Jarní Madrid stojí za návštěvu! Tu si navíc můžete vyzkoušet „nanečisto“ virtuálně

Počasí nám dává najevo, že jaro už klepe na dveře. Přes den nám teploty příjemně stoupají, slunce svítí a sněženky se derou na svět. Jenže přes noc přichází mrazíky a sníh nás možná také ještě čeká. Tak proč se spokojit s pouhým klepáním na dveře, když můžete vyrazit tam, kde jaro už vtrhlo do dveří! Mluvíme samozřejmě o španělské metropoli – Madrid patří totiž v jarních měsících i díky příznivým teplotám mezi ideální destinace. Co ve městě navštívit a jak prožít svůj madridský pobyt nanečisto?

Pro španělské destinace máme prostě v redakci slabost! Zvali jsme vás na festivaly v Katalánsku, za Gaudího architekturou do Barcelony i za uměním do vesničky Genalguacil. Nápadů ale máme pořád mnoho, a tak vám tentokrát nabídneme hlavní město v srdci Španělska – královský Madrid. V březnu si zde můžete vychutnat až příjemných 16 stupňů a v dubnu klidně i 20 stupňů. A to už na prohřátí po zimě bez zbytečného teplotního šoku stačí. Navíc si město vychutnáte bez návalu turistů, kteří sem vyráží hlavně v letních měsících.

Další vydání komediálního kabaretu The Gay Agenda se blíží. Vyhrajte lístky s magazínem LUI1. 6. 2022

Jarní měsíce jsou navíc ideální pro poznávání místních památek, španělské kultury a hlavně gastronomie bez zbytečného horka. A Madrid může nabídnout tolik, že vám jedna návštěva stačit nebude. Jak už bylo zmíněno, jde o město královské. Jedním z důkazů tohoto tvrzení je Palacio Real – královský palác s více než třemi tisíci místností, který je nejrozlehlejším královským sídlem v Evropě. Současná královská rodina v čele s charizmatickým Felipem VI. a královnou Letizií, bývalou novinářkou, však palác využívá pouze pro státní příležitosti. I proto je Palacio Real přístupný veřejnosti.

Pokud patříte k obdivovatelům různých projevů architektury, neměli byste si nechat ujít madridské architektonické skvosty. Mezi ně patří například budova Metropolis ve francouzském historizujícím stylu na nároží ulic Calle Alcalá a Gran Vía, která je jednou z nejfotografovanějších budov ve městě. Milovníci brutalistní architektury pak ocení budovu Las Torres Blancas, doslova Bílé věže. Ta je unikátní ukázkou organického brutalismu z roku 1969 a najdete ji na Avenida América. Pomyslný protipól historického centra pak tvoří čtveřice současných výškových budov Las Cuatro Torres patřící k nejvyšším budovám ve Španělsku.

Madrid je ale také místem, kam můžete vyrazit za gastronomií. Místní malé restaurace a tapas bary jsou perfektním místem, kde se blíže seznámit s tradiční španělskou kuchyní. A pokud se tapas nemůžete nabažit, tak věřte, že zde není tapas jídlem, ale životním stylem! Nikdy nemůžete sníst „až příliš“ tapas. A i kdyby… Na některé ze zahrádek prosvícených jarním sluncem a se sklenkou v ruce vám to vadit nebude. Navíc zde zapomenete i na všechny trable. A to už stojí za vyzkoušení!

Když už jsme u toho zkoušení, stojí za zmínku fakt, že od letošního roku si Madrid můžete prohlédnout tak trochu nanečisto. Město totiž spustilo speciální webové stránky nabízející virtuální prohlídku Madridu. Prohlédnout si můžete slavné náměstí Plaza Mayor s jednotnými fasádami a podloubím, vychutnáte si večerní výhled na most Puente de Segovia nebo si projdete sály zmiňovaného královského paláce.

Za nabubřelost mileniálů může generace rodičů. Je odpovědností společnosti přizpůsobit se jejich potřebám, myslí si známý odborník9. 3. 2022

U vybraných míst kromě prohlídky najdete i praktické odkazy na webové stránky nebo předprodej vstupenek. Pokud byste si s ovládáním virtuální prohlídky nevěděli rady, můžete si i zamluvit termín a přes Zoom se spojit s někým z turistického centra, kdo vám vše ochotně vysvětlí. Další tipy pak najdete přímo na webu Oficina Española de Turismo. Nakonec ale stejně zjistíte, že Madrid virtuálně vám stačit nebude. Až některá místa navštívíte skrze webový portál, touha po koupi letenek bude neúnosná. Klidně se jí poddejte – zasloužíte si to!

Foto: Oficina Española de Turismo
Zdroj: Oficina Española de Turismo, Experiencias Virtuales Asistidas de Madrid