Svět filmu netrpělivě čeká na další pecku: Vzniká životopisný snímek o královně popu a ikoně Madonně. Co zatím víme?
BLØG
Zdroj: iStock

Svět filmu netrpělivě čeká na další pecku: Vzniká životopisný snímek o královně popu a ikoně Madonně. Co zatím víme?

Svět miluje životopisné filmy. To proto, že některé životy jednoduše vydají na víc než fantazie. Velké osobnosti, které za sebou mají obrovské kariéry, silné momenty i opravdu těžké chvíle, jsou inspirací pro zástupy fanoušků, a tak není divu, že se filmového zpracování dočká i popová ikona Madonna. O tom, kdo na filmu bude pracovat, již kolují nějaké zvěsti, a tak není na škodu si je přiblížit, abychom se na výsledek mohli těšit ještě o něco víc. A nebojte se – žádné spoilery neprozradíme. Mimo jiné i proto, že hlavní zápletka filmu nebyla ještě prozrazena. Co do několika desítek minut dokáží tvůrci vpravit, na to si budeme muset počkat. Madonnin život je tolik pestrý, že jistě bude z čeho vybírat.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
25. 11. 2022

Znáte Madonnu?

To je ale hloupá otázka, že?

Madonnu – vlastním jménem Madonna Louise Ciccone – zná celý svět. Narodila se v roce 1958, což z ní dělá čtyřiašedesátiletou ženu. Ovšem pozor – elánu má na rozdávání, a tak by jí málokdo hádal její věk. Tím spíš, že Madonna je známá pro svůj výrazný šatník a styling. Zlí jazykové tvrdí, že to tato popová diva jednoduše přehání – moc make-upu, moc zákroků plastických chirurgů a moc filtrů na fotkách a videích na sociálních sítích.

Někteří tvrdí, že je na každém z nás, abychom posoudili, zda je tomu tak. Nejlepší ale možná bude, když si to zváží sama Madonna a my se můžeme věnovat něčemu lepšímu: Třeba její tvorbě či nadcházejícímu životopisnému filmu.

Že o Madonně vzniklo/vzniká/vznikne spousta děl, asi není žádným překvapením. Madonnin talent zaujmout masy je neoddiskutovatelný. V krvi jí koluje italská krev a po studiích tance už nebylo opravdu nic, co by ji mohlo zastavit. Extrovertní, živelná povaha, smysl pro (smyslný) pohyb a show, to udělalo z Madonny žijící legendu.

Dnešní společnost stojí na monogamii. Víte ale, kdo je „sériový monogamista“ a proč není žádná výhra, pokud na něj ve vztahu narazíte?16. 12. 2022

O Madonně a její kariéře

Její první single vyšel už v roce 1982 a šlo o hit Everybody. Její první album Like a Virgin je jedním z dvou set alb světa, která jednoduše nestárnou. Celkem byla osmnáctkrát nominována na Grammy, a pětkrát dokonce vyhrála.

Podle People Magazine se v roce 1991 jednalo o jednu z padesáti nejkrásnějších žen světa. I později – v roce 2002 – byl její vzhled oceněn, když byla vyhlášena VH1 mezi sto nejvíce sexy umělci jako jednička.

Kromě jiného se věnuje i módě a spolupracovala třeba na jedné řadě oblečení dokonce i s H+M. Jako jediná na světě vystoupila jak na Live Aid (1985), tak i na Live 8 (2005) a Live Earth (2007). V roce 1996 si zahrála lesbickou roli ve filmu Four Rooms. Hereckých výzev obecně se nebojí a zazářila kromě jiného i v nezapomenutelné filmové Evitě.

Pokud jde o zajímavosti a drobnosti, pak můžeme uvést, že se Madonna prý bojí bouřek, nesnáší oranžovou barvu a od patnácti let je vegetariánkou. V roce 2000 se vdala za Guye Ritchieho a za svědkyni jí byla slavná kolegyně Gwyneth Paltrow. Manželství se rozpadlo, a tak je Madonna nyní dvakrát rozvedená (poprvé se Seanem Pennem).

Kdy bude film???

Touto nedočkavou otázkou se zabývají fanoušci z celého světa. Kdy bude? Těžko říct. Ale bude, a to je hlavní. Zástupci Universal Pictures i Madonna práce na snímku potvrdili už v roce 2020.

Kdo bude Madonnu hrát?

Tuto otázku si položilo velké množství tvůrců tohoto filmu. Bylo potřeba vybírat opravdu pečlivě. Jen si to představte – hrát ikonu jejíž jak vzhled, tak specifické pohyby a projevy zná snad každý. To není jednoduchý úkol a na hlavní herečce lze buď vyhrát neutuchající přízeň diváků, anebo jednoduše spláchnout veškerou snahu do pomyslného záchodu průměrných až podprůměrných bijáků, kterých vznikají opravdu mraky.

V poslední době svět zachytil zvěsti, že se v posledním kole rozhoduje mezi kráskami Alexou Demie, Florence Pugh a Julií Garner. Každá z těchto žen je pro roli jako stvořená tak trochu po svém. Jedno se ale nedá upřít žádné z nich – a to talent.

Jste zvědaví, kdo roli vyhrál? Podle zdroje by to měla být Julia!

Julia Garner

Julia je modelka a herečka, která pochází z Ameriky. Ve svých osmadvaceti letech za sebou má už řadu rolí – například ve filmech Martha Marcy May Marlene (2011), Charlieho malá tajemství (2012), Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014), Electrick Children (2012), We Are What We Are (2013) nebo Grandma (2015). Od roku 2017 září v Netflixovém seriálu Ozark.

Jak je to se zabijáckou solí, nezdravým masem a mlékem, co není pro lidi vhodné? Vědci vyvrátili zažité mýty o stravování24. 1. 2023

Kdo na filmu bude dělat?

Aby nevyzněly předchozí odstavce nesprávně – výsledný film nikdy není zásluhou (či chybou) jen hlavních herců. To v žádném případě.

Vypíchnout bychom v tomto případě mohli to, že by se na tvorbě měla kromě jiných podílet jak samotná Madonna, tak i její choreograf, který se postará o správné vyznění pohybových akcí. Sama královna popu by se měla ujmout režie a spoluautorství scénáře.

Kromě jiných je prý důležitou součástí Carmen Cuba, která pracovala i třeba na Stranger Things, The Idol nebo na Nope co do castingu.

Ženská síla a pochopení

Madonna si užívá, že její film mají v rukou i ženy. „Důvod, proč to dělám, je, že o mně mnoho lidí zkoušelo psát filmy, ale vždy to byli muži,“ zmínila se Jimmymu Fallonovi rok zpátky se svým problémem s pojetím, který, jak se zdá, je díky vlastnímu zapojení konečně vyřešen.

Zdroj: IG: @madonna, imdb.com, i-d.vice.com, britannica.com pagesix.com, elle.com

Populární
články

Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období
LIDÉ

Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období

Autor: Irena Piloušková
Vše se změnilo když mu bylo necelých patnáct let
LIDÉ

„Nevěděla jsem, co s ním je. Bála jsem se, aby si neublížil nebo aby třeba neutekl,“ vypráví maminka o strachu o náctiletého syna

Autor: Irena Piloušková
Sex ze života dnešních (nejen) mladých lidí mizí
TRENDY

Syndrom celibátu se šíří světem – mladé lidi již sex nezajímá. Boj o nejpestřejší sexuální život tak má překvapivé vítěze

Autor: Mirka Dobešová
Lékař a expert ze společnosti ViiV Healthcare Andrew Clark se na léčbu HIV zaměřuje již od 80. let minulého století.
WELLBEING

„Léčba HIV prošla velkým pokrokem. Oblastí, v níž se zatím nepodařilo pro lidi s HIV moc udělat, je stigmatizace,“ říká Andrew Clark z ViiV Healthcare

Autor: Redakce
Odpočiňte si v souladu s přírodou
CESTOVÁNÍ

„Nevím, proč les spojujeme s tím, že se vám tam musí něco stát,“ říká tvůrce jedinečných rekreačních staveb na samotách

Autor: Irena Piloušková
Být gay a darovat krev? V Česku často jedině tehdy, když zalžete...
WELLBEING

Česku chybí 60 tisíc dárců krve. Gayové ale darovat krev nesmí, když pravdivě vyplní potupný dotazník. Uvízli jsme v minulém století?

Autor: Mirka Dobešová
Jiří Pavlát, MBA, je ředitelem Domu světla
HOT!

Je chemsex skutečně jen výsadou gayů? Dle Jiřího Pavláta, ředitele Domu světla, propadli sexu na drogách i heterosexuálové

Autor: Mirka Dobešová
Mladý František Bloudek
HOT!

„V Praze jsem chodíval do veřejných lázní, kde se ale scházeli především ženatí muži, kterým šlo jen o sex.“ Jak se žilo gayům za socialismu? Vypovídá dnes 74letý František

Autor: Jakub Starý
Že jsme heterofobní, nedá se s námi bavit a není s námi k vydržení?
LIDÉ

Nesnášenlivost gayů: Jsme heterofobní, nedá se s námi bavit a není s námi k vydržení?

Autor: Albert Prokop
Tomáš z týmu Rebelů je fitness trenér a je to poznat
AKTUALITY

SURVIVOR 2023: Tipnete si, kdo se jako první svlékl do naha? Premiérový díl drsné reality show přinesl cenná vítězství, hádky i sexy těla

Autor: Martin Lyko

LUI
Tipy

E-Shop