Jarní Madrid stojí za návštěvu! Tu si navíc můžete vyzkoušet „nanečisto“ virtuálně
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: iStock

Jarní Madrid stojí za návštěvu! Tu si navíc můžete vyzkoušet „nanečisto“ virtuálně

Počasí nám dává najevo, že jaro už klepe na dveře. Přes den nám teploty příjemně stoupají, slunce svítí a sněženky se derou na svět. Jenže přes noc přichází mrazíky a sníh nás možná také ještě čeká. Tak proč se spokojit s pouhým klepáním na dveře, když můžete vyrazit tam, kde jaro už vtrhlo do dveří! Mluvíme samozřejmě o španělské metropoli – Madrid patří totiž v jarních měsících i díky příznivým teplotám mezi ideální destinace. Co ve městě navštívit a jak prožít svůj madridský pobyt nanečisto?
Ondřej Josef Kubáček Ondřej Josef Kubáček Autor
7. 3. 2022

Pro španělské destinace máme prostě v redakci slabost! Zvali jsme vás na festivaly v Katalánsku, za Gaudího architekturou do Barcelony i za uměním do vesničky Genalguacil. Nápadů ale máme pořád mnoho, a tak vám tentokrát nabídneme hlavní město v srdci Španělska – královský Madrid. V březnu si zde můžete vychutnat až příjemných 16 stupňů a v dubnu klidně i 20 stupňů. A to už na prohřátí po zimě bez zbytečného teplotního šoku stačí. Navíc si město vychutnáte bez návalu turistů, kteří sem vyráží hlavně v letních měsících.

<Path> Obohacující, nádherná a hlavně udržitelná Taková je návštěva Barcelony!Zdroj: OFICINA ESPAÑOLA DE TURISMO, BARCELONA TURISME, FEMTURISME

Jarní měsíce jsou navíc ideální pro poznávání místních památek, španělské kultury a hlavně gastronomie bez zbytečného horka. A Madrid může nabídnout tolik, že vám jedna návštěva stačit nebude. Jak už bylo zmíněno, jde o město královské. Jedním z důkazů tohoto tvrzení je Palacio Real – královský palác s více než třemi tisíci místností, který je nejrozlehlejším královským sídlem v Evropě. Současná královská rodina v čele s charizmatickým Felipem VI. a královnou Letizií, bývalou novinářkou, však palác využívá pouze pro státní příležitosti. I proto je Palacio Real přístupný veřejnosti.

Pokud patříte k obdivovatelům různých projevů architektury, neměli byste si nechat ujít madridské architektonické skvosty. Mezi ně patří například budova Metropolis ve francouzském historizujícím stylu na nároží ulic Calle Alcalá a Gran Vía, která je jednou z nejfotografovanějších budov ve městě. Milovníci brutalistní architektury pak ocení budovu Las Torres Blancas, doslova Bílé věže. Ta je unikátní ukázkou organického brutalismu z roku 1969 a najdete ji na Avenida América. Pomyslný protipól historického centra pak tvoří čtveřice současných výškových budov Las Cuatro Torres patřící k nejvyšším budovám ve Španělsku.

Madrid je ale také místem, kam můžete vyrazit za gastronomií. Místní malé restaurace a tapas bary jsou perfektním místem, kde se blíže seznámit s tradiční španělskou kuchyní. A pokud se tapas nemůžete nabažit, tak věřte, že zde není tapas jídlem, ale životním stylem! Nikdy nemůžete sníst „až příliš“ tapas. A i kdyby… Na některé ze zahrádek prosvícených jarním sluncem a se sklenkou v ruce vám to vadit nebude. Navíc zde zapomenete i na všechny trable. A to už stojí za vyzkoušení!

Když už jsme u toho zkoušení, stojí za zmínku fakt, že od letošního roku si Madrid můžete prohlédnout tak trochu nanečisto. Město totiž spustilo speciální webové stránky nabízející virtuální prohlídku Madridu. Prohlédnout si můžete slavné náměstí Plaza Mayor s jednotnými fasádami a podloubím, vychutnáte si večerní výhled na most Puente de Segovia nebo si projdete sály zmiňovaného královského paláce.

<Path> Na letišti již nestačí „jen“ doprava, je třeba zábava a služby. Jak pražské letiště následuje světový trend tzv. „airport city“?Zdroj: POP, aerotropolisbusinessconcepts.aero

U vybraných míst kromě prohlídky najdete i praktické odkazy na webové stránky nebo předprodej vstupenek. Pokud byste si s ovládáním virtuální prohlídky nevěděli rady, můžete si i zamluvit termín a přes Zoom se spojit s někým z turistického centra, kdo vám vše ochotně vysvětlí. Další tipy pak najdete přímo na webu Oficina Española de Turismo. Nakonec ale stejně zjistíte, že Madrid virtuálně vám stačit nebude. Až některá místa navštívíte skrze webový portál, touha po koupi letenek bude neúnosná. Klidně se jí poddejte – zasloužíte si to!

Foto: Oficina Española de Turismo
Zdroj: Oficina Española de Turismo, Experiencias Virtuales Asistidas de Madrid

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii
KULTURA

Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii. Nyní jeho dílo „Na konci světa“ objevil internet

Autor: Irena Piloušková
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop