V Peci pod Sněžkou vyrostl architektonický skvost. Grand Hotel Hradec sází na top kvalitu a sepětí s přírodou
Straight friendly
Zdroj: Foto: se souhlasem Grand Hotelu Hradec

V Peci pod Sněžkou vyrostl architektonický skvost. Grand Hotel Hradec sází na top kvalitu a sepětí s přírodou

Oblíbili jste si Krkonoše, chcete si užít to nejlepší, ale provařeného Špindlu už máte dost? Vypravte se do Pece pod Sněžkou, která v posledních letech zažívá opravdový boom. Turisty už tam nelákají pouze okolní kopce, ale také nadčasová architektura a zážitková gastronomie. Přímo na úpatí našeho nejvyššího vrcholu najdete novostavbu Grand Hotelu Hradec, který je symbolem toho, že Pec dokáže přitáhnout i tu nejnáročnější klientelu. V tomto hotelu postaveném ve funkcionalistickém stylu si zakládají na kvalitě a současně na úzkém sepětí s přírodou. Mix těchto hodnot přináší hostům služby, které snesou srovnání s nejlepšími alpskými středisky.
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
28. 3. 2022
Dvoupatrový Sněžka Royal Penthouse disponuje plochou 155 m2
Foto: se souhlasem Grand Hotelu Hradec

Hotelu, který je citlivě zasazený do okolní krajiny, dominují slivenecký mramor, opalovaný modřín a dubové fošny. Architekti z pražského studia Mimolimit, kteří tuto stavbu navrhli, vsadili na ušlechtilé přírodní materiály, čisté linie a uměřenost a ozvláštnili ji pozoruhodnými detaily, které můžete obdivovat na každém kroku. Každý ze 68 nadstandardně velkých pokojů nabízí spoustu pohodlí i luxusní koupelny obložené břidlicí. Hostům je k dispozici také špičkové wellness centrum s moderními saunami, velkou vířivkou či Kneippovým chodníkem.

Pec pod Sněžkou na maximum

Pro nejnáročnější klientelu je připraven dvoupatrový Sněžka Royal Penthouse se vskutku velkorysou obytnou plochou 155 m2. Nabízí tři luxusní pokoje, tři koupelny, dvě otevřené terasy s výhledem na Studniční horu, vlastní relaxační vířivku, samostatný vchod a vlastní servis, který mimo jiné zahrnuje stálou péči portýra, jenž je k dispozici v režimu 24/7. Prostorná postel v hlavní ložnici nad obývacím pokojem je ze tří stran otevřená okolní přírodě, od které vás dělí jen stěny z tvrzeného skla. Vychutnejte si sklenku kvalitního šampaňského před dechberoucími panoramaty.

Vynikající kuchyně a kvalitní pití

Na své si přijdou i fandové zážitkové gastronomie. Hotelová restaurace Meat & Meet už si vysloužila uznání přísných gastrokritiků. V hotelové restauraci se rozhodně nebojí experimentovat s fermentací, nakládáním, uzením, případně metodou pomalého vaření. Všechny tyto postupy zvýrazňují a vyzdvihují finální chuť jednotlivých jídel připravovaných z čerstvých lokálních surovin.

<Path> Užijte si krásy Jižních Čech v luxusním Hotelu Florian PalaceZdroj: Hotel Florián

Precizní párování pokrmů s víny má na starosti zkušený someliér. Víno si můžete vychutnat v přilehlé designové vinotéce, jež je vybavena speciály z celého světa včetně vín šumivých, mezi nimiž nechybí třeba Pierre Goubillard Réserve Premier Cru, Ruinart de Ruinart Brut Champagne, ale především L’Or De Vix Cristaux z vinařství Champagne André Beaufort. Tento unikát mezi šumivými víny obsahuje krystaly drahých kamenů, které dodávají vínu specifickou chuť a energii. Tento speciál najdete jen a pouze ve vinotéce Grand Hotelu Hradec.

Zkrátka nepřijdou ani milovníci nočního života, pro něž je k dispozici hotelový bar, kde mistři barmani každý den míchají luxusní signature drinky. Pro speciální příležitosti lze využít také privátního salonku. Nejen za hezkého počasí můžete využít i prostornou venkovní terasu přiléhající k restauraci. V zimě je velkým zážitkem lobby s hořícím krbem.

Nejen relaxace, ale i skvělé místo pro pracovní setkání

Jediný grandhotel pod Sněžkou není jen klasickou dovolenkovou destinací. K dispozici jsou tu také špičkové konferenční prostory s kapacitou až 180 osob, které nabízejí možnost pořádat nejrůznější školení, konference, obchodní jednání, veřejné projekce, workshopy či soukromé oslavy. Samozřejmostí je i moderní technické vybavení, takže není potřeba nic dovážet.

Z ložnice je nádherný výhled do okolí
Foto: se souhlasem Grand Hotelu Hradec

Cestujte udržitelně

Budova hotelu je unikátně vytápěna dvaceti geotermálními vrty a využívá rekuperaci, za což si vysloužila ekologické ocenění Ministerstva pro místní rozvoj České republiky za „moderní a energeticky soběstačnou budovu“.

Na závěr bychom rádi dodali, že v Krkonoších zkrátka vysvitla nová hvězda. Mnohem lepší než si o ní jen číst je ji skutečně zažít. Přijeďte do Pece vyzkoušet jediný grandhotel pod Sněžkou i vy, věříme, že nebudete litovat.

Zdroj: Jan Witek, GHH

Populární
články

Volně k použití kdykoliv a kdekoliv?
HOT!

„Volně k použití“ aneb nový sex-trend s prvky fetiše. Prý je vzrušující, ovšem balancuje na hraně znásilnění

Autor: Mirka Dobešová
Mnoho z těch, kdo jsou donuceni podstoupit nelidské praktiky v ruských „nápravných“ centrech, nedokáže o svých zážitkých promluvit
AKTUALITY

„Nutili mě vykastrovat prase“, popisuje trans žena praktiky, kterým musela čelit během tzv. konverzní terapie v ruském „nápravném“ zařízení

Autor: Martin Lyko
Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt
TĚLO & MYSL

Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt

Autor: Irena Piloušková
Převlékání mužů za ženy bylo v Londýně 18. století docela běžné
LIDÉ

Princezna Serafína nepatřila do královské rodiny, jako drag queen se ale vepsala do historie. Jaká byla britská gay kultura 18. století?

Autor: Mirka Dobešová
Petr Kavrentzis vedle svého nápadu
LIDÉ

„Projekt vznikal ‚odspodu‘, od zaměstnanců. Pro finance jsme sahali do rezerv,“ prozrazuje o výrobě duhového auta Enyaq Respectline autor nápadu ze Škoda Auto

Autor: Martin Lyko
Panoramatický vlak Bernina Express u ledovce Morteratsch. © Rhätische Bahn
Travel Trends 2023

Váháte, kam na pozdní letní dovolenou? Zde je několik důvodů, proč byste měli jet do Švýcarska

Autor: Michal Černý
Asexuálové skutečně nejsou emočně plošší
HOT!

Co jste nevěděli o asexuálech a báli jste se zeptat: Mohou prožít pocit, že je někdo přitahuje? Masturbují? A jaké mýty kolují?

Autor: Irena Piloušková
HIV+ diagnóza nemusí být překážkou pro zplození potomka "tradiční" cestou – ilustrační foto
LIDÉ

HIV pozitivní tatínek Jonáš (35): „Byli jsme překvapení, že můžeme mít normálně děti,“ přiznává. Nečekaná diagnóza mu v životě pomohla

Autor: Martin Lyko
Větší sexuální výdrž, lepší výkon a vyšší prožitek - to prý zaručí injakulace
HOT!

Nový sexuální trend: injakulace. Co byste o ní měli vědět a proč díky ní prožijete netušené potěšení?

Autor: Mirka Dobešová
Se surogátní matkou Chelsea to bylo pro Lukáše a Jakuba perfektní spojení, které si od začátku sedlo
LIDÉ

Dva tátové Jakub a Lukáš: Naše rodina je sice netradiční, pro nás je ale normální. Pro naše děti uděláme první poslední

Autor: Irena Piloušková

E-Shop