Chcete zhubnout? Dodržujte u snídaně tato tři pravidla!

3. 4. 2018 18:00 Co se děje
Chcete zhubnout? Dodržujte u snídaně tato tři pravidla!

Jaro je v plném proudu a leckdo už asi myslí na to, že začne hubnout do plavek. Tak proč nezačít snídaní? Americký časopis Time připravil tři jednoduché rady, jak správně nastartovat den tak, abyste nepřibírali.

29. 11. 2018Návraty slavných boybandů: Backstreet Boys příští rok zavítají do Prahy

Snídejte hned po probuzení

Studie amerického Národního registru pro hlídání váhy ukázala, že snídaně hned po probuzení nastartuje metabolismus na celý den. Nejlepší je snídat do půl hodiny až hodiny od probuzení. Rychlá a brzká snídaně zajistí, že nebudeme mít přes den takový hlad a někdy i může zahladit nevhodně vybraný oběd či večeři. Pokud ale snídáte neradi, Time doporučuje vypít po ránu alespoň smoothie.

Co třeba si dát vajíčka podle Gordona Ramseyho?

Nešetřete na bílkovinách

Ideální snídaně, to jsou podle serveru Time vajíčka nebo řecký jogurt. Taková snídaně člověka po ránu pořádně zasytí a ještě mu zabrání, aby se po zbytek dne přecpával. Studie Pennigtonova centra pro biomedicínu ukázala, že obézní ženy, které snídaly vajíčka, hubnuly v průměru dvakrát rychleji než ty, které daly přednost pečivu.

27. 11. 2018Myslíte, že "Princ a princ" byla jen pohádka? Příběhy těchto slavných panovníků vás vyvedou z omylu

Dejte si banán

Snídani je určitě dobré zajíst banánem. Kromě jiného je toto ovoce skvělým zdrojem odolných škrobů. Tyto látky jsou kvůli obtížnější stravitelnosti skvělým zasycovadlem. Dalším jejich bohatým zdrojem jsou ovesné vločky. Takže pokud máte rádi cereálie, vyzkoušejte ty s banánem, případně si připravte misku vloček s kolečky žlutého falického ovoce.

Zdroj: Time, Flickr
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop