5 důvodů, proč je Madrid nejlepší gay destinací v Evropě

11. 8. 2017 11:00 Cestování
5 důvodů, proč je Madrid nejlepší gay destinací v Evropě

V Evropě můžete vyrazit na řadu míst, kde se nemusíte bát ukázat svou sexuální orientaci. Mezi oblíbené gay friendly destinace se řadí například Amsterdam, Berlín nebo Barcelona. První místo však patří španělské hlavní metropoli. Madrid vítězí nejen svou rozšířenou gay scénou, vstřícností k LGBT lidem, ale i celkovou atmosférou.

1. Madrid je tolerantní a gay friendly
Madrid není město, kde se LGBT komunita drží jen ve své čtvrti. Španělská metropole je známá jako tolerantní místo, kde můžete vodit svého partnera za ruku a nikdo se za vámi nebude ohlížet s nechápavým výrazem. Navíc místní obyvatelé necítí žádnou nevraživost vůči gay komunitě, neuslyšíte tak od nich žádné nepatřičné poznámky, nečekají vás ani nenávistné pohledy. Ve světě existuje jen málo míst, která jsou takto přívětivá k LGBT obyvatelům.

25. 6. 2018Galerie fotek známých celebrit za mlada. Poznali byste je?

2. Madrid nabízí několik gay čtvrtí
V Madridu naleznete řadu čtvrtí a každá z nich má svůj osobitý styl. Jedna z nejznámnějších gay čtvrtí se nazývá “Chueca”. Ta byla také hlavním domovem LGBT komunity. Jak se však město stávalo otevřenější a vstřícnější vůči gayům, komunita se začala rozrůstat i do dalších sousedství. Za zmínku stojí Malasaña, La Latina nebo Lavapies. Chueca má však stále nejvyšší koncentraci gay barů.

3. LGBT komunita je zde obrovská
Místní vláda odhaduje, že dosahuje až 500 tisíc lidí. Vzhledem k tomu, že město a jeho okolí čítá na pět miliónů obyvatel, LGBT komunita tak představuje 10 % z celého regionu. Navíc lidé se za svou sexuální orientaci nijak nestydí a dávají ji veřejně najevo. V řadě čtvrtí uvidíte například viset duhové vlajky.

20. 6. 2018Šest tipů, kam si zajít na originální první rande, abyste si zajistili, že bude i druhé

4. Madridský noční život vás pohltí
Madrid je znám po celé Evropě jako město s úžasným nočním životem. Je naprosto běžné, že ještě v 6 nebo 7 ráno potkáte skupiny lidí opouštějící oblíbené kluby. Možnosti, kam vyrazit, jsou nepřeberné. Bary, kluby, diskotéky, dokonce i sauny. A když zavřou všechny kluby v šest ráno, můžete vyrazit na after party místa, která jsou otevřená až do desáté hodiny ráno.

5. Madrileños jsou sexy
Obyvatelům Madridu se říká “Madrileños”. I když se neřadí k nejvyšším národům, jejich světlá kůže v kombinaci s tmavými vlasy je to, co řada lidí považuje za atraktivní. Nutno podotknout, že “Madrileños” si nechávají záležet na svém vzhledu a sledují nejnovější módní trendy.

foto: Madrid4gays, pixabay

Lucie Osmanská

Autor

Lucie Osmanská

She loves lying on the beach and fresh coconuts so much that she decided to adopt Spain as her second home. Besides sunbathing she loves travelling, yoga, reading books and chocolate. She is an eternal optimistic (maybe it´s because she spends too much time in the sun). Does she also mention she has a weakness for shoes and is heavily dependent on hot chocolate flavored with cinnamon?  

E-shop