Jak ušetřit, a přitom ohromit aneb první rande „pro chudý“. Inspirujte se třemi tipy na skvělou schůzku, která nestojí ani haléř!

Hledáte lásku, pozvali jste někoho báječného na rande, ale vlastně vám dochází, že máte jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou? Nejste v tom sami. Inspirujte se tipy na super schůzku a překvapte svůj protějšek!

Peníze sice nejsou všechno, ale jak přijde na placení útraty, jsou všechna tato moudra k ničemu. Průměrné rande se může pořádně prodražit. Jen si to vezměte – i domácí limonáda v obyčejné restauraci v Praze vyjde klidně na stovku. A to jste se ještě ani nenajedli, necinkli si vínem a neprohodili pár sladkých slov nad moučníkem. Jaké zklamání pak asi cítí ten, kdo platí z posledních peněz šťávu ředěnou vodou za pětikorunu s takovou přirážkou? Nejspíš velké. Odrazuje vás tento pocit od sjednávání romantických schůzek? Nemusí. Inspirujte se našimi tipy na ultralevné rande, které ale potěší, pobaví a zaujme.

Cestovatel Ondřej Vlk: motorka je pro každého a je jedno, jaké orientace člověk je. Jedná se jen o další vyjádření sebe sama3. 11. 2022

Zábavná bojovka

Že je chození na procházku ohrané? Ti, kdo bezcílné bloumání neumí vidět jako romantický počin, možná ocení, když přidáte do této aktivity něco navíc. Co zkusit pátrací hru?

Jak na to?

Stačí si připravit trasu a několik indicií. Procházku si napřed projděte sami a tyto indicie poschovávejte tak, aby je váš potenciální partner či partnerka mohl najít díky předchozí nápovědě. A najednou se z chůze stává bojovka plná napětí, nadšení a zábavy!

Vymyslete první vodítko, kterým svého drahého pozvete ven. Může to být cokoli – lísteček s první hádankou, která jej posune k cíli, malý dáreček, sladkost nebo třeba básnička. Tento vzkaz by v sobě měl ukrývat nějaké vodítko, díky kterému popojdete k prvnímu stanovišti.

Důležité: Hru si nezapomeňte užít! Netlačte na další postup, ale ani nenechte svého „soutěžícího“ dlouho tápat, když ztratí nit.

Kolik vás to bude stát?

Odpovědí je nic! Samozřejmě můžete ke každému stanovišti dodat drobnou odměnu ve formě maličké čokoládky či jiné radosti, avšak ve chvílích naprosté finanční krize jistě postačí i originální nápady, příjemné vyhlídky a milé vzkazy.

Hra na náhodu a osud

Přemýšleli jste někdy nad osudem? Věříte v něj? Anebo je podle vás vše jen dílem náhod?

Pokud nemáte dostatek času, abyste připravili propracovanou bojovku, co takhle začít jednoduchou, přesto velmi efektní hru se zajímavou pointou? Vezměte kus papíru a vyzvěte svého potenciálního partnera, aby vám pomohl napsat řadu náhodných čísel od 1 do 10. Kolik jich napíšete, je na vás. Čím více jich bude, tím bude rande delší, takže je dobré s tím počítat a nic nepodcenit ani nepřepálit.

A co dál? Podle tohoto seznamu se vydejte na první společnou cestu. Začít můžete náhodně – vybrat si levou nebo pravou stranu. Nejlepší je se rovnou partnera zeptat, zda je levák nebo pravák, případně mu dát na výběr. Zaprvé tím zjistíte, na kterou stranu zahnete jako první a zadruhé jej můžete chytit za ruku, kterou si zvolí. A vyrazte!

Pokud váš seznam vypadá například takto: 1, 5, 7, 5, 6, 3, 1 a partner je pravák, vyrazte na výlet a při první možnosti zahněte doprava. Pak ignorujte čtyři levé odbočky a vejděte až do páté. V dalším kroku počkejte na sedmou pravou, a tak dále, dokud nebude seznam dokončen.

Důležité: Jste na konci vaší první společné cesty, kterou vám určila náhoda? A není to náhodou osud? Možná je to právě vaše místo na první – osudový – polibek!

Kolik vás to bude stát?

Nic než nervozitu po celou cestu, která možné vede k opravdovému začátku vaší životní cesty.

Pomáhejte!

I pokud teď nemáte ani floka, můžete konat dobro, a tím zaujmout duši svého vyvoleného. Domluvte si úklidový den v psím útulku, slibte účast na dobrovolnické akci, přidejte se k sázečům stromků, nabídněte unavené tetě hlídání jejích pěti dětí na hřišti, zajděte sousedovi pomoct se sbíráním popadaných jablek do sadu… Přihlaste se prostě do jakékoli lokální aktivity podle toho, co víte, že by vás i potenciálního partnera mohlo bavit či těšit na srdci. Ukažte, kolik dobrého ve vás je a poznejte, zda je stejně naladěn i ten, s kým tužíte strávit nějaký ten kvalitní čas.

GANT, KARL LAGERFELD nebo Diesel. Prémiové značky nyní najdete v centru Prahy na jednom místě!28. 11. 2022

Kolik vás to bude stát?

Jak tušíte, ani v tomto případě vaše peněženka nezapláče. Naopak ale vytvoříte přidanou hodnotu někde jinde. A jako bonus poznáte, zda se k sobě se svým „rande“ opravdu hodíte. Na první dobrou může každý tvrdit cokoli o své lásce k opuštěným zvířatům, povaze, která nahrává sousedským vztahům nebo touze mít děti. Proč si neověřit tato tvrzení rovnou a oklikou, která důstojně obejde otázky typu: „Opravdu jsi otcovský/mateřský typ a máš děti rád(a)? Viď, že bys taky chtěl(a) zvířátko a nevadily by ti chlupy a úklid? Chodil(a) bys se mnou do lesa, anebo bys raději proseděl(a) den i u zubaře než v přírodě?“

Důležité: Nebojte se být hodní. Dnešní svět bohužel někdy přespříliš adoruje nafoukanost a sebestřednost. Jestliže ve vás chce váš potenciální partner vidět především chodící bankomat, beztak to není ten pravý. I když duši bolí odmítnutí, nebojte se ji prezentovat v jejím pravém světle. To nejhezčí totiž vzniká právě ve chvíli, kdy si dovolíte být opravdu hlavně člověkem a sami sebou.

Zdroj: Redakce