V Praze se opět vyběhne proti fobiím aneb 8. ročník běhu Fun&Run je tady!

12. 4. 2018 13:30 Co se děje
V Praze se opět vyběhne proti fobiím aneb 8. ročník běhu Fun&Run je tady!

Již za měsíc se v pražské Stromovce uskuteční další charitativní běh s názvem FUN&RUN. Je očekávána účast až 500 běžců a běžkyň.

Tento rok se jedná již o osmý ročník známého běhu, který se bude konat v sobotu 19. května. Běžci a běžkyně budou moci vyrazit na 5 a 10 kilometrové trasy a ani děti nepřijdou zkrátka, ty si budou moci zaběhat na trase 100 a 300 metrů.

"Popularita běhu FUN&RUN každým rokem roste. Vše začalo jako akce pro pár nadšenců, ale vloni už na trať vyběhly tři stovky účastníků. Náš běh je specifický velmi přátelskou atmosférou a lidem vyhovuje, že se účastí veřejně přihlásí k hodnotám, jako je respekt a podpora rozmanitosti," uvedl předseda Prague Pride Czeslaw Walek.

25. 11. 2018Dánskou pohodu si můžete užít i v Čechách – díky originálním doplňkům a dekoracím z obchůdku Home for Emma

Celý běh se koná k příležitosti Mezinárodního dne boje proti homofobii, transfobii a bifobii, který každoročně připadá na 17. května. V tento den totiž došlo k vyškrtnutí homosexuality ze seznamu duševních poruch. Akce FUN&RUN se tak připojuje ke stovkám akcím, které se k 17. květnu pořádají po celém světě. Mimo boje proti fobiím chce český FUN&RUN také upozornit na stigmatizaci HIV pozitivních lidí, ke které dochází jak mezi veřejností, tak v některých zdravotnických zařízeních. Příčinou je obvykle nedostatek informací, které lidé o HIV mají.

"Během FUN&RUN chceme všem jasně vzkázat, že homofobní postoje a diskriminace HIV pozitivních lidí nemají v české společnosti místo," dále uvedl Czeslaw Walek. Registrace budou probíhat před Maroldovým panoramatem ve Stromovce od 9:00 hodin a start hlavního běhu bude v 11:00 hodin. Vyhlášení vítězů pak proběhne ve 13:00 hodin na podiu v sousedící Tiskárně na vzduchu, kde bude probíhat akce Fair Fair (festival drobných jídel do ruky).

3. 12. 2018Aktuálním hitem je „neprůstřelná“ káva, po které se hubne a lépe soustředí. Stačí přidat jednu ingredienci, kterou máme všichni doma

Přihlásit se můžete online a pokud to stihnete ještě během dubna, účastnický poplatek bude 250 Kč, v květnu pak 300 Kč. Na místě bude pouze omezený počet registrací za cenu 400 Kč (více zde). FUN&RUN pořádá spolek Prague Pride, Česká společnost AIDS pomoc a seznamky iBoys a iGirls. Celý výtěžek ze startovného půjde na podporu internetové LGBT poradny Sbarvouven.cz a Domu světla, který pomáhá HIV pozitivním lidem.

Zdroj: Prague Pride
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop