Domácí posezení začíná v kuchyni. Inspirujte se tipy a triky, které z vás (nejen) na Vánoce udělají toho nejlepšího hostitele!
BLØG
Zdroj: Gaggenau, se svolením
<Path>

Domácí posezení začíná v kuchyni. Inspirujte se tipy a triky, které z vás (nejen) na Vánoce udělají toho nejlepšího hostitele!

Zima je období nejen kouzla mihotavých světýlek, těšení se na sníh a poklidu dlouhých nocí. Nejvíce přátel, rodin a blízkých se setkává právě v období svátků – formují se skupinky na srazy, potomci se sjíždějí k prarodičům a nezapomínejme ani na vánoční večírky a novoroční sdílení předsevzetí. Také se plánujete stát hostitelem něčeho podobného? Pak možná hledáte novou inspiraci, jak si práci ulehčit a hosty ohromit. Nad obojím jsme se pro vás v redakci zamysleli.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
23. 12. 2022

Atmosféra je klíč

Co plánujete? Vánoční pohoštění? Oslavu narozenin? Posezení s širší rodinou? Hostíte sousedskou radu? Bandu přátel svého milovaného? Dceřin hokejový tým po prohraném zápasu? Možností je nespočet, ale právě ta vaše akce se stane specifickou a vryje se hostům do paměti, pokud se naučíte pracovat s prostorem, který máte k dispozici.

Není vždycky nutné mít extrémní výzdobu a utratit majlant. Rozhodně bychom se vyhnuli i starému dobrému krepáku, ať už jste o něm zauvažovali z jakéhokoli důvodu. Téma společného posezení může buď vycházet z data samotného – jako třeba o Vánocích. Anebo otevřete mysl kreativitě. Oslavujete pracovní povýšení milovníka tance? Nechte vaši akci ozvláštnit dress codem pro všechny a sejděte se v šatech, za které by se nestyděl ani ten nejlepší parket, a pusťte do podkresu akce vhodnou muziku. Zásnuby zapálených cestovatelů podpořte upečením domácí Aljašky. Fanouška seriálu The Office na narozeniny překvapte dekorací připomínající narozeninovou party hlavních postav… Jednoduše, dejte do toho něco ze sebe a nebojte se odvázat! Průměrnou party už zažil každý. Ale tu vaši ještě nikdo!

Happy Birthday Reaction GIFZdroj: Giphy

Rozpalte to! (A udržte teplé!)

Vaříte, pečete, plánujete a už teď víte, že vaše snaha přijde vniveč, pokud se někdo opozdí, budou moc dlouhé přípitky, případně vás stejně jako každý rok čeká přehnaně dlouhý rozhovor s pratetou, než budete propuštěni zpátky do kuchyně? Pak rozhodně myslete na to, jaké recepty zvolíte. Studená omaštěná kachna, vychladlá polévka nebo okoralé pečené brambory, to není nic moc. A přitom jste se mohli strhnout snahou!

Věděli jste, že prostor pod troubou je možné prakticky využít k udržování teplého jídla nebo nahřívání nádobí? A nejen to, dokonce tam už lze i vařit. Říká se tomu ohřevná zásuvka a třeba tyto umějí vytvořit teplotu mezi 30-80 stupni celsia. Současně pomohou třeba i s ohřevem talířů před servírováním. Tam ale možnosti nekončí.

„Díky novému designu a způsobu ohřevu s lepší regulací nabízejí nové zásuvky širokou škálu programů a byla by škoda v nich jen ohřívat nádobí. Dokonalé rozložení tepla umožňuje také pomalé vaření v prostředí se stabilní teplotou, sušení, zrání jogurtů nebo rozmrazování,“ může se pochlubit výrobce Gaggenau. V zásuvce si během jiných úkonů v kuchyni můžete nechat připravovat i šťavnatý flanksteak. A aby to bylo ještě zajímavější, tyto zásuvky lze ovládat přímo z chytrého zařízení přes aplikaci!

<Path> Dárky (nejen) pro muže už nemusíte vymýšlet. Díky tomuhle obřímu přehledu tipů je stačí jen vybírat. A to i těm, „co už všechno mají“Zdroj: redakce, lui.cz

Večerem protáhněte hru!

Že není ideální chvíle na deskovku, ale zároveň byste se rádi pobavili nějakou soutěží? Napište na papírek několik jednoduchých omezení či pravidel, například:

Do půlnoci beze slova Vánoce!

Kdykoli zazní píseň, kterou zpívá muž, slož někomu kompliment!

Kdykoli budeš chtít promluvit, třikrát tleskni!

Každé jídlo, které sníš, napřed pojmenuj!

Při příchodu nechte hosty vylosovat si vlastní misi pro tuto událost. Kdo svou prohraje jako první?

Dobrým tipem je i jednohubkový bar. Přiveďte své hosty do kuchyně k nedokončeným chuťovkám a vyzvěte je, aby každý připravil svou dokonalou jednohubku. Použít k tomu může nejen všechny suroviny, ale i technické možnosti vybavení kuchyně. Kdo bude mít tu nejlepší?

