Vzdejte hold paelle! Ve Valencii nebo u vás doma
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: VisitValencia/ se svolením

Vzdejte hold paelle! Ve Valencii nebo u vás doma

Ochutnali jste někdy paellu? Pokud nikoliv, měli byste tento nedostatek okamžitě napravit! A kde jinde, než rovnou ve Valencii, tedy v regionu, odkud tento tradiční pokrm pochází. Právě Valencie je nejen místem, kde se 20. září již pět let slaví Světový den paelly, ale také místem, kde můžete poznávat ty nejrozmanitější chutě Španělska. A kdybyste náhodou už letošní Světový den paelly nestíhali oslavit přímo ve Valencii, můžete se oslav zúčastnit i z domova.
Redakce Redakce Autor
18. 9. 2022

Valencie, třetí největší město Španělska, možná není na vašem seznamu destinací snů. To ale neznamená, že byste ji tam neměli zařadit. Každý, kdo Valencii navštíví, si ji zamiluje. A pro milovníky gastronomie to platí dvojnásobně. Právě z tohoto regionu totiž pochází jeden z nejslavnějších španělských pokrmů oblíbených po celém světě. Mluvíme samozřejmě o paelle, na kterou však neexistuje univerzální recept.

Naopak lze říci, že každé městečko regionu, každá restaurace a dokonce i každá rodina má ten svůj „nejlepší“ recept. Příprava tradiční paelly je svébytným kulinářským uměním – podle jednoho do ní přijde maso kuřecí, podle jiného králičí, najdeme ale také varianty s fazolemi, hráškem nebo masovými kuličkami. A tak lze říci, že u každého stolu, ke kterému ve Valencii usednete, ochutnáte jinou, unikátní, paellu.

Oslava paelly u vás doma

Světový den paelly tak může být tou ideální příležitostí, jak se blíže seznámit s gastronomickým dědictvím Španělska. A vy se této akce můžete zúčastnit, aniž byste opustili svůj domov! Stačí připravit paellu podle svých představ, sdílet ji na sociálních sítích s hashtagem #worldpaelladay a pomoci tak tomuto univerzálnímu pokrmu stát se virálním.

S receptem si hlavu nelámejte, udělejte si ho podle svých představ! Jak už jsme naznačili, každý vám bude tvrdit, že právě jeho paella je ta pravá – tak proč by to nemohla být zrovna ta vaše? Bez ohledu na rozmanitost receptů a ingrediencí, paella překročila hranice a stala se jednou z nejuznávanějších mezinárodních pochoutek na planetě, takže nejdůležitější je oslavit ji celosvětově v její speciální den. Neváhejte se tedy připojit a nezapomeňte svou fotografii označit #worldpaelladay.

Foto: Spain's official tourism website

Valencie gastronomická

V samotné Valencii však nemusíte ochutnat pouze tento ikonický pokrm, neboť toho po gastronomické stránce nabízí mnohem více. Typickým dopoledním rituálem je zde například „esmorzaret“ tedy jakási dopolední svačinka, která může mít mnoho podob. Tradice se vyvinula z nutnosti občerstvit se při náročných sklizních. Těžká práce na polích a v sadech byla přerušena pouze vydatnými obloženými chleby podávanými v hospůdkách v blízkosti sklizně.

<Path> Sexy španělská krev! Vyrýsovaný model River Viiperi na žhavých fotografiích!Zdroj:

Dnes tato tradice pokračuje a stal se z ní opravdový rituál. Každý správný esmorzaret začíná předkrmem doprovázeným studeným pivem nebo vínem s limonádou zvaným vi amb llimonà. Následuje pořádný sendvič plněný různými masy, omeletami, smaženými vajíčky nebo čerstvou či nakládanou zeleninou. Už se vám sbíhají sliny? Po této vydatné svačině pak budete mít dostatek síly na to, objevovat krásy města. Valenci totiž nabízí spoustu zajímavého milovníkům historie, moderní architektury, ale také módy, designu a moderního umění.

Ať už do města vyrazíte za čímkoliv, jedno jisté, místní kuchyni se nevyhnete. A to je opravdu dobře, protože neochutnat místní pokrmy by byla opravdu velká škoda, město totiž dokáže něco nabídnout opravdu každému a na poli gastronomie to není výjimkou. Proto pro vás máme dobrou radu: nezapomeňte si zabalit ubrousek!

Foto: Spain's official tourism website
Zdroj: Spain's official tourism website, Valencia, the official website, VisitValencia

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii
KULTURA

Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii. Nyní jeho dílo „Na konci světa“ objevil internet

Autor: Irena Piloušková
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop