Domácí posezení začíná v kuchyni. Inspirujte se tipy a triky, které z vás (nejen) na Vánoce udělají toho nejlepšího hostitele!
BLØG
Zdroj: Gaggenau, se svolením

Domácí posezení začíná v kuchyni. Inspirujte se tipy a triky, které z vás (nejen) na Vánoce udělají toho nejlepšího hostitele!

Zima je období nejen kouzla mihotavých světýlek, těšení se na sníh a poklidu dlouhých nocí. Nejvíce přátel, rodin a blízkých se setkává právě v období svátků – formují se skupinky na srazy, potomci se sjíždějí k prarodičům a nezapomínejme ani na vánoční večírky a novoroční sdílení předsevzetí. Také se plánujete stát hostitelem něčeho podobného? Pak možná hledáte novou inspiraci, jak si práci ulehčit a hosty ohromit. Nad obojím jsme se pro vás v redakci zamysleli.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
23. 12. 2022

Atmosféra je klíč

Co plánujete? Vánoční pohoštění? Oslavu narozenin? Posezení s širší rodinou? Hostíte sousedskou radu? Bandu přátel svého milovaného? Dceřin hokejový tým po prohraném zápasu? Možností je nespočet, ale právě ta vaše akce se stane specifickou a vryje se hostům do paměti, pokud se naučíte pracovat s prostorem, který máte k dispozici.

Není vždycky nutné mít extrémní výzdobu a utratit majlant. Rozhodně bychom se vyhnuli i starému dobrému krepáku, ať už jste o něm zauvažovali z jakéhokoli důvodu. Téma společného posezení může buď vycházet z data samotného – jako třeba o Vánocích. Anebo otevřete mysl kreativitě. Oslavujete pracovní povýšení milovníka tance? Nechte vaši akci ozvláštnit dress codem pro všechny a sejděte se v šatech, za které by se nestyděl ani ten nejlepší parket, a pusťte do podkresu akce vhodnou muziku. Zásnuby zapálených cestovatelů podpořte upečením domácí Aljašky. Fanouška seriálu The Office na narozeniny překvapte dekorací připomínající narozeninovou party hlavních postav… Jednoduše, dejte do toho něco ze sebe a nebojte se odvázat! Průměrnou party už zažil každý. Ale tu vaši ještě nikdo!

Happy Birthday Reaction GIFZdroj: Giphy

Rozpalte to! (A udržte teplé!)

Vaříte, pečete, plánujete a už teď víte, že vaše snaha přijde vniveč, pokud se někdo opozdí, budou moc dlouhé přípitky, případně vás stejně jako každý rok čeká přehnaně dlouhý rozhovor s pratetou, než budete propuštěni zpátky do kuchyně? Pak rozhodně myslete na to, jaké recepty zvolíte. Studená omaštěná kachna, vychladlá polévka nebo okoralé pečené brambory, to není nic moc. A přitom jste se mohli strhnout snahou!

Věděli jste, že prostor pod troubou je možné prakticky využít k udržování teplého jídla nebo nahřívání nádobí? A nejen to, dokonce tam už lze i vařit. Říká se tomu ohřevná zásuvka a třeba tyto umějí vytvořit teplotu mezi 30-80 stupni celsia. Současně pomohou třeba i s ohřevem talířů před servírováním. Tam ale možnosti nekončí.

„Díky novému designu a způsobu ohřevu s lepší regulací nabízejí nové zásuvky širokou škálu programů a byla by škoda v nich jen ohřívat nádobí. Dokonalé rozložení tepla umožňuje také pomalé vaření v prostředí se stabilní teplotou, sušení, zrání jogurtů nebo rozmrazování,“ může se pochlubit výrobce Gaggenau. V zásuvce si během jiných úkonů v kuchyni můžete nechat připravovat i šťavnatý flanksteak. A aby to bylo ještě zajímavější, tyto zásuvky lze ovládat přímo z chytrého zařízení přes aplikaci!

„Můj otec je gay. Maminku si vzal za minulého režimu. Rodina tou chybou trpí dodnes,“ říká muž, který cítí, že se neměl narodit9. 1. 2023

Večerem protáhněte hru!

Že není ideální chvíle na deskovku, ale zároveň byste se rádi pobavili nějakou soutěží? Napište na papírek několik jednoduchých omezení či pravidel, například:

Do půlnoci beze slova Vánoce!

Kdykoli zazní píseň, kterou zpívá muž, slož někomu kompliment!

Kdykoli budeš chtít promluvit, třikrát tleskni!

Každé jídlo, které sníš, napřed pojmenuj!

Při příchodu nechte hosty vylosovat si vlastní misi pro tuto událost. Kdo svou prohraje jako první?

Dobrým tipem je i jednohubkový bar. Přiveďte své hosty do kuchyně k nedokončeným chuťovkám a vyzvěte je, aby každý připravil svou dokonalou jednohubku. Použít k tomu může nejen všechny suroviny, ale i technické možnosti vybavení kuchyně. Kdo bude mít tu nejlepší?

Chlad po kontrolou!

Řada lidí se jistě shodne, že základem každého večírku, party či posezení, je nejen báječné teplé občerstvení, ale i to studené. Skladovat lahve na balkóně není nejelegantnější verze řešení nabublaného šampaňského. S chytrou lednicí se dohodnete mnohem líp. Nastavte vhodnou teplotu a zároveň ukažte při prohlídce bydlení všem, že s vámi i spotřebiče krásně komunikují a máte vše pod kontrolou. Požádejte pouze hlasem o otevření dveří a chytrá lednička Gaggenau Vario 200 poslechne.

Prohlídka bydlení

Nejspíš už vás díky předchozímu odstavci napadlo, že tour po bydlení není špatný nápad. Ukažte hostům, jak žijete a otevřete se jim. Oslňte třeba tím, že vaše lednice má téměř neviditelné skleněné zásuvky, čelo postele jste si vyřezali sami, anebo že jste židle z bazaru přeměnili na dokonalé designové kousky. Gaggenau nabízí nejen stylové chladničky a mrazničky, ale třeba i vinotéky. Zvolte si ideální kombinaci a vytvořte si třeba úchvatnou chladící zeď! Ať už jste doma hrdí na cokoli, povězte to svým hostům. Ukažte jim, kdo jste, co vás baví a co rádi děláte na příkladu.

Založte si knihu vzpomínek

Všimli jste si, že v některých ubytováních – většinou rodinného typu – je na stolečku kniha pro návštěvníky, kteří do ní mohou zapsat své dojmy, díky a pochvaly? Založte si jednu takovou také. Jako hostitel jistě budete mít moc dobrý pocit, když se za rok touto dobou podíváte na několik popsaných stránek od blízkých, kteří vám za to, co jste pro ně připravili, vepsali do tohoto „památníčku“ několik opravdu vřelých, vtipných nebo dojemných slov. Zeptejte se, co jim nejvíce chutnalo, co okusili třeba úplně poprvé a jaké jídlo si připomenou, když si vybaví váš společný čas. Takto budete mít nejen do budoucna vzpomínku ve formě společenského deníku, ale navíc i inspiraci pro další party. Jak jinak zjistit, co se hostům nejvíce líbilo? A co když jste to byli právě vy, kdo někoho inspiroval k vylepšení své domácí kuchyně? S prakticky profesionálním vybavením třeba právě od Gaggenau se může velice jednoduše stát, že vám ho budou všichni v dobrém závidět!

Jsou recenzenti teplí? Zápletka třetího dílu The Last of Us rozškálovala diváky od dojatých fanoušků až po otevřené homofoby1. 2. 2023

Balíčky na cestu domů

Kdo by neměl rád dárky? Nejste-li úplně špatný kuchař, všichni jistě ocení, že si budou moci něco dobrého z akce dát i později doma. Připravte krabičky s výslužkou a drobnosti do dárkových taštiček, které všem připomenou, jak skvělou party jste uspořádali. Dárek nikoho nezarmoutí!

Dobrým tipem je do takové taštičky přidat například i fotografii z polaroidu, kterou ten večer všem pořídíte. Rozhodně rozesměje i detail ve formě milého osobního vzkazu.

Zdroj: Gaggenau, YouTube kanál: Gaggenau, gaggenau.com

Populární
články

Více jak 11 let spolu - a v posledních letech bez sexu? Proč ne?
LIDÉ

„Můj vztah s partnerem je homo verze manželství po 30 letech,“ popisuje gay, který s přítelem nemá vůbec sex. Jak jejich soužití funguje?

Autor: Mirka Dobešová
Na velikosti vždy záleží
HOT!

Na velikosti (penisu) vždy záleží. Ale komu víc – hetero mužům, ženám, nebo gayům? A proč je v případě gayů špatně „malý“, ale i „velký“?

Autor: Mirka Dobešová
To, že je vaše váha ok, neznamená, že tomu odpovídá i váš metabolismus
WELLBEING

Štíhlí tlouštíci – na první pohled neviditelný problém, který postihuje stále více lidí. Proč být "skinny fat" není žádná výhra?

Autor: Mirka Dobešová
Mladý František Bloudek
HOT!

„V Praze jsem chodíval do veřejných lázní, kde se ale scházeli především ženatí muži, kterým šlo jen o sex.“ Jak se žilo gayům za socialismu? Vypovídá dnes 74letý František

Autor: Jakub Starý
Miss Petty je první česká drag queen, která drag spojila s vlastní hudební produkcí
AKTUALITY

Česká drag queen vedle Sama Smithe. „Ten song je vzkaz pro mé dětské já,“ říká Miss Petty o písničce, která se dostala do nového playlistu Spotify

Autor: Martin Lyko
Prezident má vetovací právo, proto bude rozhodovat o tom, jaké zákony týkající se LGBT+ lidí budou nakonec v ČR platit
LIDÉ

Pavel vs. Babiš a LGBT+ práva: Co si myslí o adopci dětí gay/les páry, manželství pro všechny a 50 pohlavích?

Autor: Martin Lyko
Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období
LIDÉ

Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období

Autor: Irena Piloušková
Lékař a expert ze společnosti ViiV Healthcare Andrew Clark se na léčbu HIV zaměřuje již od 80. let minulého století.
WELLBEING

„Léčba HIV prošla velkým pokrokem. Oblastí, v níž se zatím nepodařilo pro lidi s HIV moc udělat, je stigmatizace,“ říká Andrew Clark z ViiV Healthcare

Autor: Redakce
Soutěžící Vašek
AKTUALITY

V Survivoru zasahoval lékař i zlomyslnost osudu a soutěž má první oběť. Na ostrov ale dorazily i nové (sexy) tváře a intriky se rozjíždějí naplno

Autor: Martin Lyko
Zničená budoucnost: Muž přišel o snoubenku kvůli své minulosti
LIDÉ

Zničená budoucnost: Muž přišel o snoubenku kvůli své minulosti. Na střední škole zažil více než mnoho lidí za celý život

Autor: Irena Piloušková

E-Shop