Chlad po kontrolou!

Řada lidí se jistě shodne, že základem každého večírku, party či posezení, je nejen báječné teplé občerstvení, ale i to studené. Skladovat lahve na balkóně není nejelegantnější verze řešení nabublaného šampaňského. S chytrou lednicí se dohodnete mnohem líp. Nastavte vhodnou teplotu a zároveň ukažte při prohlídce bydlení všem, že s vámi i spotřebiče krásně komunikují a máte vše pod kontrolou. Požádejte pouze hlasem o otevření dveří a chytrá lednička Gaggenau Vario 200 poslechne.

Prohlídka bydlení

Nejspíš už vás díky předchozímu odstavci napadlo, že tour po bydlení není špatný nápad. Ukažte hostům, jak žijete a otevřete se jim. Oslňte třeba tím, že vaše lednice má téměř neviditelné skleněné zásuvky, čelo postele jste si vyřezali sami, anebo že jste židle z bazaru přeměnili na dokonalé designové kousky. Gaggenau nabízí nejen stylové chladničky a mrazničky, ale třeba i vinotéky. Zvolte si ideální kombinaci a vytvořte si třeba úchvatnou chladící zeď! Ať už jste doma hrdí na cokoli, povězte to svým hostům. Ukažte jim, kdo jste, co vás baví a co rádi děláte na příkladu.

Založte si knihu vzpomínek

Všimli jste si, že v některých ubytováních – většinou rodinného typu – je na stolečku kniha pro návštěvníky, kteří do ní mohou zapsat své dojmy, díky a pochvaly? Založte si jednu takovou také. Jako hostitel jistě budete mít moc dobrý pocit, když se za rok touto dobou podíváte na několik popsaných stránek od blízkých, kteří vám za to, co jste pro ně připravili, vepsali do tohoto „památníčku“ několik opravdu vřelých, vtipných nebo dojemných slov. Zeptejte se, co jim nejvíce chutnalo, co okusili třeba úplně poprvé a jaké jídlo si připomenou, když si vybaví váš společný čas. Takto budete mít nejen do budoucna vzpomínku ve formě společenského deníku, ale navíc i inspiraci pro další party. Jak jinak zjistit, co se hostům nejvíce líbilo? A co když jste to byli právě vy, kdo někoho inspiroval k vylepšení své domácí kuchyně? S prakticky profesionálním vybavením třeba právě od Gaggenau se může velice jednoduše stát, že vám ho budou všichni v dobrém závidět!

<Path> Přejídání u televize ovlivňuje i typ sledovaného pořadu. Vyhněte se zbytečné nadváze a před obrazovkou jezte správněZdroj:

Balíčky na cestu domů

Kdo by neměl rád dárky? Nejste-li úplně špatný kuchař, všichni jistě ocení, že si budou moci něco dobrého z akce dát i později doma. Připravte krabičky s výslužkou a drobnosti do dárkových taštiček, které všem připomenou, jak skvělou party jste uspořádali. Dárek nikoho nezarmoutí!

Dobrým tipem je do takové taštičky přidat například i fotografii z polaroidu, kterou ten večer všem pořídíte. Rozhodně rozesměje i detail ve formě milého osobního vzkazu.

Zdroj: Gaggenau, YouTube kanál: Gaggenau, gaggenau.com

Populární
články

Pravda vyšla najevo až roky po rozvodu
LIDÉ

Rozhovor s otcem a dcerou: „Že má táta přítele, vím až od sedmnácti let. Mrzí mě, že si nemyslel, že bych ho podpořila,“ říká žena

Autor: Irena Piloušková
Tuto fotogrfii má Matějosvký v e-shopu. Lépe ukazuje vzor i skutečnou barvu povlečení
STYL

Z prémiové bavlny se nebude chtít vám ani milencům. Luxusní kvalitu textilu Matějovský potřebujete vyzkoušet na vlastní (holou) kůži

Autor: Martin Lyko
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
LIDÉ

Psycholog Jeroným Klimeš šokoval výroky o promiskuitě gayů, odborníci od něj dávají ruce pryč

Autor: Michal Černý
Kdo nevyhodil, jako když najde! Ne ovšem video kazety, nýbrž fashion z přelomu tisíciletí
Trendy & Styl 2024

Křiklavá smrt tichého luxusu: Vytáhněte poklady divokého mládí, rok 2024 je ve znamení eklektické nadsázky a retra z přelomu tisíciletí

Autor: Martin Lyko
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Muž si v monogamním vztahu připadá jako v řetězech
LIDÉ

„Jeden partner do konce života? Přítele miluju, ale děsí mě to!“ přiznává muž v otevřeném rozhovoru o monogamii

Autor: Irena Piloušková
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
Lounge bar vznikl pod taktovkou společnosti Dejsiprostor
KULTURA

Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!

Autor: Rozálie Růžičková
Co se děje

Líbejte se, jak je libo! 18 typů polibků, s nimiž si můžete zpříjemnit velikonoční volno. Zkuste „polibek na Spidermana“ nebo „australský polibek“

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop