Trpíte nedostatkem vlasů? Nezoufejte! V Česku byla poprvé představena roboticky asistovaná transplantace vlasů

13. 4. 2018 15:30 Co se děje
Trpíte nedostatkem vlasů? Nezoufejte! V Česku byla poprvé představena roboticky asistovaná transplantace vlasů

Možná patříte mezi lidi, kteří se v mládí chlubili krásnými plnými vlasy a měli jste jich na rozdávání. Postupem času jste však o vlasy přišli a chtěli byste staré časy vrátit zpět. Teď máte konečně možnost.

Existuje mnoho lidí, kterým ztráta vlasů problém nedělá, ale jsou mezi námi také ti, kteří by si hustou "hřívu" na své hlavě nejraději zachovali. Paruky a příčesky mohou tento problém na chvíli vyřešit, ale není to úplně nejideálnější forma a způsobí to spíše více starostí než užitku.

26. 11. 2018Chcete být při práci produktivnější? Zkuste si k ní vybrat správnou hudbu!

Dost spekulací! V těchto dnech byla v Praze totiž poprvé představena roboticky asistovaná transplantace vlasů systémem ARTAS. Tuto formu transplantace v České republice jako první uvedlo vlasové centrum a klinika zdraví CLINICAL HAIR&HEALTH.

V zahraničí tato metoda transplantace existuje již od roku 2010. U nás je však k dispozici až nyní. Kromě ostatních tradičních metod nabízí tato transplantace několik výhod. Mezi tu nejhlavnější patří eliminace nepřesností, které můžou být způsobeny lidským faktorem v průběhu odběru folikulů v dárcovské oblasti a následná příprava nových lůžek pro již transplantované vlasy. Novou metodou se výrazně zkracuje také samotná doba zákroku, která se pohybuje v rozmezí od čtyř do osmi hodin, a i když je dosaženo skutečně trvalého celoživotního efektu, nemusí se pacienti bát zjizvení.

4. 12. 2018Bydlení u Vltavy a golfového hřiště táhne. V Praze vyrůstá nová čtvrť Zahálka

K nejčastějším klientům patří muži okolo 35 let s výraznými kouty, ustupujícím čelem, tradičním kolečkem na temeni hlavy či s celkovým řídnutím vlasového porostu. Základem úspěšné transplantace je především zdravá vlasová pokožka

"Zájemci o vlasovou transplantaci u nás nejprve absolvují specializované trichologické vyšetření, které má za úkol posoudit kvalitu kůže. V případě, že odhalíme nedostatky, dojde nejprve k jejímu přeléčení,“ přibližuje přípravu na transplantaci tricholožka a majitelka Vlasového centra a kliniky zdraví CLINICAL HAIR&HEALTH Lenka Kašpaříková. „S pomocí ARTAS Hair Studia jsme schopni namodelovat, jak bude klient vypadat s počtem vlasů, který si zvolil. Lépe si tak může představit finální výsledek, a ten pro něj pak není překvapením," doplňuje.

19. 11. 2018Soutěž mladých designérů Master of Crystal má svého vítěze!

"Při zákroku, po aplikaci lokální anestezie, se přistupuje k odběru vlastních štěpů z dárcovské oblasti v týlní krajině. Následně se vytváří otvory – lůžka pro nasazení štěpů – do předem určené oblasti podle 3D modelu, do kterých se poté jednotlivé štěpy sází," přibližuje postup MUDr. Lenka Horáčková, garantka projektu a lékařka s více než dvacetiletou praxí v oboru vlasové transplantace. Druhý den po transplantaci absolvuje pacient kontrolu, která se opakuje v rozmezí tří, šesti a dvanácti měsíců. Průběžně je pořizována fotodokumentace, z níž jsou jasně patrné dosažené výsledky.

Více informací naleznete na www.clinicalhair.cz.

Zdroj: Clinical Help, PR Plus
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop