Mazda – Odkaz japonských mistrů ve vašich rukách
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Mazda/ Se svolením

Mazda – Odkaz japonských mistrů ve vašich rukách

V Japonsku znamená řemeslné zpracování mnohem více než schopnost něco vyrobit - znamená to snahu o dokonalost s lidským dotykem. Mistři řemeslníci, známí jako „Takumi“, kteří zasvětí svůj život tvorbě předmětu, do něj vkládají kus své duše a vdechnou mu tak život. Tento přístup je v Japonsku nazýván „Monotsukuri“. Pro Mazdu byla tato filozofie od počátku klíčová, a tak jejich mistři Takumi vozy nevyrábějí, ale tvoří je.
Michal Černý Autor
15. 5. 2023

Mazda je jednou z nejznámějších automobilových značek na světě a po mnoho let si získává přízeň řidičů a obdivovatelů aut. Je úžasné, že i po více než 100 letech své existence si udržuje svou popularitu a zároveň se stále vyvíjí a přináší na trh nové a inovativní modely. Ale co to je, co tak přitahuje řidiče k Mazdě?

Jedním z hlavních faktorů, proč i po takové době patří Mazda na vrchol oblíbenosti mezi znalci aut, jsou vynikající jízdní vlastnosti, které Mazdy poskytují díky svým inovativním zavěšením a podvozkům, dále to je technologie Skyactiv, jež zaručuje vysoký výkon a současně snižuje spotřebu paliva, a taktéž moderní design, vysoká kvalita použitých materiálů (jak v interiéru, tak exteriéru) a celková spolehlivost vozu jako takového.

Ohromným lákadlem je též fakt, že Mazda se v posledních letech zaměřila na vylepšení interiéru svých vozů, aby zajišťovaly maximální komfort a pohodlí pro řidiče i cestující. Součástí toho je inovativní technologie Mazda Connect, která umožňuje snadné a intuitivní ovládání multimediálního systému vozidla. A co je pro mnoho řidičů klíčové, Mazda také nabízí široké spektrum bezpečnostních prvků a asistenčních technologií, které zajišťují bezpečné a snadné řízení.

Nyní se vraťme ale k již zmíněným novým a inovativním modelům, neboť přichází chvíle si představit tři nejnovější, které v mnohém opět posouvají hranice nejen zážitku z jízdy.

<Path> Salonek na letišti, telemedicínská služba nebo třeba golfový benefitní program. Cestujte a užívejte si jako VIP!Zdroj: Česká spořitelna, erstepremier.cz, redakce

Mazda CX-60 plug-in hybrid – Odkaz japonských mistrů

Nová Mazda CX-60, je výsledkem práce několika generací a představuje spojení moderního designu a nejnovějších technologií. K dispozici je se dvěma pohonnými jednotkami, v posledních měsících vzbudil mezi milovníky motorů nadšení nový řadový naftový šestiválec 3.3 e-Skyactiv D.

K dispozici je ale také úsporná verze s kombinací zážehového motoru, elektromotoru a akumulátoru. Díky těmto technologiím dokáže vůz dosáhnout rychlosti až 140 km/h s nulovými emisemi a může ujet až 60 km v plně elektrickém režimu. Nová osmistupňová automatická převodovka je s motorem skvěle sladěna a umožňuje plynulou a úspornou jízdu. V kombinaci s pokročilou technologií stabilizace vozidla poskytuje bezpečnější spojení s vozovkou.

Dále tu máme jedinečný systém Mi-DRIVE, který poskytuje řidičům přepínání mezi pěti režimy: Normal, Sport, Off-road, Towing a EV.

Co se týká interiéru, ten je u Mazdy již tradičně zaměřen maximálně na řidiče tak, aby bylo vše v dosahu a nerušilo ho od řízení. Mazda CX-60 nabízí automatické nastavení sedadla a zrcátek do ideální polohy pro řidiče. Jeho nastavení si systém ADAS pamatuje pro více řidičů, při nástupu je pozná a vše nastaví tak, jak je uloženo. V exteriéru jsou použity prvky japonského umění Kodo design, který symbolizuje pohyb a dynamiku. Sportovní charakter umocňují kola s unikátním designem a sportovní a výrazné linie vozu.

Celkově je nová Mazda CX-60 skvělou volbou pro ty, kteří hledají výkonné, elegantní a bezpečné SUV s odkazem japonských umělců – silný výkon a jedinečný design, který odráží víru v technologický pokrok.

Mazda CX-5 2023 – SUV pro aktivní rodinu

Původní model CX-5 nabídl jako první Mazda v historii design Kodo a zároveň technologii Skyactiv. Vytvořil nové standardy v dynamice a zamíchal s představami o atraktivitě kompaktních SUV.

V druhé generaci CX-5 z roku 2017 inženýři Mazdy vyvinuli SUV, které pozvedlo koncept Jinba Ittai, tedy spojení vozu a řidiče do jednoho celku, na vyšší úroveň. S novinkou G-Vectoring Control (GVC), první z technologií Skyactiv-Vehicle Dynamic, nabídla nová Mazda větší komfort, modernější provedení a rychlejší reakce. Pozdější aktualizace proto výrazně stavěly na různých přednostech tohoto modelu druhé generace.

Vylepšení se dočkaly především mnohé interiérové prvky, což zvýšilo kvalitu prostředí v kabině i technologie HMI. Také konektivita se posunula na vyšší úroveň díky podpoře Apple CarPlay®Android Auto™, k dispozici je i nejnovější verze aplikace MyMazda s funkcí Connected Services. Na středovou konzoli přibyla ploška pro bezdrátové dobíjení telefonů (standard Qi). Další novinkou je systém 4 digitálních kamer s 360stupňovým pokrytím pro lepší manévrování ve stísněných prostorách.

O vylepšenou jízdní dynamiku na silnicích i mimo ně se starají vylepšené pohonné jednotky, zavěšení kol, elektrický posilovač řízení i technologie G-Vectoring Control Plus (GVC Plus). Další vylepšení v oblasti hluku, vibrací a pérování, stejně jako bezpečnostní technologie i-Activsense, posílily postavení CX-5 coby stylového a chytrého vozu, který na poměry kategorie SUV nabízí mimořádný požitek z jízdy.

<Path> Jaké to je být na jednom z nejkrásnějších míst planety? V extrémně krásném, ale také nebezpečném a náročném parku Torres del Paine v ChileZdroj: JS

Model CX-5 pro rok 2023 je navenek velmi podobný verzi z roku 2022, představuje ovšem hned tři další varianty – Newground, Homura a Takumi. Mírně se od sebe vzájemně odlišují, a každá z nich má tak osobitý charakter. Nová verze CX-5 nabízí vylepšenou výbavu a praktické funkce, volbu jízdních režimů Mi-Drive, další vylepšení jízdní dynamiky a rozšířenou sadu bezpečnostních funkcí. Z CX-5 se tak pro Mazdu stává zásadní model – na každoročních evropských prodejních výsledcích se podílí z více než 26 %. V roce 2022 se těchto vozů prodalo po celém světě 365 135 kusů a jednalo se tak o nejúspěšnější model z celé řady Mazda.

Základní cena modelu Prime-Line Mazda CX-5 s motorem o výkonu 165 koní Skyactiv-G s manuální převodovkou činí 734.100 Kč Do výbavy této verze patří centrální displej s úhlopříčkou 8", Android Auto™ a Apple CarPlay®, LED světlomety, veškeré bezpečnostní prvky včetně zadní kamery, měřič tlaku v pneumatikách a tempomat pro lepší pohodlí při řízení.

Provedení 4×4 je k dispozici od stupně výbavy Centre-Line rovněž s motorem e-Skyactiv G165 za cenu od 887.100 Kč. Základní cena za vůz s automatickou převodovkou a motorem e-Skyactiv G165 činí 889.10 Kč.

Máme dobrou zprávu pro ty, kteří dávají u větších SUV přednost silnějším vznětovým motorům. Od výbavy Centre-Line je k dispozici naftový Skyactiv D o výkonu 150 nebo 184 koní za cenu od 907.100 Kč. Obě verze jsou k dispozici s pohonem předních kol nebo v provedení 4×4. Silnější motor se prodává jen v kombinaci s automatickou převodovkou.

Mazda CX-30 2022 – Inspirace na cesty

Mazda CX-30 je kompaktní SUV navržené tak, aby zapůsobilo na všech frontách: od vnějšího vzhledu po elegantní interiér s mnoha možnostmi konektivity. Je vybavena nejnovějšími motory Skyactiv, které dodávají správné množství výkonu a točivého momentu, což zajišťuje dynamickou výkonnost a potěšení z jízdy.

Systém Mazda M Hybrid i zde zajišťuje úsporný provoz a vysoký výkon s dynamickou akcelerací a vylepšenými jízdními vlastnostmi na každé silnici.

Interiér vozu je skvělým příkladem maximálně využitého řemeslného zpracování. Systém infozábavy Mazda Connect je k dispozici s integrací pro Apple CarPlay® a Android Auto™ a nové funkce konektivity aplikace MyMazda usnadňují ovládání vozu, i když zrovna nesedíte za volantem.

Výrazné barvy CX-30 jsou povýšeny uměním Takumi-nuri – vysoce kvalitní technologií lakování. Nově představená barva Platinum Quartz vdechuje život již zmíněnému designu Kodo a zdůrazňuje krásu každé linie za každých světelných podmínek.

Tipy redakce

Bez inovací se neobešel ani bezpečnostní systém, kterým je i-Activsense (použitý u všech modelů), jenž upozorní na nebezpečí a pomůže vám vyhnout se kolizím nebo zmírnit jejich dopady. Vedlejším efektem takového systému je větší sebedůvěra při řízení, což vylepšuje zážitek z jízdy samotné.

Mazda CX-30 je tak skvělým společníkem pro každodenní použití jak ve městě, tak i dobrodružné výlety do náročnějších povrchů.

<Path> Ráj na jihu Gran Canaria: Vydejte se na místo, kde je váš volný čas vnímán jako důležitá součást terapieZdroj: Lopesan Hotels

Správný čas na novou Mazdu!

 Ať už se vydáte kamkoli, vozy SUV Mazda jsou zde, aby splnily všechny vaše nároky a očekávání. Jsou vybaveny řadou bezpečnostních prvků, nejmodernějšími technologiemi, pohodlným interiérem a ještě ke všemu skvěle vypadají. A co je aktuálně nejdůležitější, pokud se rozhodnete jeden z představených modelů pořídit, získáte příjemný finanční bonus, jenž je u každého modelu jiný a dosahuje až 100 000 Kč. Nabídka je časově omezena, takže určitě neváhejte a navštivte webové stránky, kde se dozvíte o každém modelu mnohem více informací a skrze konfigurátor můžete zjistit, kolik by stála vaše vysněná Mazda.

 

 

 

Zdroj: mazda.cz, YT kanál Mazda Česká republika

Populární
články

Do pračky, nebo stačí otočit? Tři čtvrtiny opakovaných nosičů spodního prádla volí nejdřív druhou možnost
AKTUALITY

Více než pětina mužů si nemění spodní prádlo, ukázal průzkum. Někteří si berou čisté trenky dokonce jen jednou za týden

Autor: Martin Lyko
„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Za Davidem visí obrazy, které sám vytvořil
Living 2/23

Davidův byt s pečlivě vybranými doplňky: "Nedokážu jen tak něco někam položit. Musí to sedět!"

Autor: Ondřej Josef Kubáček
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?
TĚLO & MYSL

„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?

Autor: Irena Piloušková
Větší bohatství že neznamená větší spokojenost? Vědci by se s vámi hádali
TĚLO & MYSL

Štěstí si za peníze nekoupíš? Nesmysl. Bohatství větší spokojenost skutečně přináší, říkají odborníci

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Pokud máte potřebu posílat cizím lidem explicitní fotky bez jejich předchozího souhlasu, měli byste se zamyslet, proč tomu tak je
LIDÉ

Dick pic v první zprávě? „Jsem ču*ák,“ říkáte příjemci. Když si nedáte pozor, porušíte navíc zákon

Autor: Martin Lyko
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko

E-Shop