Koupel, jakou si užíval sám „císařpán“, a procházky jako na riviéře. Mariánské Lázně nabízejí dovolenou s puncem ryzího luxusu
Straight friendly
Zdroj: iStock

Koupel, jakou si užíval sám „císařpán“, a procházky jako na riviéře. Mariánské Lázně nabízejí dovolenou s puncem ryzího luxusu

Dny, kdy převažují letní teploty, doslova lákají k opuštění pracovního procesu. Ne každý si ale může dovolit jen tak sbalit kufry a na týden či dva zmizet do dáli, hor či k moři. Za tou správnou dovolenkovou atmosférou ale není nutné cestovat nijak daleko (a vlastně ani na dlouho, službu odvede i prodloužený víkend), bohatě postačí vydat se do l(L)ázní, konkrétně těch Mariánských…
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
21. 6. 2022

Při vyslovení termínu „lázně“ by někoho mohlo napadnout, že tímto směrem by měl zamířit jen v případě, že trpí nějakými zdravotními problémy. Nijak těžké by nebylo narazit také na názor, že lázně jsou určeny jen „lázeňským švihákům“ s poměrně dávným datem narození. Nic z toho ale není dál od pravdy. V Mariánských Lázních nejenže lze nasát tu pravou lázeňskou atmosféru, ale zároveň si tu každý může užít ryze moderní luxus a odpočinek, který v dnešní době nepochybně ocení úplně všichni – zejména pak ale ti, kdo jednoduše na pár dní touží vypnout a přijít na ryze prázdninové myšlenky. A na co vše mohou lázně, jež jsou součástí tzv. lázeňského trojúhelníku, nalákat?

<Path> To nej z Budapešti právě teďZdroj:

Skoro jako na riviéře…

Asi jen máloco symbolizuje dovolenou tolik jako procházka po promenádě. To je ovšem kratochvíle, kterou Mariánské Lázně mohou nabídnout i s přidanou hodnotou, promenovat se tu totiž lze přímo po kolonádě :-). Ta navíc platí za nejdelší kolonádu v Česku, sice není lemována palmami, zato vodní kulisu nabídne podobnou jako procházka po kterémkoliv pobřeží. Zdejší fontána je totiž jedním z klasických turistických lákadel – a to i díky pravidelné hudební (a světelné) produkci, díky níž je označována jako „zpívající“.  

Vzhledem k jedinečné parkové architektuře lze o Mariánských Lázních také bez nadsázky říci, že jsou malebným městem doslova předurčeným k relaxaci a odpočinku – příp. i k pikniku v trávě. A pokud by vám přeci jen scházel piknikový koš, rozhodně si dejte alespoň teplou lázeňskou oplatku. Tu pak můžete klidně i zapít něčím mnohem více netradičním než je káva – objevovat (a ochutnávat) lze v Mariánských Lázních hned na 40 pramenů, k nimž lze podnikat procházky a zároveň tak poznávat nejen centrum města, ale i jeho širší okolí.  To do puntíku platí např. o Kolonádě Ferdinandova pramene s nejstarším minerálním pramenem v „Mariánkách“ či o příjemné procházce k Lesnímu prameni nacházejícímu se nad městem.

Bez procedur nejsou lázně lázněmi

Faktem ale je, že i když procházka k pramenům zahrnující i obdivování architektury může být již sama o sobě docela příjemným únikem z jinak uspěchané každodennosti, aby byl relax kompletní, neměly by v itineráři scházet také nějaké lázeňské procedury. A není snad vhodnějšího místa, které člověka svou atmosférou vrátí do dob dávno minulých a kde se lázeňské kultuře oddat, než právě Mariánské Lázně.

Ensana Health Spa Hotels, tedy komplex koridorem propojených lázeňských domů, jež mají dnes podobu luxusních hotelů, ale i přesto si zachovaly svůj punc dávné a vznešené minulosti, pak musí doslova uchvátit úplně každého. V lázeňském hotelu Nové lázně je i dnes možné navštívit Římské lázně dochované v původním stavu z roku 1893, doslova speciální zážitek pak nabízí minerální koupel ve zdejší Královské či Císařské kabině, ty totiž ke své léčbě využívali jak anglický král Edward VII., tak i rakousko-uherský císař František Josef I.

K další části tohoto lázeňského komplexu se pak pojí i jedno prvenství – Mariiny lázně vybudované kolem Mariina pramene totiž již na počátku 19. století nabízely tzv. slatinnou koupel. Jeden ze zakladatelů Mariánských Lázní, dr. Nehr, pak slatinu (tedy speciální typ bahna s prokazatelně blahodárnými účinky při řešení revmatu a dalších nemocí pohybového aparátu) využíval také k zábalům rukou a nohou. A my si troufáme tvrdit, že tohle léčivé bahno docela solidně obalí i nervy…

Pobyt „all-in-one“

Pak je tu ale i varianta B. A ta zahrnuje pobyt tak říkajíc „all inclusive“, a to včetně „vlastního“ pramene. To v praktické rovině znamená, že pokud si chce člověk v Mariánských Lázních užívat absolutního dovolenkového luxusu, měl by zvolit např. ubytování v pětihvězdičkovém hotelu Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně, jenž se vedle zmiňovaného vlastního pramene pyšní také největším wellness  & medical centrem v Mariánských Lázních. Ti, kdo se právě zde ubytují, si pak mohou užívat čtveřici vyhřívaných bazénů (včetně jednoho venkovního, jediného ve městě), saunový svět a řadu dalších léčebných a kosmetických procedur. I když absolutní full servis jako by vybízel k neustálému lenošení, aktivní jedinci mohou využít zdejší fitness, jógu, nordic walking, Aquafit, strečink, bioenergetická cvičení apod.

Hotel ale nabízí také různé pobytové balíčky – na své si tedy přijdou např. milovníci/e golfu, ale také specificky muži nad 50 let, pro které je v nabídce balíček 50 PLUS – zdraví pro něj (což je nepochybně hodně progresivní krok vzhledem k faktu, že podobné wellness pobyty nezřídka stále stereotypně cílí jen na ženy). Rozhodně to ale neznamená, že by pobyt v hotelu Falkensteiner neměl co nabídnout mladší klientele.

<Path> 5 tipů, jak pracovat na vztahuZdroj:

Nadstandardní kvalita služeb, fantastická kuchyně a špičkový servis nepochybně nadchne i mladší generace a vzhledem k rozsáhlé nabídce wellness procedur se pobyt zde hodí např. i pro všechny, kdo jsou pracovně vytíženi tolik, že si nemohou dovolit delší dovolenou v zahraničí, ale zároveň by si rádi dopřáli pobyt dosahující kvalit špičkových zahraničních resortů.  

Pokud tedy plány na léto ještě nemáte jasné, nebo na klasické lenošení u moře jednoduše nenacházíte v nabitém diáři prostor, mohlo by pár dní strávených v Mariánských Lázních být tím pravým právě pro vás…

Zdroj: Redakce, Lokální destinační agentura KIS Mariánské Lázně s.r.o./spolupráce

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop