Silvestr v koroně? Jasně, že se dá užít! Zde je hned 18 tipů, jak zaplnit celý jednatřicátý prosinec

Dneškem končí rok 2021. Pokud stále tápete, co s tímto mezním datem podniknout, nechte se inspirovat. I v době pandemické se silvestr dá užít na maximum a není k tomu zapotřebí ani spousta peněz, ani velká party. Je jedno, co jste si naplánovali, podstatné je, jak se u toho budete cítit.

1. Vytvořte si seznam rozhodnutí

Že nevíte, jaké si dát novoroční předsevzetí? Zkuste to letos jinak. Namísto velkých plánů si sepište svá rozhodnutí, která jsou pro vás do dalšího roku podstatná. Namísto fádního a poněkud komplikovaného „začít cvičit“, si zapište třeba: „Budu chodit z práce pěšky.“ Takový pokyn k budoucímu (lepšímu) já je mnohem lépe uchopitelný.

2. Projděte se s kufrem

Že to zní jako zvláštní nápad? Zdroj uvádí, že některé kultury věří, že když se projdete se zavazadlem (stačí prázdné) kolem svého domu na silvestra, naladíte svůj osud směrem, který vás podpoří v cestování! Dobrodružství zdar!

Vražedný maraton, ukřižování i tabákové hody: Takhle se Velikonoce slaví jinde ve světě11. 4. 2022

3. Rozlučte se se starým rokem

A jak na to? Jednoduše opět zasedněte nad papír a tužku a začněte psát. Co se vám za uplynulých 12 měsíců povedlo? Co vás mrzí? Co jste se naučili? Nejenže se tímto dokážete krásně rozloučit s minulostí, navíc vám právě vytvořený dokument může za pár let připomenout, jak jste se měli – co si ho založit do deníku?

4. Zapište se!

Teď hned zasedněte k počítači a zapište se do nějakého online kurzu. Okamžité rozhodnutí vás v novém roce donutí opravdu podstoupit novou zkušenost. A tak tentokrát nezůstane jen u planých plánů.

5. Rozepište si cíle

Ne, nestačí jen napsat, že chcete v roce 2022 přestat kouřit. Raději si po čtvrtletích, měsících, nebo klidně i dnech rozepište, čeho v ten moment chcete dosáhnout, abyste to vážně dokázali. Žádný velký sen se nesplní z minuty na minutu a je dobré proces si přehledně rozfázovat.

6. Běžte přes den ven!

Silvestr není jen večer. Vyjděte si na procházku do přírody nebo si prohlédněte město, ve kterém žijete. Možná jste si už dlouho nevšimli, jak hezké místo to je. Nalaďte se na půlnoční odpočítávání už za bílého dne, uvidíte, že si oslavu užijete o to víc!

7. Podívejte se na tematický film

Projděte si seznam filmů a vyberte takový, který se k přelomu roku vztahuje. Prožijete ho tak hned dvakrát – za sebe a za hrdiny snímku, který vám padl do oka.

8. Objevujte

Než stávající rok skončí, objevte něco nového. Poslední zjištění před koncem tohoto období. Že nevíte, kam vede ulička za domem? Vyšlápněte si ji. Vždycky jste si říkali, jak se asi jmenuje pes těch lidí na konci ulice? Zeptejte se!

9. Vyčičte se

Co to slovo znamená? Udělejte ze sebe kočky a kocoury! Prostě se vyparáďte. Šaty totiž dělají nejen člověka, ale i náladu. Kdy jindy si dovolit odvážný outfit, když ne na silvestra, kdy se všechno blyští a křičí barvami a zábavou?

Lady Gaga Makeup GIF by MOODMANZdroj: Giphy

10. Zvedněte telefon!

Zamyslete se, na kom vám v životě nejvíc záleží. Pokud tito lidé nejsou zrovna s vámi, bez odkladu jim zavolejte. Končí jedna etapa a začíná nová: Dejte jim najevo, že pro vás patří do obou.

11. Jak slaví země?

Podívejte se v televizi nebo na internetu, jak slaví naše země, ale i na to, co dělají jiné státy. Jakou mají výzdobu? Co se děje v důležitých budovách a v médiích?

12. Bavte se výzdobou

I přípravy na oslavu mohou být zábavné. Vymyslete, jak si zpestřit prostředí. I pokud budete slavit „jen“ ve svém obýváku, vyzdobte jej podle svého. Kreativitě se meze nekladou. A pokud míříte ven, vezměte s sebou něco ze sebe, čím dodáte atmosféře vlastní nádech.

13. Čistý start

Co nepotřebujete, darujte, prodejte, nebo rovnou vyhoďte. Zní to možná nekompromisně, ale začátek nového roku je ideální příležitostí vyklidit nejen skříně, ale i svou mysl. Od zítra nanovo a s čistým štítem!

14. Poděkujte

Jistě vás napadne alespoň jeden člověk, který vám v minulých 365 dnech pomohl něco zvládnout. Mohl to být kolega, který vám vytrhnul trn z paty při nepříjemném úkolu. Možná vás partner utěšoval, když jste se necítili dobře. A třeba vám soused pomohl v létě posekat zahradu, když věděl, že na to nemáte čas. Poděkujte jim za to – můžete napsat milý lístek, ale stačí i jen vlídné slovo. Uděláte tím opravdu velkou radost.

15. Sesumírujte vzpomínky k uchování

Jistě to znáte – máte plný mobil fotek, ale album žádné. A postupně se všechno nějak zašantročí, poztrácí, omylem vymaže… Jak je možné, že naše babičky měly tak krásně uspořádaná alba? Protože paradoxně měly v tomto méně možností, a tak si dávaly záležet. Udělejte to také.

Dvojí život v praxi: Doma „neschopným synem a mamánkem“, v Praze gayem, který se bojí odhalení8. 6. 2022

16. Bavte se

Je čas nepřemýšlet, netrápit se a neřešit. Chcete si prostě jen sednout k videohře anebo si zahrát na kytaru? Udělejte to. A rozhodně do toho zapojte i blízké.

17. Dejte si skvělou večeři

Co byste si dali k večeři poslední den v roce? Klasiku, nebo něco exotického? Zamyslete se nad tím jako nad zajímavou událostí, kterou si můžete zapamatovat i díky tomu, že ji třeba dokonce sami připravíte.

18. Tančete!

Tanec je bezesporu umění, ale ať už jím vládnete, anebo ne, jistě nějaký svůj specifický styl zvládnete. Buď s přáteli, nebo sami, je to jedno. Tančení je zdravé, zábavné a uvolníte veškeré zbytky stresu po končícím roce. Hudba je lék, nebojte se jí odevzdat.

Zdroj: womansday.com