Německé vánoční trhy mají co nabídnout i LGBT lidem - kde všude najdete "duhové Vánoce"?

14. 11. 2017 11:00 Cestování
Německé vánoční trhy mají co nabídnout i LGBT lidem - kde všude najdete "duhové Vánoce"?

Pokud Německo v něčem vyniká, pak je to právě jeho bohatá vánoční tradice. Kromě klasických vánočních trhů najdete ve velkých německých městech také erotické nebo LGBT trhy. Kde je hledat a co na nich najdete?

7. 6. 201820 znamení, že vaše tělo prahne po tolik potřebném hořčíku!

Tradiční vánoční trhy
Téměř všechna města v Německu otevírají své vánoční trhy, známé jako „chriskindlmarkt". Za návštěvu stojí prakticky všechny, ačkoli některé z nich se vyznačují svou historií, velikostí či nabídkou. Město Drážďany se může pochlubit nejstarším trhem v Německu, zvaném Striezelmarkt. V Brémách najdeme jeden z nejrozsáhlejších, který hostí více než sto sedmdesát stánků. Milovníci sladkého by měli navštívit norimberský vánoční trh s tradicí více než tři století. Pokud však hledáte něco více pikantního, máme pro vás pár tipů.

lgbt market

LGBT Vánoce
Zavítat můžete do Hamburku a navštívit jeho erotický vánoční trh Santa Pauli. Ať už se tam chystáte sami, s partnerem či přáteli, Santa Pauli má něco pro každého. Tento trh není jen o svařeném vínu. Živá hudba, striptýzové show, pikantní dárečky… Navíc díky své poloze je otevřen i v noci. Koná se každý rok od 17. listopadu do 23. prosince.
Kromě erotických trhů najdeme v Německu také LGBT trhy, například Pink Weihnacht ve Frankfurtu nebo Pink Christmas, který se nachází ve čtvrti Glockenbach v Mnichově. Všechny nabízejí lahodné sladkosti a horké víno nebo noční přehlídky. Na své si zde přijdou homosexuálové i heterosexuálové.
Zavítat můžete také do Kolína nad Rýnem. Tamní LGBT vánoční trh se koná každý rok od konce listopadu na rohu ulic Mauritiuswall a Schaafenstrasse, v tzv. „Bermudském trojúhelníku“ (srdce homosexuální scény ve městě). Barevná „Vánoční třída“ bývá otevřena od 24. listopadu do 23. prosince a zavítat můžete například do XXL stánku na teplý vánoční koktejl. Kolín je domovem jedné z největších gay komunit v celém Německu. A spolu s Hamburkem nabízí také fetiš vánoční trhy.

23. 6. 2018Užijte si tu nejhlubší a nejsytější černou barvu s televizí OLED 873 od Philips TV

Zdá se to skoro neuvěřitelné, ale Vánoce už jsou za rohem. Již teď můžete vidět v řadě měst, jak instalují vánoční výzdoby a odpočítávají dny k jejich oficiálnímu rozsvícení. Německo však ještě víc než kterákoliv jiná země vyniká vánoční atmosférou. Vyrazit k našim německým sousedům můžete také vlakem či autobusem a užít si vánoční atmosféru i s dávkou punče, který jinak řidičům (zejména v "turbopodobě") příliš nedoporučujeme...

zdroj: shangay.com

Lucie Osmanská

Autor

Lucie Osmanská

She loves lying on the beach and fresh coconuts so much that she decided to adopt Spain as her second home. Besides sunbathing she loves travelling, yoga, reading books and chocolate. She is an eternal optimistic (maybe it´s because she spends too much time in the sun). Does she also mention she has a weakness for shoes and is heavily dependent on hot chocolate flavored with cinnamon?  

E-shop