5 nejlepších wildlife hotelů, které letos musíte navštívit
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

5 nejlepších wildlife hotelů, které letos musíte navštívit

Wildlife hotely představují jedinečná místa pro milovníky přírody a dobrodruhy, kteří touží po nezapomenutelných zážitcích v srdci divočiny. Pokud hledáte inspiraci pro svou další dovolenou a rádi byste spojili pohodlí luxusního ubytování s pozorováním fascinující fauny a flóry, máme pro vás přehled nejlepších wildlife hotelů, které letos musíte navštívit.
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
5. 3. 2024

Není to tak dávno, kdy se nahlíželo do divoké přírody pouze prostřednictvím expedic školených průzkumníků, kteří podnikali týdenní výpravy. V současnosti otevírají hotely své brány místní fauně nejen s cílem přilákat turisty, ale také jako součást ochrany těchto úžasných tvorů. 

Foto: Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort

Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort

Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort je přepychové letovisko nacházející se v srdci tropických pralesů v tzv. Zlatém trojúhelníku, kde se setkávají hranice Thajska, Barmy a Laosu. 

Tento úchvatný komplex nenabízí jen neuvěřitelné pohodlí, ale také jedinečný zážitek spojený s ochranou slonů. Hosté mají možnost se slony interagovat a zapojit se do jejich péče prostřednictvím programů zaměřených na záchranu těchto nádherných zvířat. Jedním ze zážitků je například „procházka s obry“, kdy jdou návštěvníci společně s průvodci krmit a koupat tyto majestátní savce. 

<Path> Svět prapůvodního obyvatelstva Evropy, kultury a gastronomie – takové je španělské Baskicko!Zdroj: Oficina Española de Turismo, VisitBiscay, BilbaoTurismo, SpainInfo, snowboardel.cz

Kromě toho toto letovisko nabízí širokou škálu aktivit a vybavení, včetně wellness centra, bazénů s panoramatickým výhledem, gurmet restaurací pod širým nebem a elegantních ubytovacích prostor ve stylových vilách a pokojích. Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort je ideální volbou pro ty, kteří touží po spojení luxusu, dobrodružství a udržitelnosti v jedinečném prostředí tropických pralesů.

Foto: Instagram / @thegiraffemanor

Giraffe Manor

Giraffe Manor je nádherný hotel v Nairobi, hlavním městě Keni. Co ho dělá nezapomenutelným, je jeho neobvyklé spojení s přírodou a zejména sžití se s jedněmi z největších afrických zvířat – žirafami. Nachází se v rezervaci Giraffe Centre, což je útočiště pro ohrožené druhy žiraf, které volně pobíhají kolem budov architektonicky navržených do podob venkovních sídel. Hosté se mohou setkat s těmito nádhernými zvířaty přímo ve svých pokojích, jelikož žirafy svými dlouhými krky dosáhnou až do oken a mohou tak ubytované „navštěvovat“.

Tipy redakce

Kromě interakce s žirafami nabízí Giraffe Manor také luxusní ubytování a prvotřídní služby. Hosté se mohou těšit na elegantně zařízené pokoje, lahodné pokrmy a krásně upravené zahrady. 

Foto: Instagram / @nayaratentedcamp

Lenochodi v Nayara Tenden Camp

Hotel Nayara Tented Camp je úchvatným letoviskem v srdci Kostariky, kde se luxusní ubytování prolíná s divokou krásou deštných pralesů. Každý z jednadvaceti honosných stanů je elegantně zařízen a nabízí jedinečný výhled na okolní zelené panorama – ty nejdražší dokonce na sopku Arenal.

<Path> Cestovatel Ladislav Zibura: „Zážitků z cest mám mnoho. Jednou jsem v přesvědčení, že jdu na narozeninovou oslavu, zavítal omylem na pohřeb”Zdroj: Jan Witek

Hosté mohou relaxovat v prostorných interiérech plných přírodních materiálů nebo si užít soukromý venkovní jacuzzi pod hvězdnou oblohou. Nejzajímavějším zážitkem jak pro děti, tak pro nás dospělé, však může být setkání s lenochody. Těchto pomalu pohybujících se tvorů žije v areálu více než 15 a to díky znovuzalesnění této oblasti, které má Nayara Tenden Camp na svědomí. Tropický prales rozšířili o více než 1000 stromů, které jsou hlavním zdrojem potravy těchto savců. Až budete na místě, požádejte místní průvodce, aby vám ukázali, kde se běžně pohybují. A nebojte, určitě vám neutečou!

Foto: Instagram / @oorwanda

One&Only Gorilla’s Nest

One&Only Gorilla's Nest je luxusní resort situovaný v srdci krásné rwandské přírody nedaleko známého národního parku Volcanoes. Tento pětihvězdičkový hotel nabízí svým hostům nezapomenutelný zážitek spojený s pozorováním vzácných horských goril v jejich přirozeném prostředí. 

Kromě jedinečných safari vedených zkušenými průvodci si hosté mohou užít i širokou škálu ubytovacích možností, gastronomických zážitků a wellness procedur. 

Foto: Instagram / @turtlebayresort

Želvy, tuleni či velryby v Turtle Bay Resort

Turtle Bay Resort je luxusní hotelový komplex nacházející se na severním pobřeží ostrova Oahu na Havaji. Tento resort nabízí svým hostům nádherné ubytování, bohaté rekreační aktivity a úchvatné výhledy na Tichý oceán. 

Hosty láká nejen písečná pláž s možností surfování a potápění, ale také celoroční možnost setkat se s želvami, opalujícími se tuleni či velrybami. Turtle Bay Resort je partnerem National Oceanic and Atmospheric Administration, takže hosté navštěvující hotel během vrcholné sezóny keporkaků mohou dobrovolně pomáhat s počítáním těchto masivních savců.

 

Zdroj: turtlebayresort.com, tripadvisor.com, thesafaricollection.com, elitevoyage.com, oneandonlyresorts.com

Populární
články

E-Shop