Je pro vás podzim největší nepřítel a přemýšlíte, kde se před ním schovat? Gran Canaria může být perfektní úkryt!
BLØG
Zdroj: Lopesan/ Se svolením
<Path>

Je pro vás podzim největší nepřítel a přemýšlíte, kde se před ním schovat? Gran Canaria může být perfektní úkryt!

Ačkoliv se dnes Kanárské ostrovy (které tvoří 7 hlavních ostrovů a několik menších) zdají být místem stvořeným pouze pro odpočinek a meditace na pláži při klidném západu slunce, ještě donedávna to tak vůbec nevypadalo. Zejména Gran Canaria pamatuje bohatou, někdy příjemnou, jindy zase velmi složitou historii. Možná i proto tam tak rádi jezdíme na dovolenou a přes den obdivujeme nádherné pláže, moře a přírodní krásy a večer zažíváme luxus místních hotelů provoněných místní exotickou atmosférou. Tedy ještě než si uděláte rezervaci, pojďme si trochu přiblížit bouřlivou historii této turisty  oblíbené destinace.
Michal Černý Autor
6. 11. 2023

Gran Canaria je druhým největším ostrovem Kanárských ostrovů, které jsou součástí Španělského království, přičemž historie ostrova sahá až do období 3000 l.př.n.l., kdy se sem ze severní Afriky dostali tzv. Guančové. Ti zde žili mnohá staletí své obvyklé životy, než v průběhu 14. století dorazili Italové, Portugalci a Katalánci. V roce 1479 získali území Španělé na základě smlouvy s Portugalskem, se kterým si navíc vyměnili tři ostrovy.

Tipy redakce

Španělové na nic nečekali a započali boj s Guanči o totální nadvládu, což se podařilo a v roce 1495 byly ostrovy plně v rukách Španělska a jeho obyvatel. Asimilace byla tak úspěšná, že už v průběhu 16. století bylo zjištěno, že Guančové zde již prakticky neexistují. Buď byli prodáni do otroctví a převezeni jinam, anebo se plně začlenili do nové společnosti.

<Path> Vydejte se po stopách Bridgertonových. Na ikonická seriálová místa se hravě dostanete i z ČeskaZdroj: townandcountrymag.com, thetrainline.com, bbc.com, english-heritage.org.uk, radynacestu.cz, beautifulbath.co.uk, somersetlive.co.uk, nationaltrust.org.uk, groupleisureandtravel.com, castlehoward.co.uk

V druhé polovině 16. století začala i přes časté výpady pirátů rapidně růst populace, a to hlavně na Gran Canarii a Tenerife. Jako hlavní zdroj obživy pro takto silné společenství bylo cukrovarnictví, nicméně to se neukázalo jako dobrý nápad. Pole s cukrovou třtinou totiž byla násilně tvořena pomocí kácení lesů, což vyvolalo dost zásadní nestabilitu v ekosystému a vznikaly časté eroze půdy. I vlivem levnější konkurence během 17. století tento byznys zanikl a vystřídalo jej pěstování vinné révy a výroba vína. To se ovšem také setkalo s problémy.

Mohla za to hlavně válka v Evropě během 18. století, která narušila obchodování, také se opět objevila levnější konkurence, tentokrát z Portugalska. Výroba vína sice vydržela dodnes, ale na přelomu 19. a 20. století se k němu přidalo i pěstování banánů. Dnes je ale místní ekonomika Kanárských ostrovů postavena převážně na turistickém ruchu.

V 70. letech 20. století proběhla na ostrovech tvrdá hospodářská krize, která zapříčinila rozsáhlou emigraci obyvatel ostrovů do Latinské Ameriky a aby se kruh uzavřel, dnes se sem nejvíce usidlují utečenci ze severní Afriky. Dalo by se tedy říct, že se sem vrací „původní obyvatelé“. I přes značné potíže, které tato migrace přináší, jsou Kanárské ostrovy, Tenerife a Gran Canaria především, jednou z nejoblíbenějších evropských destinací.

Vy už se sem určitě taky chystáte, že ano? Díky svému klima se totiž průměrná teplota na Gran Canaria pohybuje okolo 20 °C (stejně je na tom i moře), takže nyní je velmi vhodná příležitost na cestu pro ty, kterým se úplně nelíbí nastoupivší podzimní klima.

Gran Canaria navíc nabízí mnoho možností ubytování a my se nyní podíváme na jedno z těch nejzajímavějších.

