FOTO: Fotografka zinscenovala nejbláznivější zákony, které platí v USA. Co vše lidé v Americe nesmí?

4. 4. 2018 10:00 Co se děje
FOTO: Fotografka zinscenovala nejbláznivější zákony, které platí v USA. Co vše lidé v Americe nesmí?

Amerika je obecně známá jako země neomezených možností. Ovšem tato „neomezenost“ končí přesně ve chvíli, kdy narazí na platnou legislativu. A faktem je, že nad některými americkými zákony může člověku zůstat rozum stát. Právě nesmyslnost některých zákonných stanov tak inspirovala i fotografku Olivii Lecher, která se rozhodla padesát nejbláznivějších amerických zákonů, které jsou relikty dob dávno minulých, zinscenovat a nafotit. Výsledek pak publikovala v knize I Fought the Law.

Co vše je tedy v USA v rozporu se zákonem?

Pokud věříte pohádkám o princích zakletých v ropuchy, vězte, že pokud byste zkusili líbat (či olizovat) ropuchu v americkém státě Kentucky, dopustili byste se protizákonného jednání. Bez ohledu na jakékoliv další ropuší transformace.

Kdybychom zůstali u olizování – běžně jistě lížete zmrzlinu z kornoutu tak, že ji držíte v ruce. Mohlo by se však stát, že byste si kornout potřebovali na chvíli někam odložit. Pokud k tomu ale dojde v Alabamě, rozhodně se vyvarujte jeho umístění do zadní kapsy kalhot. To totiž tamní litera zákona nepřipouští.

20. 11. 2018Ani muži by neměli podceňovat problémy s prsy. Co všechno může způsobovat bolest bradavek?

Vrátíme-li se k intimním záležitostem, nejen ropucha by mohla být kamenem úrazu. V Arizoně nesmíte ve svém bytě skladovat dilda, v opačném případě vám může být vypovězen nájem. A v Massachussets je pro změnu zakázáno pořizovat fotografie zaměřující se na to, co mají ženy pod sukněmi (faktem je, že to nám ani dnes tak moc off topic nepřipadá). Obdobně se k průzkumu těla staví i na Rhode Islandu, tam je rovnou zakázáno nošení průsvitného oblečení. To v Ohiu jdou ještě dále, tamní zákon zakazuje obnažování před mužskými portréty…

Fandíte-li atypickým sportům, určitě byste se měli vyhýbat Kalifornii, tam je totiž zakázána jízda na kole v bazénu. A v Oregonu díky legislativě můžete zapomenout na to, že budete posilovat během řízení auta na dálnici.

26. 11. 2018GALERIE: Češi zachytili ty největší bizarnosti na fotkách. Nebudete se stačit divit

Extravagance je obecně zákonodárcům trnem v patě, proto by tedy v Texasu neměly mít děti na hlavě netradiční střihy vlasů. V Georgii pak narazí fandové morbidní zábavy – tamní zákon totiž zapovídá pikniky na trávnících v prostorách hřbitovů. Za zesnulou babičkou tak klidně vyrazte „na pokec“, ale sušenky raději nechte doma…

Na to, jak jednotlivé zákony ztvárnila fotografka, se podívejte v galerii. A klidně u toho můžete lízat zmrzlinu nebo i žábu, u nás v ČR je to totiž jedno (je jen otázka, nakolik jedno je olizovaný předmět vám…).

Zdroj: i-d.vice.com
Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop