Maspalomas na Kanárských ostrovech – místo, kde jsou heterosexuálové menšinou
Reportáž
Zdroj: Foto: se souhlasem Jana Witka

Maspalomas na Kanárských ostrovech – místo, kde jsou heterosexuálové menšinou

Po nějakém čase jsme se opět vydali prozkoumat Kanárské ostrovy, konkrétně letovisko Maspalomas, kde se aktuálně koná letní pride. Teplejší akci budete hledat jen stěží.
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
12. 5. 2022

Tak jsme tady! Po dlouhých 2 letech se v Maspalomas na Kanárských ostrovech koná letní a nijak omezený Maspalomas Pride a jediný český gay magazín LUI u toho nesmí chybět, protože se jedná o jednu z nejhlavnějších událostí LGBTQ+ komunity v celé Evropě. Nechte se tedy s námi vtáhnout do víru dění.

Slunce, písek, duny…

Festival se koná od 5.5.-15.5., my se ale programu účastníme až od pondělí 9.5. večer. Naše první dojmy samozřejmě pochází z hotelu, kde veškeré služby a péče byla nad naše očekávání. Naše kufry si vyzvedli ještě dřív, než jsme stačili vejít do lobby a byly na náš pokoj doneseny zvlášť. V designovém pokoji Hotelu Faro, a Lopesan Collection Hotel bylo vše, co dva unavení cestovatelé potřebovali – víno jako welcome drink, čokoládová bonboniéra jako pozornost hotelu, kosmetika značky Rituals speciálně pro hotely Lopesan a neskutečně pohodlná postel, která přišla vhod po dlouhém letu (a také po následující party).

Srdcem místního gay života je Yumbo Center a tam jsme také v pondělí večer vyrazili. Byly tam tisíce lidí, převážně mužů, ale také žen, mladých i starších. Klub vedle klubu měl nějaký program pro gaye, v některých vystupují travesti umělkyně, jinde se jen tančí. Na náměstí jsou bary, kde seděly především starší ženy, které vyloženě bavilo celou scénu sledovat.

<Path> Nový typ dovolené pro gaye a lesby! Představujeme vám projekt Sports IslandZdroj:

Byli jsme na místě, kde být gayem bylo tak normální, že být heterosexuálem bylo vyloženě zvláštní. Uprostřed Yumba je po čas pridu podium, kde se odehrává hlavní program. Známé i méně známé drag queens, ale hlavně DJové, skvělá hudba a sexy gogo tanečníci. Pod podiem se rozprostíral dav gayů, kteří si užívali každý moment. Účastníci byli ze všech možných zemí a tak nebylo překvapením, když jsme tam potkali i naše známé z Prahy. Takhle to tady jede každý den!

Když skončil program na hlavním pódiu, party se přesunula do dalších míst Yumba a tančilo se mezi bary přímo na ulici. Někteří se ale vydali do temnějších míst Yumba a schovali se v Bunkru, kde se většina řídí heslem „co se stane v Maspalomas, zůstane v Maspalomas“. Další dobrodružství pro některé pokračovalo i mezi dunami dál od veškeré hlasité muziky. Po náročné noci (a ránu), bylo úžasné vrátit se zpátky na základnu do hotelu Faro, a Lopesan Collection, kde jsme mohli nabrat síly na další party.

Vyrazili jsme na střechu hotelu, odkud jsou dehberoucí výhledy do okolí
Foto: se souhlasem Jana Witka

Klimatické podmínky Kanárských ostrovů předurčují toto místo k pořádání „nejteplejší“ události roku celé Evropy. Maspalomas Pride by Freedom nabízí jak placený program, mezi které patří speciální plavby nebo pool party, ale také program zdarma, který je přímo v centru Yumbo, kde jsme zatím byli my. Ta nejdůležitější část programu je ale stále před námi a tou je sobotní průvod, na který se neskutečně těšíme. Sledujte tedy náš instagram (@luimagprague), pokud si nechcete nechat ujít stories přímo z místa. Další report již brzy!

Zdroj: Jan Witek, Richard Blahut

Populární
články

E-Shop