Majestátnost celého komplexu na vás dýchne už při prvním pohledu
Foto: Lopesan/ Se svolením

Lopesan Villa del Conde Resort & Thalasso

Tento resort se nachází na jihu ostrova Gran Canaria mezi přírodní rezervací Maspalomas a sportovním přístavem Pasito Blanco.

Pětihvězdičkový resort byl slavnostně otevřen v roce 2004 a je rozvržen jako malebná vesnička s panskými domy, otevřená k Atlantickému oceánu. Resort má neuvěřitelnou rozlohu 56 340 m2 a celkově odráží nejcharakterističtější aspekty tradiční kanárské architektury, tedy útulnou ostrovní vesnici s centrálním náměstím, zahradami a půvabnými majestátními domy s dřevěnými balkony.

V srdci resortu se nachází zmíněné centrální náměstí, dlážděné lomovým kamenem a obklopené architektonickou precizností stavařů, kteří sem vetkli duši snad celého souostroví. Zde, mezi půvabnými terasami, fontánami, svěžími zahradami, osvěžujícími bazény a nádherným výhledem na oceán, jsou také pořádány volnočasové aktivity pro hosty.

<Path> Gran Canaria: ostrov, kde můžete být sami sebou a užít si moře, nekonečné pláže a spoustu zábavyZdroj: Canaria Travel, letimnakanary.cz

V rozlehlé zahradě se nachází řada subtropických a domorodých rostlin, také se zde nachází celkem pět bazénů (jeden se slanou vodou a tři v zimě vyhřívané), tři vířivky, dětský bazén (v zimě vyhřívaný) a umělá pláž s lehátky a slunečníky.

Bonusem je soukromé parkoviště (zdarma), kadeřnictví (za poplatek a po předchozí rezervaci) a nákupní zóna, která je právě součástí volnočasových aktivit a nachází se na centrálním náměstíčku. Hotel má také několik míst, které poskytují ideální prostory pro pořádání akcí a setkání, včetně devíti konferenčních místností s různou kapacitou (pro 14 až 150 osob).

Tipy redakce

Ubytování

Hotel má sedm pater, která jsou dokonale propojeny deseti výtahy. Pokoje jsou zařízeny a vybaveny podle nejvyššího pětihvězdičkového standardu, který hotelovým hostům zaručuje luxusní a bezproblémovou dovolenou se vším, co by člověk mohl potřebovat.

Celkem zde najdete 561 pokojů, z nichž 521 je dvoulůžkových a pět je přizpůsobeno pro hosty s omezenou pohyblivostí. V nabídce je též 40 apartmánů.

Vzhled a výbava pokojů jsou na světové špičce
Foto: Lopesan/ Se svolením

Gastronomie na vrcholné úrovni

V resortu najdete celkem čtyři restaurace nabízející pokrmy té nejvybranější luxusní kuchyně. Hotelová polopenze, zahrnující snídaně a večeře, se podává formou teplého a studeného bufetu v restauracích La Plaza a La Casa Vieja. Bufety zahrnují jídla z celého světa, stejně jako regionální a národní pokrmy, vybrat si můžete i z dietních produktů. Pro hosty, kteří dávají přednost stravování à la carte, nabízí hotel lákavou alternativu k večeři: hotelovou restauraci Ovo, která se specializuje na grilovaná masa. Dáváte-li ale přednost lehčí kuchyni, je další možností stravování à la carte italská restaurace Alpendre. V blízkosti bazénů se pak nachází její odnož Alpendre Bar, jenž poskytuje bohatý nápojový lístek doplněný o pestrou nabídkou studených i teplých jídel, občerstvení, salátů a různých dezertů.

A konečně Bar Azotea, který se nachází rovněž u bazénu v soláriu, nabízí též pestrý nápojový lístek, ale i chutný výběr lehkých obědů s možností odnést se občerstvení s sebou.

Nesjte na výlety po pláži? Nevadí, resort Lopesan je funkční svět sám pro sebe
Foto: Lopesan/ Se svolením

V areálu jsou k dispozici také tři živé bary s různou atmosférou. Například hotelový bar Akoran, který se nachází ve vstupní hale, je ideálním místem pro klidné setkání, pro rušnější zábavu je vhodnější spíše hospoda Zythum nacházející se na centrálním náměstíčku. Pro náročnější je tu stručný popis:

PUB ZYTHUM – Hospoda Zythum se nachází vedle centrálního náměstí. Má značnou nabídku piv a koktejlů těch nejlepších národních a mezinárodních značek.

