Dovolená na Gran Canarii není jen o párty. Procestovat můžete nádherné poklady ostrova, ze kterých budete mít husí kůži
Reportáž
Zdroj: Foto: se souhlasem Jana Witka

Dovolená na Gran Canarii není jen o párty. Procestovat můžete nádherné poklady ostrova, ze kterých budete mít husí kůži

Plánujete párty dovolenou v Maspalomas na ostrově Gran Canaria, ale i tak chcete vidět něco z ostrova a přivézt si pár skvělých fotek, které se budou vyjímat na sociálních sítích nebo ve vašem albu? V tomto článku přinášíme několik tipů, kam se na ostrově vydat.
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
27. 5. 2022

V našem hotelu Abora Buenaventura by Lopesan Group bylo pochopitelně k dostání několik zajímavých nabídek na výlety, které jsou organizované a často je doprovází průvodce, ale to není úplně náš šálek kávy, proto jsme se rozhodli si cestu sestavit po vlastní ose. I pro tento případ nám personál hotelu Abora Buenaventura velmi pomohl a nasměroval nás do jejich partnerské půjčovny aut, kde je taktéž z důvodu partnerství možné získat zajímavou slevu na pronájem auta. My jsme navíc dostali upgrade a místo „obyčejného“ sedanu jsme nakonec vyrazili v kabrioletu, který zážitek z celé cesty ještě více umocnil.

Níže najdete tipy na místa, která jsme stihli navštívit v rámci jednodenního výletu, ze kterého jsme si odnesli maximum zážitků.

Skrytý poklad Barranco de las Vacas

První zastávkou na našem jednodenním výletě byla nádherná rokle Barranco de las Vacas. Chcete-li mít fotky jako z Grand Canyonu nebo z Petry v Jordánsku, zde máte možnost navštívit menší verzi takového místa. Doporučujeme tam jet hned dopoledne, protože v té době tam jsou nejlepší světelné podmínky. Přes víkend můžete očekávat davy, my jsme tam byli během týdne a mnoho návštěvníků tam nebylo.

První zastávkou byla nádherná rokle Barranco de las Vacas
Foto: se souhlasem Jana Witka

El bufadero

Nechte se učarovat vlnami, které se rozbíjejí o hrany skalnatého pobřeží. Příroda si zde pohrála a vytvořila bazén, který je nádherný na pohled. S každou vlnou se vytvoří na jeho okraji dočasné vodopády a hladina tohoto bazénu neustále mění svou výšku podle toho, jak se zrovna naplňuje rozbouřenými vlnami, nicméně tohle místo není na koupání. Je nebezpečné se vůbec přiblížit k okraji bazénu, vlna vás může smést a mořské proudy by vás mohly o skály rozbít. O to kouzelnější to místo je. Překvapením pro nás byli krabi velcí jako dlaně dospělého muže, kteří na těchto skalnatých a těžko dostupných březích žijí.

Tohle místo je dost nebezpečné a při rozbouřeném moři se nedoporučuje k "bazénu" moc přibližovat
Foto: se souhlasem Jana Witka

Las Palmas

Co by to byl za výlet po ostrově, kdybychom nenavštívili jeho hlavní město a také největší město celých Kanárských ostrovů. Zajímalo nás hlavně historické centrum. Kouzelné uličky vybízely k prozkoumání a kupodivu vůbec nebyly plné turistů stejně jako náměstí Plaza de Santa Ana, kterému dominovala katedrála Metropolitana de Santa Ana de Canarias. Poobědvali jsme v restauraci na náměstíčku kousek od centra. Výjimečně jsme tedy vyměnili pohostinnost hotelu Abora Buenaventura by Lopesan, ovšem zaměstnanci ve službách po celém Španělsku jsou jedna báseň úplně všude. Těch úsměvů a milých slov jsme se nedočkali pouze v našem hotelu, ale úplně všude.

Zavítali jsme taktéž do hlavního města Las Palmas
Foto: se souhlasem Jana Witka

Teror

Posilněni jsme se vydali dál do hor. Skalnatá a měsíční krajina okolí Maspalomas byla rázem pryč a přišly nádherně zelené hory a jejich vesničky a města, které si i přes významný vliv turistického ruchu dokázaly udržet svůj autentický ráz. Prvním takovým městem byl Teror. Ničeho se nebojte, nikdo tam nikoho neterorizuje. Ve městě, pro které jsou typické nádherné zdobné balkony a tradiční španělská koloniální architektura, najdete baziliku, náměstí, ulici s kavárnami a kaskádovou fontánu ve schodech do svahu. Historie tohoto města sahá až do 15. století a je od té doby centrem náboženského života na ostrově.

Městečko Teror je důležitým duchovním místem celého ostrova
Foto: se souhlasem Jana Witka

Pico de las Nieves

Nejvyšší hora Gran Canaria nabízí neskutečné výhledy do všech světových stran na skály a hory roztodivných tvarů a při dobré viditelnosti také až na sousední ostrov Tenerife s nejvyšší horou Španělska Pico de Teide. Dobré je, že až na vrchol se dostanete autem. Přesto nezapomeňte na dobrou pevnou obuv, protože úplně nahoru se budete muset vyšplhat přes skalnatý terén. My jsme odsud krásně viděli i naše letovisko Maspalomas a proslulé písečné duny.

Vystoupali jsme také na nejvyšší vrchol Pico de las Nieves
Foto: se souhlasem Jana Witka

Tejeda

Město, které nám svými výhledy vyrazilo dech. Bílé domy, červené střechy, balkony s květinami, náměstí s terasou a kostel. Opět nás potěšilo, jak pohostinní místní byli. Pokud jste fanoušky zmrzlin netradičních chutí, v místní cukrárně můžete ochutnat zmrzlinu s příchutí uzené bílé čokolády.

Další nádhernou zastávku tvořilo městečko Tejeda
Foto: se souhlasem Jana Witka

Mirador del Balcón

Den se již blížil ke konci a na toto turistické místo jsme dorazili právě včas, abychom viděli dechberoucí západ slunce. Těžko říct, zda jsme měli štěstí, ale opět jsme nenarazili na žádné davy lidí, byla tu jen skupinka mladých Španělů. Užívali jsme si výhled na oceán a na protější ostrov Tenerife, za který slunce zapadalo a krásně tak do horizontu vykreslilo nejvyšší horu Španělska Pico de Teide (3 718 m).

Zvládli jsme i společnou fotku
Foto: se souhlasem Jana Witka

Puerto de Mogán

Ne nadarmo se tomuto přístavnímu městu říká „kanárské Benátky“. Pokud hledáte romantickou tečku, zde jste na správném místě. Největší kouzlo má město při západu slunce, takže ideální na večeři v marině. Při procházce po náměstí jsme spatřili živou hudbu, kde se k tanci přidávali jak místní, tak turisté z restaurací okolo. Po výborné večeři jsme se vydali nazpět do našeho letoviska Maspalomas, které bylo vzdáleno asi 25 minut jízdy autem.

Výlet jsme zakončili v nádherném městečku Puerto de Mogán
Foto: iStock

Jak už bylo zmíněno, na výlet jsme vyrazili kabrioletem T-Roc od Volkswagenu, díky kterému jsme si užívali výhledy na hory, skály a vodní nádrže v centrální části ostrova. Klikaté cesty poskytují několik vyhlídek, kde se dalo s autem zastavit a pokochat se pohledy na oceán nebo na přírodu a hory. Vegetace bujela a kvetla. Nezapomeňte se však dobře namazat opalovacím krémem, zvlášť pokud si půjčíte auto bez střechy. Pokud vám nedělají dobře serpentiny a klikaté cesty, určitě si vezměte i kinedryl.

<Path> Cestovatel Ladislav Zibura: „Zážitků z cest mám mnoho. Jednou jsem v přesvědčení, že jdu na narozeninovou oslavu, zavítal omylem na pohřeb”Zdroj: Jan Witek

Celkově to byl výlet nabitý krásnými místy a nemůžeme se dočkat, až se vrátíme na ostrov zpět a prozkoumáme jeho další divy! A co vy, taky se vydáte? Zajímavou příležitostí může být třeba Winter Pride Maspalomas, který se koná v listopadu. Pokud můžeme doporučit, vyrazte do některého z hotelů ze skupiny Lopesan, nabízí totiž výborný poměr cena/výkon.

Přímo v Maspalomas má skupina několik hotelů pro ty, kteří se chtějí pořádně rozšoupnout a jsou zvyklí na vysoký standard, ale i hotely, které se o vás příjemně postarají, ale neutratíte za ně majlant. Tak třeba se v jednom z nich v zimě potkáme!

Zdroj: Jan Witek, Richard Blahut

Populární
články

Celý život se hnát kupředu a pak ani nemít čas na drobné radosti? To dnešní mladí lidé nechtějí
LIDÉ

Mileniálové odmítají žít jako „křečci v kole“. Jejich řešením nesmyslnosti tvrdé práce je „měkký život“, jenž se vrací k dávným hodnotám

Autor: Mirka Dobešová
Budou roušky opět „v kurzu“?
LIDÉ

Jak bude vypadat příští pandemie? Přijít může dřív, než si myslíme, varují vědci

Autor: Martin Lyko
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Učitelka mu nejen nepomohla situaci zvládnout, ještě přilila olej do ohně
LIDÉ

„Doufám, že jednou naše školství dojde do bodu, kdy učitelé budou umět pracovat s dětmi, jako jsem byl já. Mám trauma,“ říká mladík

Autor: Irena Piloušková
Zásnuby jsou sice romantická záležitost, na sociální sítě ale informace o vašem vztahu nepatří
STYL

Proč nepatří milostný status na sociální sítě aneb 8 věcí, které byste podle expertů neměli sdílet online

Autor: Martin Lyko
Udělat si sem tam nějaký rituál nebo meditaci ničemu neškodí, pozor byste si měli dát ale na to, když vás někdo přesvědčuje o vaší důležitosti pro celý svět
TĚLO & MYSL

Esoterika je jako droga. Při výjimečném použití vás nakopne, dlouhodobé „užívání“ vám ale může zničit život

Autor: Michal Černý
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Řada mužů trpí duševními problémy, ale z mnoha důvodů nevyhledá pomoc
LIDÉ

„Muži se bojí projevit slabost. Než jsem šel na terapii, 10 let jsem trpěl,“ popisuje Adam. Obával se i nálepky „cvoka“

Autor: Mirka Dobešová
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko

E-Shop