnews.com, Instagram / 16. 4. 2018

Profesionální fotograf a tanečník, Franklin Liranzo, přichází s novým „trendem“ cestovatelských selfie fotografií. Díky své profesi hodně cestuje. Chtěl najít způsob, jakým by mohl kreativně zdokumentovat své cesty. Rozhodl se pro trochu odvážnější cestu. Fotí totiž vlastní akty či polo-akty v hotelových pokojích, které navštívil. Jelikož je profesionál, jde o opravdu povedené a vkusné snímky, které vás ovšem nenechají v klidu a zůstává opravdu málo místa pro představivost.

22. 2. 2019„Kdo vlastně jsem a o co se snažím?“ Takovou otázku si lidé s hraniční poruchou pokládají denně

Franklin je původem z Dominikánské republiky, kde se narodil a vyrůstal. Ve dvanácti letech se přestěhoval do New Yorku. Jeho současné domovské město jej inspirovalo k jeho účtu na Instagramu, který se jmenuje TheNudeYorker. Liranzo tvrdí, že tento nápad i celý koncept vznikl jednoho odpoledne, když odcházel z taneční soutěže v Miami na svůj pokoj. „Viděl jsem úžasné světlo, které procházelo oknem do mého hotelového pokoje. Měl jsem na sobě jen spodní prádlo, vzal jsem fotoaparát a začal fotit,“ popisuje vznik Franklin. S výsledkem byl spokojený.

Ranní rozcvička?

„Byl jsem nadšený z barev a způsobu, jakým mě světlo obklopovalo. Od té chvíle jsem začal podnikat profesionální sefie, a to v každém hotelu, který jsem od té doby navštívil,“ říká Franklin. Odhaluje i některé venkovní výjevy, pokud mu to možnosti hotelu dovolí. Je fascinovaný lidským tělem a jeho možnostmi. Ale navzdory všem fotografiím není Franklin někým, kdo by většinu času trávil v nahotě. „Legrační věc je, že podle definice nejsem nudista. A ani se jím nestanu. Jakmile vše nafotím, prostě se obléknu. Nebyl jsem ani na nuda pláži. To není nic pro mě,“ uvedl Franklin.

S brýlemi nebo bez brýlí?

Do této doby byly Franklinovy fotografické práce realizovány skrze komerční činnosti – headshoty, portréty, události, svatby a podobně. TheNudeYorker ho ale posunul k nabídkám klientů, kteří chtějí využít jeho smysl pro prostor a světlo, stejně jako jeho pohodlí s nahotou. „TheNudeYorker je studií světla, stínů a prostoru na lidském těle. Je to moje osobní cesta, při které zkoumám své tělo a učím se ho oceňovat,“ uzavírá Franklin. Jeho tělo můžete ocenit v naší galerii.

New York