Další seriálový hit hlásí možný návrat. Dočkají se i Zoufalé manželky svého pokračování?

Mezi milovníky (možná spíše milovnicemi) televizních seriálů nepochybně není nikdo, kdo by nikdy neslyšel o čtveřici kamarádek z Wisteria Lane. Zoufalé manželky v době, kdy byly v premiéře vysílány, patřily mezi skutečné seriálové hity. A jak je v poslední době zvykem, na úspěch (a třeba i finanční zisky…) je namístě navázat. Zdá se tedy, že ani „Zoufalky“ by nemusely být výjimkou a také ony by se mohly dočkat dalších příběhů…

Fenomenální seriálový úspěch

Zoufalé manželky byly vysílány v letech 2004-2012 a staly se seriálem, který se do televizní historie mj. vepsal největším počtem hlavních ženských rolí (celkem v něm vystoupilo na 180 výrazných ženských postav/hereček). Seriál z pera Marca Cherryho se stal ve své době naprostým fenoménem a jen v rámci první sezony získal šest ze sedmi cen Emmy. Po osmi sezónách se sice diváci dočkali toho, že všechny obyvatelky fiktivního předměstí se po řadě dramat, skandálů a afér dočkaly vlastního happy endu, ne vše ale bylo uzavřeno tak, aby tvůrci nyní neměli kde navázat. A na základě čeho lze usuzovat, že se Zoufalé manželky na televizní obrazovky opět vrátí?

Horké dny s sebou přináší propocené oblečení. Jde to ale i bez „koláčů“18. 7. 2022

Na oficiálním twitterovém účtu seriálu, Desperate Housewives, se 31. prosince objevil tajemný tweet, jehož součástí je zbrusu nová fotografie všech čtyř původních postav, jimž po boku stojí i jejich pátá kamarádka, Katherine Mayfair (Dana Delany), která se objevila až v závěru seriálu. Snímek je pak prakticky totožný jako všechny předchozí fotografie, které byly pořizovány při příležitosti propagace každé nové sezony. Popisek byl pak docela stručný: „Zoufale čekáme na rok 2022“. Na tom by ještě nemuselo být nic tak světoborného, jak ale doplňuje portál Gaytimes, Twitter seriálu byl od jeho ukončení aktivní jen velmi minimálně, v roce 2020 pak vyšel jediný tweet a v roce 2021 byla tato zmiňovaná aktualizace teprve sedmá. Účet je přitom běžně používán k propagaci jiných pořadů z produkce stanice ABC nebo ke vzpomínkám na různé momenty z toho, co již bylo odvysíláno. Není tedy divu, že fanoušci jsou na nohou.

Ukončené příběhy, nebo ne?

Je přitom docela pravděpodobné, že původní herecké obsazení by na účast v pokračování kývlo. Zatímco o filmu totiž nikdo z hereček/herců nechtěl ani slyšet – a odmítavě se vyjádřil třeba i představitel Toma Scava, Doug Scavant, či Eva Longoria, která hrála Gabrielle Solis. Právě ona naopak přivítala myšlenku na nové díly seriálu. „Budu první, kdo bude mít zájem,“ uvedla v souvislosti s možností znovuobnovení Zoufalých manželek v nedávném rozhlasovém pořadu Radio Times Longoria. „Myslím, že seriál skončil tím, že Gabrielle odešla založit svůj vlastní podnik. Ráda bych tedy viděla, jak na tomto byznysu zapracovala,“ uvedla také s tím, že její osud by mohl být podobný třeba podnikání Kris Jenner.

Příběh Gabrielle ale tvůrci přeci jen do jisté míry zakončili – stejně jako tak učinili i v případě všech dalších postav v rámci „časového skoku“. Bree Van de Kamp (Marcia Cross) se tedy nakonec provdala za právníka, který ji obhajoval, když byla obviněna z vraždy, spolu se odstěhovali do Kentucky a tam se Bree stala členkou státní legislativy. Lynette Scavo (Felicity Huffman) se stala generální ředitelkou a přestěhovala se do New Yorku a čas trávila také se svými vnoučaty. Tou, jejíž osud nebyl divákům odhalen, byla potom Susan Mayer/Delfino (Teri Hatcher) – a právě tato postava by tak mohla být základem pro vytvoření nové dějové linky.  

Tak trošku nejistý návrat

I když tedy Cherry v minulosti oživení show popřel – a to i s tím, že Zoufalé manželky měly (vzhledem k hodinové stopáži každého jednoho dílu) naprosto neuvěřitelný počet epizod, tedy 180, tudíž bylo řečeno vše, co být řečeno mělo, např. Cosmopolitan uvádí, že právě desetileté výročí od odvysílání posledního dílu by mohlo být skvělou příležitostí pro návrat.

Láska na první… swajpnutí? Dle uživatelů online seznamek na nich lze kromě lásky najít i obtěžování a kupu bizaru8. 8. 2022

Na druhou stranu televizní společnost ABC zatím k možnosti pokračování svého někdejšího hitu nevydala jediné oficiální prohlášení, dle dalších portálů zaměřených na seriály je pak návrat „Zoufalek“ poměrně málo reálný. A to údajně i proto, že Cherry aktuálně pracuje na řadě jiných projektů. Kromě toho je často zmiňován fakt, že v dnešní době by nebylo ani možné udržet někdejší tempo seriálu, Zoufalé manželky totiž měly v jedné sezóně 23 epizod, což je počet, který dnes moc běžný není (obvykle mají seriály 8-13 dílů). Jaké bude vyústění příspěvku na Twitteru tak nejspíš ukážou až dny příští. Fanouškům předměstských intrik ale po dlouhé době alespoň svitla naděje, že i jejich oblíbené postavy se (stejně jako řada dalších) na obrazovky znovu vrátí…

Zdroj: gaytimes.co.uk, cosmopolitan.me, screenrant.com, popculture.com, radiotimes.com, Twitter