FOTO: Fotografka zinscenovala nejbláznivější zákony, které platí v USA. Co vše lidé v Americe nesmí?

Amerika je obecně známá jako země neomezených možností. Ovšem tato „neomezenost“ končí přesně ve chvíli, kdy narazí na platnou legislativu. A faktem je, že nad…

Autor: Mirka Dobešová / Zdroj: i-d.vice.com / 4. 4. 2018

Amerika je obecně známá jako země neomezených možností. Ovšem tato „neomezenost“ končí přesně ve chvíli, kdy narazí na platnou legislativu. A faktem je, že nad některými americkými zákony může člověku zůstat rozum stát. Právě nesmyslnost některých zákonných stanov tak inspirovala i fotografku Olivii Lecher, která se rozhodla padesát nejbláznivějších amerických zákonů, které jsou relikty dob dávno minulých, zinscenovat a nafotit. Výsledek pak publikovala v knize I Fought the Law.

Co vše je tedy v USA v rozporu se zákonem?

Pokud věříte pohádkám o princích zakletých v ropuchy, vězte, že pokud byste zkusili líbat (či olizovat) ropuchu v americkém státě Kentucky, dopustili byste se protizákonného jednání. Bez ohledu na jakékoliv další ropuší transformace.

Kdybychom zůstali u olizování – běžně jistě lížete zmrzlinu z kornoutu tak, že ji držíte v ruce. Mohlo by se však stát, že byste si kornout potřebovali na chvíli někam odložit. Pokud k tomu ale dojde v Alabamě, rozhodně se vyvarujte jeho umístění do zadní kapsy kalhot. To totiž tamní litera zákona nepřipouští.

22. 2. 2019Blíží se konec peněz v hotovosti? Odborníci jsou rozděleni na dva tábory

Vrátíme-li se k intimním záležitostem, nejen ropucha by mohla být kamenem úrazu. V Arizoně nesmíte ve svém bytě skladovat dilda, v opačném případě vám může být vypovězen nájem. A v Massachussets je pro změnu zakázáno pořizovat fotografie zaměřující se na to, co mají ženy pod sukněmi (faktem je, že to nám ani dnes tak moc off topic nepřipadá). Obdobně se k průzkumu těla staví i na Rhode Islandu, tam je rovnou zakázáno nošení průsvitného oblečení. To v Ohiu jdou ještě dále, tamní zákon zakazuje obnažování před mužskými portréty…

Fandíte-li atypickým sportům, určitě byste se měli vyhýbat Kalifornii, tam je totiž zakázána jízda na kole v bazénu. A v Oregonu díky legislativě můžete zapomenout na to, že budete posilovat během řízení auta na dálnici.

22. 2. 2019Není mléko jako mléko. Proč (ne)měnit to kravské za rostlinné varianty?

Extravagance je obecně zákonodárcům trnem v patě, proto by tedy v Texasu neměly mít děti na hlavě netradiční střihy vlasů. V Georgii pak narazí fandové morbidní zábavy – tamní zákon totiž zapovídá pikniky na trávnících v prostorách hřbitovů. Za zesnulou babičkou tak klidně vyrazte „na pokec“, ale sušenky raději nechte doma…

Na to, jak jednotlivé zákony ztvárnila fotografka, se podívejte v galerii. A klidně u toho můžete lízat zmrzlinu nebo i žábu, u nás v ČR je to totiž jedno (je jen otázka, nakolik jedno je olizovaný předmět vám…).