Maspalomas Pride – festival plný tance a nevšedních zážitků
Reportáž
Zdroj: Foto: se souhlasem Jana Witka

Maspalomas Pride – festival plný tance a nevšedních zážitků

Milí a duhoví čtenáři, jak jsme slíbili, přinášíme vám další report přímo z místa činu. Nebo činů? Jak dny postupují a Pride pokračuje v neutuchajícím bouřlivém proudu, i poslední introverti zapomněli na jakýkoliv stud.
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
16. 5. 2022

Po dvou dnech jsme se přesunuli do resortu rovněž ze sítě Lopesan a to do hotelu Abora Continental by Lopesan Hotels, který se nachází blíž Yumbo Centra a je také téměř hned u pláže. Kromě úžasné polohy přišel vhod i pobyt formou all-inclusive. Jídlo bylo k dostání nepřetržitě, takže pokud z jakéhokoliv důvodu nestihnete snídani, situaci vždy zachrání snack bar. Jelikož je síť Lopesan velice oblíbená mezi gayi, nikoho nepřekvapí, že je síť také jedním z partnerů celé události Maspalomas Pride by Freedom.

„Please disturb“

Jak tedy pokračoval Pride dál? Celý koncept zdejšího festivalu spočívá v party. Proto se zde sjíždí lidé z celého světa. Nečekejte žádný vzdělávací program. 10 dní trvající oslava hrdosti je doplněna o souběžné události, jako třeba plavby lodí při západu slunce nebo tématické bazénové party. Z nejzajímavějších bychom zmínili čtvrteční Wet & Hairy – Official Bear Party určená chlupatější části naší LGBTQ+ komunity. Zkrátka nepřišly ani ženy, které mohly navštívit páteční Women's Pool Party. Některé události jsou dokonce doplněny o “cruising area”. V Maspalomas najdete také hotely nabízející svým klientům dokonce “Please disturb” visačky, které si můžete zavěsit na kliku a znamená to, že si přejete být “vyrušeni” nebo lépe řečeno “vzrušeni” jinými ubytovanými gayi v hotelu.

Bylo na čase, abychom kromě hlavní stage navštívili i okolní bary, kterých je nespočet. V Ricky's kabaretu byly každý den drag queens, které bavily svým smyslem pro humor stejně tak jako Chez Funny Boys v baru o patro výš. Milovníci karaoke mohli zavítat do Kelly's karaoke baru. Velmi oblíbenými místy byly bary Mykonos a Mantrix. Pro disko hity byl nejlepší bar Kiki, který byl plný britských hostů.

Z tanečníků jste doslova nemohli spustit oči
Foto: se souhlasem Jana Witka

Solo cestovatel? Bez problému!

Nenechte se odradit, pokud uvažujete, že byste na akci vyrazili, ale nemáte s kým. I jako solo cestovatel máte hodně příležitostí, jak se zabavit nebo seznámit. Maspalomas Pride by Freedom je ideální na vytvoření přátelství s lidmi z různých koutů světa. Některá seznámení mohou probíhat přímo v davu pod pódiem, když sledujete sexy gogo tanečníky a nemůžete z nich spustit oči, tančíte do rytmu hudby a v tom se někdo jen tak letmo dotkne vaší ruky. Nevadí to, pokračujete v tanci a unášíte se dál. Otočíte se a zjistíte, že kluk za vámi je možná stejně sexy jako tanečník na pódiu. Co bylo dál, už je historie.

<Path> Svůj den hrdosti konečně oslavili i heterosexuálové. Heterosexual Pride Day byl hitem na Twitteru a ironií a sarkasmem se to tam jen hemžiloZdroj:

Každý večer se opakuje stejný scénář, party na hlavním pódiu, party na ulici mezi bary, party v dalších klubech a snídaně na hotelu při cestě z party. Jízda to je divoká, spánku málo a zážitků hodně. Odnášíme si také nová přátelství ať už s Čechy, které jsme poznali v hotelu Abora Continental, když jsme se unavení potkali ve Snack baru, nebo mezinárodní přátelství z centra dění přímo na Pride.

A jaký byl samotný sobotní průvod? Sledujte dále náš webový magazín a dozvíte se víc. Sledujte nás i na sociálních sítích, kde je k vidění také vizuální materiál.

První reportáž z Maspalomas Pride by Freedom najdete ZDE.

Zdroj: Jan Witek, Richard Blahut

Populární
články

E-Shop