Brněnské Vánoce mají koule a rozšiřují realitu!
Straight friendly
Zdroj: Pavel Gabzdyl, se svolením

Brněnské Vánoce mají koule a rozšiřují realitu!

Ve tmě svítící koule brněnského orloje, rozšířená realita, hořící pařez, gastronomický ráj, baňky by TAMASVIGH, ale třeba i výstava ve výlohách. Brněnské Vánoce jsou 2. nejlepší Vánoce na světě. Hned po těch vašich doma. Tvrdí jejich pořadatelé a nezbývá než se o tom na vlastní oči a kůži přesvědčit. A pokud vám výlet do Brna během 40 dnů, co Brněnské Vánoce trvají, nevyjde, určitě zavítejte alespoň do e-shopu TIC BRNO a kupte si kousek Brna domů.
Redakce Redakce Autor
7. 11. 2023

Přátelská atmosféra a setkání, každodenní hudební program, vánoční stromy, nejen vánoční jídlo a pití, dobré skutky a zážitky a dárky včetně těch s puncem Brna. To vše jsou Brněnské Vánoce! Základ zůstává stejný: čtyři vánočně vyzdobená náměstí a jedno nádvoří propojená rozzářenými ulicemi.

Právě nádvoří Staré radnice letos doznalo největších změn. Ochutnáte tady Gourmet Vánoce aneb to nejlepší z brněnské gastronomie, protože o nabídku se postarají podniky z průvodce Gourmet Brno. Při svém bloumání vánočními trhy určitě přes QR kód vyzkoušejte rozšířenou realitu plakátů Brněnských Vánoc a užijte si originální výstavu WINDOW POP CITY ve výlohách věnovanou tomu, jak by třeba taky mohl vypadat brněnský mobiliář.

Protože Brno je evropské Kreativní město hudby UNESCO, můžete si na centrálním náměstí Svobody vychutnávat kromě drinků z velkého Zimního baru taky každodenní hudební program. Žánrově se pohybuje od folkloru, sborů a písničkářů přes jazz, swing, R&B, až po world-music, balkán či muzikál a atmosféru pozdních večerů podpoří hudební mixy vytvořené pro advent. Zelňák zaplní desítky řemeslných stánků, na Dominikánském náměstí vás okouzlí velký dřevěný betlém a vyřezávaná hvězda, která večer svítí, a na Moraváku se svezete vyhlídkovým kolem i na bruslích.

Když k jízdě na bruslích přidáte výstup po 173 schodech na 63 metrů vysokou věž Staré radnice, odkud budete mít vánoční Brno jako na dlani, můžete se opět směle vrhnout do adventního hodování bez obav, že se nevlezete do připraveného štědrovečerního outfitu. Brněnské Vánoce jsou tu zkrátka proto, aby vás potěšily, snad i mile překvapily a naladily na nejkrásnější svátky v roce.

<Path> FUN WITH MAPS aneb Pokud milujete „Sheldonovský typ“ zábavy, jistě si užijete náš výběr map zajímavých světových statistik!Zdroj: OpenAI ChatGPT, cs.wikipedia.org, Twitter účty: @DataIsBeautiful, @researchremora, @Darokison, @amazingmap, @simongerman600 a @theworldmaps_

Jejich speciální kapitolou jsou dárky z Brna, které milují místní a turisté a oceňují především jejich originalitu, vtip, kvalitu a to, že se na jejich designu a výrobě podílí lokální tvůrci. TIC BRNO každý rok přichází s novou vánoční kolekcí a letos tomu není jinak. Tu klasickou, ve vizuálu Brněnských Vánoc, zdobí nezaměnitelný hravý „pohádkovo-folklórní“ styl výtvarnice Venduly Pucharové Kramářové. Ve svém artworku pro Brněnské Vánoce akcentovala gastronomii a ozdobila jím mentolky, čokolády, placky, přívěsky na klíče, plecháčky nebo plátěné tašky.

Tipy redakce

Další novinku je kolekce Bruna (Bruna – latinsky Brno). Na trh je uváděna k příležitosti Brněnských Vánoc 2023 a postupně bude rozšiřována v dalších ročnících, takže každý si může postupně vytvořit „tu svou“. Tvoří ji bílé a perleťové hrnky navržené Jiřím Hlušičkou a vyrobené porcelánkou Goldfinger a sklenice tvarově a velikostně stejné jako hrnky od skláře Oto Svobody ze studia Glassfictions v provedení čirého či irisového skla.

A hořící pařez? Anna Vodrážková uvádí s TIC BRNO na trh svíčky ve tvaru tří brněnských ikon – černého orloje ze Svoboďáku, bílého pavilonu A brněnského výstaviště a kultovního pařezu, který hořel 21. srpna 2012 v Kohoutovicích a vědělo o tom celé Brno. Chybět nebude ani oblíbená vánoční limitovaná série koulí z orloje, letos s fluorescenčním pigmentem, nebo ručně vyráběné baňky TAMASVIGH pro TIC BRNO. Takže hurá do Brna na trhy nebo na www.darkyzbrna.cz!

P.S.: A až dopijete na trzích svůj drink, nezapomeňte věnovat svůj kelímek na dobročinnost. Protože nikde není tak jednoduché a příjemné pomáhat, jako na Brněnských Vánocích. Daruj Kelímek! 

Zdroj: brnenskevanoce.cz, darkyzbrna.cz, darujkelimek.cz

Populární
články

Do pračky, nebo stačí otočit? Tři čtvrtiny opakovaných nosičů spodního prádla volí nejdřív druhou možnost
AKTUALITY

Více než pětina mužů si nemění spodní prádlo, ukázal průzkum. Někteří si berou čisté trenky dokonce jen jednou za týden

Autor: Martin Lyko
„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Za Davidem visí obrazy, které sám vytvořil
Living 2/23

Davidův byt s pečlivě vybranými doplňky: "Nedokážu jen tak něco někam položit. Musí to sedět!"

Autor: Ondřej Josef Kubáček
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?
TĚLO & MYSL

„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?

Autor: Irena Piloušková
Větší bohatství že neznamená větší spokojenost? Vědci by se s vámi hádali
TĚLO & MYSL

Štěstí si za peníze nekoupíš? Nesmysl. Bohatství větší spokojenost skutečně přináší, říkají odborníci

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Pokud máte potřebu posílat cizím lidem explicitní fotky bez jejich předchozího souhlasu, měli byste se zamyslet, proč tomu tak je
LIDÉ

Dick pic v první zprávě? „Jsem ču*ák,“ říkáte příjemci. Když si nedáte pozor, porušíte navíc zákon

Autor: Martin Lyko
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko

E-Shop