Kam gayové jezdí za dobrodružstvím: 5 gay destinací, kde nejsou cílem jenom krásy památek a přírody
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Kam gayové jezdí za dobrodružstvím: 5 gay destinací, kde nejsou cílem jenom krásy památek a přírody

Zajímá vás, kam všichni vaši teplí kamarádi neustále létají na prodloužené víkendy a proč předtím tolik řeší, jestli už nejsou ve věku, kdy kocovina trvá s každou skleničkou dvakrát tak dlouho, nebo jak moc je vztah s jejich přítelem opravdu otevřený? Stejně jako heterosexuální, i gay turistika umí být pěkně divoká. A nejen kvůli divoké přírodě, byť na zvířecí pudy někdy taky dojde. Tady je 5 nejoblíbenějších destinací, kam se muži se zájmem o muže jezdí vyřádit.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
6. 11. 2023

Jak by se řeklo anglicky, gay turismus „je věc“. Cestování gayů s gayi, za gayi, do gay destinací a s gay zaměřením je kulturní a ekonomický fenomén, který není možné přehlížet. Vždyť jen v Evropě přináší každoroční zisky asi 50 miliard eur. A právě ekonomické hledisko je jeden z důvodů, proč je stále více a více turistických destinací gay friendly. Některým se to moc nedaří, u jiných působí snahy turistických agentur profilovat zemi jako atraktivní pro gaye trochu nedůvěryhodně. U některých míst ovšem reklama není vůbec potřeba, stala se totiž mezi gay komunitou doslova vyhlášenými. Nejen však kvůli památkám či přírodě.

Gayové mají rádi party. Pochopitelně ne všichni a ne pořád, ale tak nějak se stalo, že gay život a večírky prostě patří k sobě. Možná proto, že pod rouškou šera, noci, alkoholu, hlasité hudby a společenského uvolnění je povoleno dělat i to, co by dříve na denním světle neprošlo. V jednom městě nebo státě se ovšem možnosti takové zábavy poměrně rychle vyčerpají, takže mnozí rádi vystrkují růžky i v zahraničí. Nebo pořádné rohy, ale o tom možná jindy v jiném článku.

Gay cestování má mnoho podob. Klidně to můžou být líbánky v exotické zemi, turistická dovolená po vrcholcích Alp s přítelem za ruku, nebo návštěva festivalu s popovými divami. Specifickou kategorií je ovšem turismus za účel vydovádění. V baru, na tanečním parketu a třeba i v posteli. Tady je seznam 5 divokých destinací, které patří mezi gayi k těm nejvyhlášenějším.

1. Berlín, Německo

Jestli hledáte světové hlavní město gay zábavy, pak by byl Berlín rozhodně jedním z teplých, nebo spíš přímo žhavých kandidátů. V Evropě je možná dokonce tím gay městem. V metropoli s pohnutou historií vznikla atmosféra svobody – k životu se tu přistupuje tak, že každý může být naprosto tím, kým chce. Město tak přitahuje všechny, kdo to rádi neortodoxní – ať už je to „to“ cokoliv. Ve světově proslulém techno klubu Berghain potkáte lidi všech tvarů, genderů, ras, velikostí i pohlaví a v divoké skrumáži těl si budete připadat jako v jiném světě. Kdybyste se ovšem chtěli přenést do exkluzivně gay světa, pak nesmíte minout jiný legendární podnik: SchwuZ. Od živých koncertů, výstav až po párty, kam můžete přijít sami a odejít ve dvou. Nebo klidně v pěti.

<Path> Další podmanivá série fotografií dua The W! Kolekce nazvaná HE MALE je zdárnou ukázkou alternativní fotografie kombinující mužnost s psychedelickými výjevyZdroj:

2. Sitges, Španělsko

Španělské město Sitges je jedním z těch míst, o kterých slyšeli i ti gayové, kteří si na party vůbec nepotrpí. Bez nadsázky jde možná o nejteplejší destinaci na Pyrenejském poloostrově. Muže sem totiž láká nejen teplé podnebí a nekonečné party, ale také zástupy dalších mužů. Pomyslným centrem místního gay života je Parrots – gay bar, restaurace a hotel v jednom. O tom, co všechno můžete ve městě zažít, ovšem lépe vypovídají názvy dalších podniků na ulici Carrer de Joan Tarrida: El Horno, Bukkake, XXL,… Důvodem oblíbenosti mezi gayi je ale i prostě oblíbenost místa mezi gayi. Je těžké necítit se svobodně ve městě, kam za svobodou jezdí tisíce lidí z celého světa.

3. Fire Island, USA

Pro Evropany je tenhle ostrov u New Yorku sice pořádně z ruky, o jeho návštěvně sní ale asi každý teplý muž, který hledá dobrodružství a vyhlášené party lokace. Největší oblibě gayů se zde těší dvě místa: The Fire Island Pines a Cherry Grove. Celý ostrov, který má tvar dlouhatánské nudle podél Long Islandu, je populární pro své pláže, které patří k nejlepším gay plážím na světě. Nemyslete si ale, že se tu tráví čas jen sluněním a válením v písku. Když padne soumrak, opadnou i zábrany. Party na všechna témata a s účastí od drag queens po medvědy jsou přesně to, proč na tohle místo a jeho muže jen tak nezapomenete. Ani na to, co se dá dělat, když po odchodu z klubu dojdete na onu pláž, abyste pozorovali východ slunce nad Atlantikem.

Zdroj: Giphy

4. Tel Aviv, Izrael

Gay kultura v Tel Avivu možná nemá tak dlouhou tradici jako v jiných světových městech – už proto, že samo město je jen něco přes 100 let staré – o to teplejší to tady ale je. Podle odhadů je queer 25 % obyvatel. Uprostřed zemí Blízkého východy, v nichž je gay identita absolutní tabu, je izraelský Tel Aviv zářícím duhovým majákem. Jako jediné místo stovky kilometrů daleko, kde je možné být tako otevřeně gay, máte jistotu, že tu potkáte spoustu dobrodružství všeho charakteru. Kdo mu chce jít naproti, ten může zavítat do vyhlášené sauny Paradise Spa nebo do Sauny Tel Aviv. Jinde na Blízkém východě byste podobná zařízení hledali jen těžko.

Tipy redakce

5. Bangkok, Thajsko

Je-li Berlín hlavním teplým městem Evropy, pak je Bangkok tím samým v Asii. Místní čtvrť Silom je přesně tím, co každý party gay hledá – kluby, bary a muži. Místní, ale i z celého světa, protože město je svou atmosférou proslulé. Na své si ovšem přijdou i ti, kdo nemají zájem jen o taneční a alkoholové povyražení. Patpong je slavná čtvrť s červenými lucernami, kde najdete povyražení pro dospělé. Ve městě také funguje množství dobře zavedených gay lázní, saun nebo masérských salónů, v nichž můžete jako turista do sytosti, ehm, interagovat, a pak se vydat zase domů. Jen mějte na mysli, že tolik specificky gay míst vzniklo z potřeby mít vlastní útočiště. V místní společnosti totiž homosexuálové zase tak dobře přijímaní nejsou, a tak raději fungují v komunitním světě, který si sami vytvořili.

Zdroj: aroundmen.com, timeout.com, nomadicboys.com, bbc.com, lui.cz, travelgay.com

Populární
články

Do pračky, nebo stačí otočit? Tři čtvrtiny opakovaných nosičů spodního prádla volí nejdřív druhou možnost
AKTUALITY

Více než pětina mužů si nemění spodní prádlo, ukázal průzkum. Někteří si berou čisté trenky dokonce jen jednou za týden

Autor: Martin Lyko
„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Za Davidem visí obrazy, které sám vytvořil
Living 2/23

Davidův byt s pečlivě vybranými doplňky: "Nedokážu jen tak něco někam položit. Musí to sedět!"

Autor: Ondřej Josef Kubáček
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?
TĚLO & MYSL

„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?

Autor: Irena Piloušková
Větší bohatství že neznamená větší spokojenost? Vědci by se s vámi hádali
TĚLO & MYSL

Štěstí si za peníze nekoupíš? Nesmysl. Bohatství větší spokojenost skutečně přináší, říkají odborníci

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Pokud máte potřebu posílat cizím lidem explicitní fotky bez jejich předchozího souhlasu, měli byste se zamyslet, proč tomu tak je
LIDÉ

Dick pic v první zprávě? „Jsem ču*ák,“ říkáte příjemci. Když si nedáte pozor, porušíte navíc zákon

Autor: Martin Lyko
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko

E-Shop