AKORAN – Tento bar se nachází vedle recepce a v zimě v něm hraje živá klavírní hudba. Nabízí komplexní menu s těmi nejlepšími světovými značkami.

Tipy redakce

THE PATIONachází se u vchodu do bulváru a nabízí kompletní barový servis se specializací na kávu a večerní čajový servis s nabídkou sendvičů, vaflí a různých zákusků.

AZOTEATento prostor se nachází v centrální bazénové zóně v horní části centra OM Thalasso s výhledem na Atlantický oceán a nabízí značný výběr džusů, nealkoholických nápojů, piva a vybraných alkoholických nápojů, jakož i malé občerstvení s sebou.

Zažijte Lopesan Gastro

Hotel nabízí i jedinečný zážitek. Jde o to, že návštěvníci si mohou v rámci této možnosti projít zajímavou kulinářskou cestu a ochutnat velmi širokou škálu chutí v různých tematických bufetech a vybraných à la carte restaurací.

Polopenze:

Též nazvaná „Dine Around Experience“. Hosté si mohou vybrat, zda budou večeřet v ikonických bufetech Lopesan Costa Meloneras Resort & Spa, Lopesan Villa del Conde Resort & Thalasso, či Lopesan Baobab Resort, a to včetně vlastního bufetu hotelu, ve kterém jsou ubytováni. Pro hosty ubytované v jiném hotelu je nutná rezervace.

Prémiová polopenze:

V ceně jsou zahrnuty všechny výhody uvedené v předchozím režimu, včetně možnosti večeřet ve vybraných restauracích à la carte – Akara, Alpendre, Ovo a Toscana. Délka pobytu přitom nehraje roli. Důležité je ovšem zmínit, že nápoje nejsou zahrnuty v ceně a některé možnosti v à la carte restauracích jsou za příplatek.

Nevšední zážitek nejen po těle, ale i v puse
Foto: Lopesan/ Se svolením

Chcete ještě víc? Zkuste službu Unique by Lopesan

Resort doplňuje svou komplexní nabídku o exkluzivní službu Unique by Lopesan, při níž mohou klienti využívat jinak nedostupné zařízení a služby. Nejlepší hotelové pokoje, exkluzivní prostory vybavené jedinečnou atmosférou a další možnosti, které pokrývají potřeby těch nejnáročnějších hostů. V nabídce najdete například:

Nejlepší pokoje: Zahrnují širokou škálu služeb a ustanovení v pokojích Double Deluxe View, Junior Suite, Senior Suite, Superior Suite a Royal Suite.

VIP snídaně ve vyhrazeném prostoru: V ceně jsou exkluzivní produkty na každý den. Teplá jídla připravená na objednávku.

Vyhrazený prostor v bazénech: Umožňuje hostům odpočívat v klidnějším a exkluzivnějším prostředí. Dávkovače ochucené vody a servis čerstvého ovoce bez příplatku.

VIP salonek: V hotelu je k dispozici bezplatný vstup do bazénu: VIP salonek: Odpočinková zóna integrovaná do hotelového centra s nabídkou občerstvení a teplých i studených nápojů.

Přednostní přihlášení a odhlášení.

Sklenička bublinek nebo nealkoholického nápoje na uvítanou při příjezdu.

Tipy redakce

Neomezená „Dine Around Experience“: Hosté mohou snídat a večeřet v bufetové restauraci kteréhokoli hotelu, kde je Unique by Lopesan k dispozici, stačí se 24 hodin předem rezervovat na recepci hotelu, kde jsou ubytováni.

Časná snídaně: Pokud hosté odlétají brzy ráno, nebo se chystají na výlet před otevřením bufetové snídaně, mohou si na daný den vyžádat tuto službu. Jen je potřeba o tom informovat recepci minimálně 24 hodin předem.

Vybavení pokoje: Hosté budou mít k dispozici kosmetické a hygienické produkty uznávaných značek, jako je například Rituals.

