Jak na ženský orgasmus? Chce to trpělivost, komunikaci a nebát se erotických hraček

16. 4. 2018 12:30 Co se děje
Jak na ženský orgasmus? Chce to trpělivost, komunikaci a nebát se erotických hraček

Snad neexistuje téma, okolo kterého by bylo rozšířené tolik mýtů, polopravd, ale i naprostých nesmyslů, jako je ženský orgasmus. Server Vice se proto rozhodl uvést je na pravou míru.

V první řadě platí pravidlo číslo jedna. Každá žena je jiná. Co funguje pro jednu, to druhé ani nepovolí zapínání u podprsenky. Jedné stačí klasický sex v misionářské poloze, pro druhou si budete muset připravit k romantické večeři kromě svíček i pouta, bičík a spoustu erotických hraček. Některé ženy dosáhnou orgasmu snadno při klasické souloži, pro jinou si budete muset nachystat vibrátory či různé stimulátory klitorisu.

13. 9. 2018Dodejte si sebevědomí a zabraňte pocení s antiperspiranty a deodoranty AXE Gold

To nás vede k pravidlu číslo dvě. Komunikujte, komunikujte, komunikujte. „Někteří lidé si myslí, že správný sex byl měl být co nejvíc spontánní a beze slov. Jenže takhle to funguje jen u sehraných párů,“ říká Vanessa Marin, sexuoložka a šiřitelka osvěty o ženském orgasmu.

„Muži si také zbytečně často myslí, že ženský orgasmus je něco takřka mýtického, něco, čeho se takřka nedá dosáhnout,“ Přitom je to pouze o souhře, vcítění se a komunikaci,“ podotýká dr. Marin. „Některé ženy se tak absolutně vzdaly snahy o dosažení orgasmu. To je ale chyba a škoda.“

Pokud žena neví, co na ni funguje nejlépe, Vanessa Marin má pro ni a jejího partnera či partnerku jednoduchou radu. „Cvičte a zkoušejte všechno možné. Teprve tak zjistíte, co na vás funguje.“

27. 8. 2018FOTO: Chyba v Matrixu? Ne, to se jen náhodou na fotce sešli dvojníci

Jinou radu má Carol Queen, dvorní sexuoložka sítě sex shopů Good Vibrations. „Nic proti klasickému souložení, ale to k orgasmu přivede jen minimum žen. Většina dosáhne orgasmu jen při orálním sexu anebo při použití vhodně vybraného vibrátoru či masážního přístroje na klitoris. I s vibrátorem je důležité umět ho používat a nastavit třeba správnou hladinu vibrací.“

Vice také párům radí trpělivost, otevřenost a hlavně – sex musí bavit oba. Neměli byste z něj dělat jen tupý hon za orgasmem, takhle to rozhodně nefunguje.

Zdroj: Vice
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop