5 nejlepších wildlife hotelů, které letos musíte navštívit
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

5 nejlepších wildlife hotelů, které letos musíte navštívit

Wildlife hotely představují jedinečná místa pro milovníky přírody a dobrodruhy, kteří touží po nezapomenutelných zážitcích v srdci divočiny. Pokud hledáte inspiraci pro svou další dovolenou a rádi byste spojili pohodlí luxusního ubytování s pozorováním fascinující fauny a flóry, máme pro vás přehled nejlepších wildlife hotelů, které letos musíte navštívit.
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
5. 3. 2024

Není to tak dávno, kdy se nahlíželo do divoké přírody pouze prostřednictvím expedic školených průzkumníků, kteří podnikali týdenní výpravy. V současnosti otevírají hotely své brány místní fauně nejen s cílem přilákat turisty, ale také jako součást ochrany těchto úžasných tvorů. 

Foto: Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort

Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort

Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort je přepychové letovisko nacházející se v srdci tropických pralesů v tzv. Zlatém trojúhelníku, kde se setkávají hranice Thajska, Barmy a Laosu. 

Tento úchvatný komplex nenabízí jen neuvěřitelné pohodlí, ale také jedinečný zážitek spojený s ochranou slonů. Hosté mají možnost se slony interagovat a zapojit se do jejich péče prostřednictvím programů zaměřených na záchranu těchto nádherných zvířat. Jedním ze zážitků je například „procházka s obry“, kdy jdou návštěvníci společně s průvodci krmit a koupat tyto majestátní savce. 

<Path> Esprit de Voyage – Ikonická francouzská elegance spojená s moderní technologiíZdroj: dsautomobiles.cz, YT kanál DS Official

Kromě toho toto letovisko nabízí širokou škálu aktivit a vybavení, včetně wellness centra, bazénů s panoramatickým výhledem, gurmet restaurací pod širým nebem a elegantních ubytovacích prostor ve stylových vilách a pokojích. Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort je ideální volbou pro ty, kteří touží po spojení luxusu, dobrodružství a udržitelnosti v jedinečném prostředí tropických pralesů.

Foto: Instagram / @thegiraffemanor

Giraffe Manor

Giraffe Manor je nádherný hotel v Nairobi, hlavním městě Keni. Co ho dělá nezapomenutelným, je jeho neobvyklé spojení s přírodou a zejména sžití se s jedněmi z největších afrických zvířat – žirafami. Nachází se v rezervaci Giraffe Centre, což je útočiště pro ohrožené druhy žiraf, které volně pobíhají kolem budov architektonicky navržených do podob venkovních sídel. Hosté se mohou setkat s těmito nádhernými zvířaty přímo ve svých pokojích, jelikož žirafy svými dlouhými krky dosáhnou až do oken a mohou tak ubytované „navštěvovat“.

Tipy redakce

Kromě interakce s žirafami nabízí Giraffe Manor také luxusní ubytování a prvotřídní služby. Hosté se mohou těšit na elegantně zařízené pokoje, lahodné pokrmy a krásně upravené zahrady. 

Foto: Instagram / @nayaratentedcamp

Lenochodi v Nayara Tenden Camp

Hotel Nayara Tented Camp je úchvatným letoviskem v srdci Kostariky, kde se luxusní ubytování prolíná s divokou krásou deštných pralesů. Každý z jednadvaceti honosných stanů je elegantně zařízen a nabízí jedinečný výhled na okolní zelené panorama – ty nejdražší dokonce na sopku Arenal.

<Path> Skvělé zážitky pro každého! To nabízí hotel Abora Catarina na ostrově Gran CanariaZdroj:

Hosté mohou relaxovat v prostorných interiérech plných přírodních materiálů nebo si užít soukromý venkovní jacuzzi pod hvězdnou oblohou. Nejzajímavějším zážitkem jak pro děti, tak pro nás dospělé, však může být setkání s lenochody. Těchto pomalu pohybujících se tvorů žije v areálu více než 15 a to díky znovuzalesnění této oblasti, které má Nayara Tenden Camp na svědomí. Tropický prales rozšířili o více než 1000 stromů, které jsou hlavním zdrojem potravy těchto savců. Až budete na místě, požádejte místní průvodce, aby vám ukázali, kde se běžně pohybují. A nebojte, určitě vám neutečou!

Foto: Instagram / @oorwanda

One&Only Gorilla’s Nest

One&Only Gorilla's Nest je luxusní resort situovaný v srdci krásné rwandské přírody nedaleko známého národního parku Volcanoes. Tento pětihvězdičkový hotel nabízí svým hostům nezapomenutelný zážitek spojený s pozorováním vzácných horských goril v jejich přirozeném prostředí. 

Kromě jedinečných safari vedených zkušenými průvodci si hosté mohou užít i širokou škálu ubytovacích možností, gastronomických zážitků a wellness procedur. 

Foto: Instagram / @turtlebayresort

Želvy, tuleni či velryby v Turtle Bay Resort

Turtle Bay Resort je luxusní hotelový komplex nacházející se na severním pobřeží ostrova Oahu na Havaji. Tento resort nabízí svým hostům nádherné ubytování, bohaté rekreační aktivity a úchvatné výhledy na Tichý oceán. 

Hosty láká nejen písečná pláž s možností surfování a potápění, ale také celoroční možnost setkat se s želvami, opalujícími se tuleni či velrybami. Turtle Bay Resort je partnerem National Oceanic and Atmospheric Administration, takže hosté navštěvující hotel během vrcholné sezóny keporkaků mohou dobrovolně pomáhat s počítáním těchto masivních savců.

 

Zdroj: turtlebayresort.com, tripadvisor.com, thesafaricollection.com, elitevoyage.com, oneandonlyresorts.com

Populární
články

Sprcha ráno, nebo večer? To je otázka...
TĚLO & MYSL

Sprcha ráno, nebo večer? Odborníci bádali nad tím, co je správně. Jejich zjištění asi nikoho moc nepotěší

Autor: Mirka Dobešová
Nebinarita představuje výzvu jak pro jednotlivce, kteří se s ní identifikují, tak pro zdravotnický systém, který musí najít způsoby, jak jim poskytovat vhodnou péči.
AKTUALITY

„Na nebinaritu nevěřím a vlastně jí ani nerozumím,“ říká přední česká sexuoložka, která se specializuje na trans pacienty

Autor: Michal Černý
Vztahy s otcem nejsou po coming outu ideální
LIDÉ

„O tom, že jsem gay, mám podle mámy raději mlčet. Podle táty je moje orientace nepřirozená,“ popisuje mladík svůj coming out

Autor: Redakce
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Trápí-li vás dlouhodobě neobvyklý zápach moči, rozhodně nic nepodceňujte a okamžitě zajděte k lékaři
TĚLO & MYSL

Neobvyklý zápach moči: Co může znamenat a proč byste jej neměli brát na lehkou váhu?

Autor: Redakce
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Zážitek z porna může být natolik intenzivní, že ho můžeme začít vnímat jako realitu a být zklamaní z toho, že to pak ve skutečnosti funguje úplně jinak
TĚLO & MYSL

Přestaňte si ničit sebevědomí i tělo na základě toho, co vidíte v pornu. Jeho obsah slouží čistě pro zábavu, není to vzdělávací dokument

Autor: Redakce
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko

E-Shop