<Path> Léto v lázních? Wellness v meditační jurtě, relax u laguny s vodopádem i gurmánské zážitky, to vše nabízí hotel Augustiniánský důmZdroj: Augustiniánský dům/spolupráce

Thalasso – poznejte sami sebe

Jednou z hlavních atrakcí resortu Lopesan Villa del Conde je bezpochyby jeho mimořádné centrum thalassoterapie Lopesan Om Spa Thalasso (za poplatek). Díky své výsadní poloze na pobřeží, přímo pod promenádou, nabízí senzační výhled na oceán. Thalassoterapeutické centrum (1 200 m2), vybavené moderním zařízením, nabízí kromě tradičních procedur s mořskou vodou také inovativní nabídku procedur pro skupiny nebo páry v apartmánech s výhledem na oceán. Tato apartmá obklopená vodou mají vlastní bazén s podvodními masážemi a terasu pro relaxaci.

Mořská voda jako prostředek k uvolnění? Není nic lepšího než si to vyzkoušet na vlastní kůži
Foto: Lopesan/ Se svolením

Volnočasové a sportovní aktivity

No a na konec standardní zábava.

Pro milovníky sportu je v hotelu k dispozici posilovna, tenisový kurt s umělým trávníkem a křemenným pískem (za příplatek), lekce tenisu (za příplatek), volejbal, pingpongový stůl, minigolf, pétanque, šipky a kulečník (za příplatek). V okolí hotelu se hosté mohou věnovat i dalším sportovním aktivitám, jako je jízda na koni, plachtění, windsurfing, vodní lyžování, paddle-tenis a squash. Milovníci golfu mohou využít lákavých slev na green fee na nedalekých golfových hřištích Meloneras Golf (ve vzdálenosti 1 km) a Maspalomas Golf (ve vzdálenosti necelých 3 km).

Jen tak si lehnout a užívat si svět...
Foto: Lopesan/ Se svolením

Děti ve věku od 4 do 12 let mají svůj vlastní miniklub se zábavnými aktivitami určenými speciálně pro ně. Pro rodiny s malými dětmi je k dispozici volitelná služba hlídání dětí/chůvy (na vyžádání a za příplatek).

Večerní zábavní aktivity začínají orchestrem a profesionálními představeními na centrálním náměstí při západu slunce. V centrální budově se nachází Tizziri Lounge, který v létě nabízí taneční parket a nádhernou prostornou terasu.

Co byste ještě chtěli víc? U nás už moc sluníčka nebude, takže jestli uvažujete o přesunu právě na ostrov Gran Canaria, můžete zvolit právě Lopesan Villa del Conde Resort & Thalasso a užívat si svůj zasloužený luxusní odpočinek.

Zdroj: canariatravel.cz, YT Canaria Travel CZ

Populární
články

Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Plavání bez plavek je oblíbená kratochvíle, ovšem pobyt na sluníčku bez plavek není bez rizik
SUMMER VIBES

Chystáte se vyrazit opalovat „na ostro“? Nezapomeňte věnovat potřebnou péči vašemu nádobíčku, jedině tak se vyhnete velkému utrpení

Autor: Mirka Dobešová
Suvenýry si na dovolené raději kupte...
SUMMER VIBES

Bačkory, župan, fén či ručníky – co si lze při odjezdu z dovolené vzít z hotelového pokoje a co je už přes čáru?

Autor: Mirka Dobešová
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Letní měsíce údajně prospívají nejen celkovému vzhledu, ale i intimním partiím
TĚLO & MYSL

Teplé letní dny prý svědčí mužskému nádobíčku. Je „letní přirození“ jen toužebné přání, nebo realita?

Autor: Mirka Dobešová
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
I lenoši mohou být výkonní, jen musí vědět, jak na to
TĚLO & MYSL

Pět snadných triků pro lenochy, jak zvýšit vlastní výkonnost. Odkládání úkolů „na potom“ už nebude mít šanci

Autor: Mirka Dobešová
„Pokud máte z něčeho strach, často je oprávněný, protože vás varuje intuice,“ myslí si pár
LIDÉ

Seznámení s partnerovým otcem nevyšlo. „Pokud máte z něčeho strach, často je oprávněný, protože vás varuje intuice,“ myslí si pár

Autor: Irena Piloušková
Příprava koktejlu Geranium
TRENDY

„Opičí bar“ v centru Prahy slibuje nejen skvělý gin, ale i koktejly, které osloví každého – včetně abstinentů a veganů

Autor: Mirka Dobešová
Průzkumy opakovaně potvrzují, že manželství je tím nejdůležitějším pro pocit štěstí
LIDÉ

Peníze štěstí nezaručí. Receptem na spokojený život je manželství, potvrzují výzkumy

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop