Proti zlu nasadí humor a zábavu: Umělci v pražském Rock Café zareagují na smrtelný útok ve slovenském gay baru skvělou show

Smrt dvou mladíků v baru Tepláreň nezůstala bez odezvy. V sobotu 12.11.2022 se uskuteční další z řady akcí lidí a organizací, které vzdáleně „zasáhla“ říjnová střelba v Bratislavě. O plánech promluvil jeden z umělců, kterého můžete na akci potkat – Jackson Smith.

Je to ani ne měsíc, kdy na Slovensku začal večer jako každý jiný, avšak skončil hůř, než kdo mohl očekávat. Někteří šli brzy spát, jiní pobyli s rodinou a další šli například do baru. Ti, kdo zamířili do baru Tepláreň ale prožili opravdové peklo, nikoli příjemný večer, jak doufali. Do nevinných lidí kolem sedmé večerní začal pálit střelnou zbraní útočník, který takto ukončil dva mladé životy.

Mladík, který vraždil před slovenským gay klubem, nenáviděl LGBT lidi, Židy a adoroval Rusko. V jeho „manifestu“ by se našla i řada Čechů13. 10. 2022

Pravděpodobným motivem zločinu byla jednoduše nenávist. Nenávist k lidem, kteří se ničím neprovinili. Pouze byli jiné než heterosexuální orientace. Tolik zmůže zlo a lidská zloba. Avšak lidé si začali uvědomovat, že i láska zvládne mnoho. Proto se řada z nich rozhodla vytvořit něco dobrého. Jedné z těchto aktivit se můžete zúčastnit tuto sobotu v Praze.

O detailech nám povyprávěl jeden z účinkujících, který se jal přímo moderátorské pozice, Jackson Smith.

 

(redakčně přeloženo)

Jacksone, vy jste jedním z umělců show „Comedy Cabaret: Slovenská Tepláreň“. Jaké je poslání této akce? Jaký očekáváte výsledek a co chcete předat divákům?

Comedy Cabaret bude mix stand up show, burlesque, drag vystoupení a živých pěveckých vystoupení. To vše v angličtině. Divákům chceme poskytnout co největší zážitek z komedie a oslnivosti krásy. V Praze nenajdete žádné podobné vystoupení. Čeká vás spousta smíchu a zábavy – to je naším záměrem.

I vy budete zářit na pódiu. Jaká přesně je vaše úloha?

Ano, já jsem jedním z báječných účinkujících toho večera. Bohužel nebudu nahý, to ponechám na burlesque profesionálech, avšak budu průvodcem, který představí všechny ty talentované vystupující, které jsme pro vás domluvili. Budu chrlit vtipy, bavit se s obecenstvem a bude na mně, abych se ujistil, že se všichni baví a užívají si večera.

Akce reaguje na bratislavskou střelbu. Jaký máte názor na českou reakci na tuto tragickou událost? Myslíte si, že jsou Česko a místní lidé otevření a že podporují LGBTQ+ komunitu?

Podle mě je reakce České republiky na to, co se stalo na Slovensku, naprosto fantastická. Je skvělé vidět tolik organizací, lidí a politiků postavit se za solidaritu se slovenskými bratry. Přestože cítím, že se Česko ještě má kam posouvat, co se týká toho, jak se chová k LGBTQ+ komunitě lidí, kteří zde žijí, já osobně se tu cítím velice příjemně. Jsem moc rád, že Češi projevují podporu a jsou solidární s ostatními.

 

A teď něco bližšího o akci:

Komediální „gay“ kabaret se vrací a půjde o třetí, finální show roku 2022. Kromě zábavy a úžasných vystoupení na vás čeká i dobrý pocit: Akce je totiž součástí festivalu Slovenská Tepláreň a jejím cílem je kromě pobavení diváků i projevení solidarity a podpory queer komunitě na Slovensku. Jackson naši redakci s nadšením informoval, že spolupráci s Comedy Cabaret: Slovenská Tepláreň navázali i Jsme fér, Prague PrideTransparent.

Milovat, co děláte, je možné za všech okolností. I bez změny otravné práce lze v zaměstnání najít kousek štěstí. Jak na to?19. 10. 2022

Zajímá vás seznam vystupujících? Tak ten je zde:

Angelina Angelic

Anne Johnson

Fallka la Coquinne

Kitty Glitter

Liz Donehue

Lucie Macháčková

Sam

a Zorya Blue

 

Večerem anglicky provází Jackson Smith.

 

Show Comedy Cabaret: Slovenská Tepláreň proběhne už tuto sobotu večer – od 21 hodin. Lístky můžete zakoupit zde.

Zdroj: Jackson Smith, lui.cz, smsticket.cz, jsmefer.cz, praguepride.cz, jsmetransparent.cz