Šestice úžasných scenérií z Disney filmů: Která místa je inspirovala?

Řadíte se mezi nadšené filmové fanoušky? A víte, kterou krajinou se inspirovali tvůrci Ledového království? Nebo například Šípkové Růženky? Pokud ne, tak čtěte…

Autor: Lucie Osmanská / 21. 12. 2017

Řadíte se mezi nadšené filmové fanoušky? A víte, kterou krajinou se inspirovali tvůrci Ledového království? Nebo například Šípkové Růženky? Pokud ne, tak čtěte.

14. 5. 2019Vraždy ze cti – likvidace gayů v Čečensku pokračuje, podílejí se na ní samy rodiny homosexuálů

Rebelka (Brave, 2012) – Skotská vrchovina
Prostředí filmu Rebelka vychází z drsné skotské krajiny. Snímek byl umístěn do skotské vrchoviny v severním Skotsku. To se rozkládá na ploše 30,659 km². I když je tato vrchovina známá svou odlehlostí, žije zde více než 234 tisíc obyvatel.

brave

Princezna a žabák (The Princess and the Frog, 2009) – New Orleans
Většina pohádek bratří Grimmů se odehrává v Evropě, konkrétně pak v Německu, kde se autoři narodili. Snímek Princezna a žabák byl však zasazen do New Orleans roku 1912, největšího města v jihoamerickém státě Louisiana.

frog

Šípková Růženka (Sleeping Beauty, 1959) – Bavorsko, Německo
Bavorsko toho má hodně co nabídnout. Nádherné jezera, zasněžené vrcholy hor, půvabné vesničky. Najdete zde také bezpočet pohádkových hradů. Jeden z nich se stal dokonce předlohou pro postel Šípkové Růženky, údajně po pobytu Walta Disneyho na tomto místě. Hrad Neuschwanstein byl postaven v roce 1869 pro Ludvíka II., který působil jako král Bavorska od roku 1864 až do své smrti v roce 1886.

sleeping beauty

Ledové království (Frozen, 2013) – Norsko
Právě Norsko inspirovalo tajuplné království Arendelle skryté na úpatí Severních ledových hor. Mike Giaimo, umělecký vedoucí tohoto animovaného snímku spolu se svým týmem odcestoval do Norska, aby zachytili ve filmu autentickou atmosféru. Pro hrad v Arendelle se nechali inspirovat středověkým hradem Akershus v Oslu.

frozen

Petr Pan (1953) – Londýn, Anglie
Netřeba říkat, že značná část děje je umístěna do jiného světa (poněkud tropického) – Země Nezemě. A to jak ve filmu, tak i v knize od skotského spisovatele a dramatika J. M. Barrieho. V některých slavných scénách z filmu jste však mohli zaznamenat známé části Londýna jako například Big Ben.

peter pan

Chrám Matky Boží v Paříži (The Hunchback of Notre Dame, 1997) – Francie
Jak už napovídá samotný název filmu, děj se odehrává v Paříži. Quasimodův dům je slavná katedrála Notre Dame z roku 1163. Je vysoká 69 metrů a kamenné vyřezávané příšery jsou do ní zasazeny.

quasimodo

21. 3. 2019VIDEO ROZHOVOR: Daniel Černý alias Hayley The Strange: „Nejsem ani mužem, ani ženou, vidím se někde uprostřed“

Ratatouille je také umístěn v Paříži, stejně jako Aristokočky. Ve Francii se odehrává řada Disneyho filmů, například Kráska a zvíře. Šípková Růženka se také technicky odehrává tady, protože příběh je čerpán z verze francouzského spisovatele Charlesa Perraulta.

zdroj: gaystarnews.com